1.9.09

G-Force - 60%

Tři morčata (plus krtek plus moucha) jsou inteligentní, umí mluvit (kromě mouchy), používají špičkovou techniku a jsou tajní agenti. Jejich tým G-Force ("G" jako "guinea pig", což není guinejské prase ale normální morče) má být rozpuštěn právě ve chvíli, kdy se dostal na stopu multimilionáře Leonarda Sabera (Bill Nighy), který chce pomocí svých satelitně propojených kuchyňských spotřebičů ovládnout svět.Film G-Force je něco velice, velice podobného jako G.I. Joe. Jeho scénář je místy tak kreténský, že snad muselo jít o záměrnou parodii. Morčata jsou (aspoň v originále, nevím co s tím udělá dabing) brutální rasistické stereotypy. Akce je divoká a hlasitá, někdo pořád hláškuje a ne vždycky vtipně. Prostě stupidní akční podívaná od Bruckheimera. Fascinující na tom je, že jde o podívanou pro děcka, takže hlavní hrdinové neříkají "fuck" a nemluví o kundách, ale jinak jsou všechny ingredience přítomny.

Na druhou stranu musím přiznat, že jsem se poměrně dobře bavil tím, že morče Juarezová píše na Facebook o problémech s chlapy (resp. s morčáky), tancuje miniaturní Dance Dance Revolution, všichni používají pidi-PDA, krtek hackuje o sto šest atd. atd... Také jsem ocenil závěrečný zvrat filmu, který je - řekl bych - opravdu netradiční ("A kdybys měl někdy v životě šanci, vyhlaď lidstvo!").

Z řemeslného hlediska je film velmi vydařený (také byl pěkně mastný) a některé akční scény jsou lepší než ve vážně míněných špionážních filmech bez morčat (správně akční střih, hudba atd.). Zvířata jsou kompletně CGI, jsou na plátně takřka nepřetržitě a nabízí se zajímavá otázka, zda jde vlastně ještě o hraný film, protože herců je v něm skutečně málo, nejsou důležití a i ten Bill Nighy je vpodstatě jen cameo. Navíc značná část "reálných záběrů" je ve skutečnosti kompletně CGI, protože to prostě bylo jednodušší než nějak pracně štelovat reálnou kameru.

Jinými slovy: G-Force vypadá přesně jako kdyby Jerry Bruckeimer natočil vlastní verzi Alvina a chipmunků. Možná bych se zdráhal pustit to malým dětem, ale sám jsem se bavil na více než jedné úrovni.

P.S: Film jsem viděl pouze ve 2D.

2 komentáře:

  1. http://4.bp.blogspot.com/_ivpn7lWFNEw/Spg3LUwA6eI/AAAAAAAAC0A/vSXNUdqNPIU/s1600-h/pd.jpg

    OdpovědětVymazat
  2. tak jsem na to dneska byl se svym osmiletym synem ... jemu se to celkem libilo, i kdyz 15 minut po filmu nejak nedokazal presne popsat o cem to bylo ...

    popravde, scenar je fakt dost stupidni, odflaknuty. proste si rekli: "je to pro deti, tak si s tim nebudeme delat hlavu" ... zpusob jakym ma byt lidstvo zniceno je stupidni, to co se vynori z podzemi pred koncem je stupidni, to ze nekdo chce vyhladit lidstvo a pak rekne promin a je mu v podstate odpusteno je taky stupidni :P ... jinak logicke sceny bych ani nepozadoval, holt je to pro deti ... al trochu prace se scenarem si dat mohli, kdyz uz vrazili tolik prachu do CGI ... ktere je fakt dobre, akorat sceny kde stoji morcata pred Benem a pozadim jsou spatne naklicovana a je to hodne videt ...

    OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.