20.9.09

V hlavní roli já [A Film With Me In It] - 60%

Irský film s hodně černým britským humorem: Dva nekňuby potká ta smůla, že všichni kolem nich začnou v jeden večer náhodou umírat při bizarních nehodách a oni se snaží nějak se zbavit mrtvol a vysvětlit to policii.Dost lidí se na tento film těší z pro mě dost bizarního důvodu: Protože jeho scenárista a jeden z hlavních představitelů hráli v seriálu "Black Books". Nepopírám, že on (i ten druhý hlavní hrdina) jsou dobří komici. Nepopírám, že jsem se při filmu nejednou zasmál. Ale...

Scénář je neuvěřitelně řídký. Skoro celý film se odehrává v jednom malém bytě a hrají v něm pouze dva hlavní hrdinové a necelý půltucet dalších lidí, ze kterých se většinou velmi brzy stanou mrtví lidé. Téměř úplně chybí jakákoliv situační komika (tj. nečekejte něco jako Víkend u Bernieho), humor je téměř stoprocentně konverzační.

Jde de facto o tuto scénku Monty Python, nataženou na 90 minut a méně výpravnou. A aby mohli tvůrci to natažení provést, museli napsat scénář tak, že hlavní hrdinové nikdy neudělají to, co by udělat měli, ale naopak udělají to, co jim celou záležitost ještě víc zkomplikuje. Jinými slovy, jsou strašní kreténi, myslí jim to velmi pomalu a jejich způsoby chování se mění zcela náhodně, podle toho, čeho právě scenárista potřebuje dosáhnout, aby film byl dostatečně dlouhý.

Čím kratší by tenhle film byl, tím lépe by se na něj koukalo. Ideální délka by byla někde kolem 20 až 30 minut.

3 komentáře:

 1. Tu scénku od Pythona si nevybavuji, ale je skvělá !

  OdpovědětVymazat
 2. Takže je to jako
  Black Books The Movie.

  OdpovědětVymazat
 3. Bez Billa Baileyho (Mannyho) to těžko může být Black Books The Movie. Dylan Moran je taky dobrý komik, ale Bailey, to je prostě třída - kdo chce vidět více z Baileyho tvorby, ať si vyhledá na YouTube představení Bewilderness, Part Troll, Tinselworm nebo pořad Is it Bill Bailey? :-)

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.