2.7.10

Recenze: Dopisy pro Julii [Letters to Juliet] - 60%

Sophie (Amanda Seyfriedová) je americká novinová rešeršérka, která se vydává na předsvatební cestu se svým milým (Gael Garcia Bernal) do italské Verony.

Ve Veroně (kde se údajně odehrával "Romeo a Julie") existuje zeď, kam nešťastně zamilované ženy pokládají své "dopisy pro Julii", ve kterých žádají o romantické rady.

Sophie zjistí, že tyto dopisy sbírá partička starších Italek, placená městem za to, aby na ně odpovídala. A protože zrovna potřebují někoho, kdo by se staral o anglicky psané dopisy, najmou Sophii. Ta hned objeví dopis, který byl ve zdi schovaný padesát let a jakási Angličanka v něm lituje toho, že neutekla se svou italskou životní láskou. Sophie jí napíše dopis, načež stará Angličanka (Vanessa Redgraveová) okamžitě přiletí a hodlá svou starou lásku v itálii vyhledat.

Sophie zrovna má dost času (protože její milý se věnuje spíše zásobování své restaurace, než jí), takže vyráží na pátrání po Itálii s Redgraveovou a jejím skeptickým a hrozně krásným vnukem (Christopher Egan).Pokud v tuto chvíli nechápete, co se ve filmu bude dít a jak skončí, nemáte na tomto webu co pohledávat...

Romantická komedie Dopisy pro Julii není agresivně groteskově uječená, jak se v posledních letech tak často stává, ale spíše roztomilá svou naivní romantikou. Seyfriedová a Egan mi tentokrát dvakrát k srdci nepřirostli, ale Bernal je legrační figurka (aniž by byl nesympatická svině) a to nejlepší začne s příjezdem Redgraveové asi ve třetině filmu, aby to vyvrcholilo epickou scénou, kdy Redgraveová dojatě stojí uprostřed vinice a na koni zpomaleně přicválá Franco Nero! Více takových romantických scén!!!

Dopisy pro Julii je romantický "filler", který je víceméně nezávadný a nevzrušivý. Občas jsem se při něm trošku zatetelil blahem, ale mohla za to téměř výhradně výhradně starší generace herců, které je bohužel věnován menší prostor, než "omladině".

1 komentář:

  1. Jetsli za sebou Franco Nero, jak přijede, netáhne rakev, tak mě to nezajímá.
    (viz http://www.csfd.cz/film/34193-django/)

    OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.