14.9.09

Noc oživlých mrtvol 3D [Night of the Living Dead 3D] - 0%

Pozor, nejedná se o úpravu slavného filmu George Romera do tří rozměrů. Toto je zcela nový film, který má s dějem toho starého společné pouze zombie, nějaký hřbitov a nějaký dům.Nevím proč se tento film jmenuje tak, jak se jmenuje. Nebýt dvou-tří "sofistikovaných" vtípků (jako SMSka "COMING 4 U BARB" místo hlášky "They're coming to get you, Barbara! "), asi by nikoho vůbec nenapadlo, že má tento film cokoliv společného s Romerovou klasikou. Je to prostě další film o partičce lidí, kteří se v opuštěném domě snaží ubránit nájezdům zombií.

No, a teď vám musím vysvětlit, prož je tento film naprosto zlomový a nutí mě zamyslet se nad hodnotícím systémem, který jsem dosud používal. Občas jsem dával 20% nebo dokonce 0% filmům, o kterých jsem psal, že jsou to "naprosté shity", "sračky" atd...

Bohužel, úplně všechny filmy, o kterých jsem kdy na FFFILMu psal, jsou ve srovnání s tímto hororem naprosto geniální díla. Noc oživlých mrtvol 3D je sračka tak neuvěřitelného kalibru, že jsem něco podobného v naší normální filmové distribuci snad opravdu nikdy v životě neviděl, bez ohledu na žánr nebo zemi původu!

Není až tak výjimečné, že horor o zombiích má úplně dementní scénář. Výjimečné je, že je u nás v kinech uváděn americký film, který vypadá, že byl o několik řádů lacinější než Choking Hazard a měl o několik řádů neschopnějšího režiséra, horší maskéry, herce a vůbec všechno. A to prosím Choking Hazard vznikal téměř na koleně, za pár korun. A přesto v něm je sem tam nějaký ten kapající mozek nebo vybuchující hlava.

"Hororové" scény v Noci oživlých mrtvol 3D pozůstávají většinou z toho, že se zombie (pravděpodobně režisérovi kamarádi, kteří většinou nejsou ani nijak výrazně nalíčení) začnou sápat na oběť, načež uvidíme vyděšené obličeje pozorovatelů a nevidíme co se s obětí děje! Ano, jde o zombie film, ve kterém nevidíme, co zombie dělají.

Z dalších neuvěřitelných scén bych rád jmenoval tu, ve které někdo stříli z pistole (což je kapslíkovka, dělající zvuky jako kapslíkovka) a zásahy jsou znázorněny tím, že se oběť škube a jsou přes ní digitálně přidělány animované záblesky.

To všechno, spolu s neuvěřitelně strašnými herci, přispělo k tomu, že jsem si dost dlouho nebyl jistý, zda nejde o záměrnou parodii. Dočkáme se mnoha WTF okamžiků, jako že se během jednoho záběru setmí, nebo někdo je kousnut zombií, o chvíli později kousnutý není a za chvíli zase je... Opravdu i leckterý film Eda Wooda je kvalitnější než toto dílo. Rozhodně ale těchto debilit není ve filmu dost na to, aby byl zábavný!

Jediný trochu zábavný herec je Sid Haig jako majitel márnice, který jediný pochopil, v čem se to ocitl, a maniakálně přehrává. Ale je ve filmu jenom pár minut.

Třešničkou na dortu je skutečnost, že film byl (aspoň na novinářské projekci) promítán ve "starém" 3D systému s barevnými brýlemi (nepolarizovanými), který fungoval velmi špatně, bolela mě z něj hlava a až díky traileru na této stránce jsem dozvěděl, že zřejmě měl být barevný a nikoliv modročervený.

8 komentářů:

 1. No pockat; 0% vzdycky melo bejt pro filmy, ktery sou tak blby az sou bozi!

  Tak stoji tohle za to (pro zasmani) a nebo ne?

  OdpovědětVymazat
 2. NO, v takovemto pripade si myslim, ze FF by mohl davat i zaporna procenta. -im-

  OdpovědětVymazat
 3. Aspoň to má lepší trailer než T.M.A.

  OdpovědětVymazat
 4. Hehe, není ta recenze neobjektivní, díky té bolesti hlavy ... :-)

  OdpovědětVymazat
 5. "je sračka tak neuvěřitelného kalibru, že jsem něco podobného v naší normální filmové distribuci snad opravdu nikdy v životě neviděl"

  Bojim sa, ze tento text je dostatocnym lakadlom na to, aby som ten film zacal intenzivne zhanat :)

  OdpovědětVymazat
 6. Reziroval to nejaky kamarat Uwe Bolla?

  OdpovědětVymazat
 7. kamarád Uwe Bolla pro The Asylum

  OdpovědětVymazat
 8. Ale no tak, je to jenom "tovar", jak je to na ceduli na začátku traileru. :-)))

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.