27.7.07

Stanovisko společnosti BONTONFILM a.s. k úniku české verze filmu Simpsonovi ve filmu na internet

(Následuje neupravovaná tisková zpráva Bontonfilmu.)

Dnes dopoledne jsme dostali oznámení od České protipirátské unie, že byl v České republice pořízen přímo v kině záznam snímku Simpsonovi ve filmu, jehož jsme distributorem. V tuto chvíli stále není jasné, ve kterém kině a za jakých okolností kopie vznikla. Podle vyjádření ČPU se jedná o první únik tohoto typu na území České republiky.

ČPU postupně likviduje internetové odkazy na uložené soubory a společně připravujeme trestní oznámení na neznámého pachatele.

V odpoledních hodinách vydala ČTK zprávu o úniku i s odkazem na informaci, kde se adresy stránek s ilegální kopií objevily. Tento postup může naši společnost významně ekonomicky poškodit a zároveň i narušit řádné vyšetření celé záležitosti. Obáváme se, že díky takové medializaci může stoupnout počet lidí, kteří se k ilegální kopii filmu dostanou. Film přitom vstoupil do českých kin teprve včera.Jelikož se jedná o precedentní případ, budeme s právníky řešit i mediální zprávy, které o zdroji informací o umístění ilegální kopie informují

Každopádně tento případ poškodil dobré jméno České republiky i v zahraničí. Podle vyjádření společnosti FOX International (součást News Corp.) to bude především znamenat zpřísnění bezpečnostních opatření pro český filmový trh.

Za vedení společnosti Bontonfilm a.s.

Ladislav Hrabě, ředitel

20 komentářů:

 1. Nějak se mi nezdá, že by bylo možné právně postihnout uveřejnění článku, ve kterém je uveden odkaz na stránku, na které je uveden odkaz na dílo chráněné autorským zákonem ...

  OdpovědětVymazat
 2. Me se to taky nezda, ale nekomentuju to...

  OdpovědětVymazat
 3. Pěkné je, jak hned vyhrožují "...bude to znamenat zpřísnění bezpečnostních opatření..". Vyvstává řada otázek:
  - znamená to, že budou teď u nás stejně přísná opatření, jako v USA?
  - budou spočívat v čem? Že budou uvádět premiéry o půl roku později než tam, kde nikdy žádný film "neunikl na internet"?
  - tak proč je neměli přísná hned od počátku?

  Jo a ještě mě napadá - A proč film vlastně unikl, nelíbilo se mu už tam, kde byl předtím?

  JKL

  OdpovědětVymazat
 4. Pokud je mi známo, tak o první případ nejde. Mám pocit, že stejným způsobem unikl i Román pro ženy.

  OdpovědětVymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 9. Tak nahoře píšou, že to je poprvé, a o pár řádků níž, že to je precedentní (což bude asi opak slova "bezprecedentní"), tak jsem z toho jelen.

  OdpovědětVymazat
 10. koukam, okurkova sezona v plnem proudu... viz reportaz na tv nova

  OdpovědětVymazat
 11. Firmy typu FOX a Bontonfilm jdou znova a znova do predem prohranych bitev. Jak dlouho jim jeste bude trvat, nez pochopi, ze s internetem nema smysl bojovat? Jedina jejich sance je, ze se prizpusobi, ze zmeni svuj obchodni model. Ale oni porad chovaji, jako ze 80. leta jeste neskoncila. Cim dele budou pred tim zavirat oci, tim tvrdsi je ceka pad.

  OdpovědětVymazat
 12. hmm,
  tak to abych taky "zaujal stanovisko".

  1) Na Simpsonovi dneska jdu do kina, nehlede na to, jestli se daj nekde stahnout nebo ne.
  2) Jestli tam zase budu muset pred filmem cucet na to debilni vyhrozovani (auto byste neukradli), tak budu pekne namichnutej.

  howgh ;-)

  OdpovědětVymazat
 13. Auto byste neukradli... Pouštět tohle lidem, kteří evidentně zaplatili za lístek je docela zvrhlost, která má podle mě přesně opačný účinek. Navíc když se tato "krádež" s krádeží auta vůbec nedá srovnat. Dalo by se to srovnat s tím, že bych si někde zkopíroval plány na oktávku a postavil si ji doma v garáži. Automobilce by žádná škoda nevznikla, protože za ty prachy, za který to auto prodávaj, bych si to stejně nikdy nekoupil.

  OdpovědětVymazat
 14. Nesouhlasím, spousta lidí chodí do kina na filmy, na které "až tak" (za 150 Kč) zvědaví nejsou (třeba se chtějí jen pobavit nebo být v obraze, žádný velký zážitek), jenže nemají jiný způsob, jak se na ně podívat. Takže pokud se takový film dostane v rozumné době na net, škoda vzniká. A u některých filmů, řekla bych, je takových diváků většina - kterým stačí film vidět, aniž by ho museli vychutnat na velkém plátně.

  OdpovědětVymazat
 15. po síti koluje kinorip simpsonů z německého bigrafu, fakt by mě zajímalo, jestli si tamní distributor postěžoval, že případ poškozuje dobré jméno Spolkové republiky Německo v zahraničí...

  OdpovědětVymazat
 16. Trapná, sebemrskačská a hloupá reakce, která je v poslední době v čechách tolik "in"! V kině se filmuje po celém světě od "superpoctivců" na západě až po "megapiráty" na východě - nikdo z toho nedělá národní problém který poškozuje "dobré jmeno" jeho země - jen v čechách řvou "že se tohle jinde neděje" a mlátí sebe sama jací jsou lumpové! Jinak první camrip byl francouzský na iternetu byl už 24!Pak byl US a NJ a nakonec ten náš! Žádný ředitel distribuční společnosti s tím nedělal takovéhle ciráty a nevydával podobná prohlášení! Prostě podali žalobu e které stejně nic nebude!Trapné kecy si strčili za klobouk!

  OdpovědětVymazat
 17. Copak o to, těším se až na ně vyrazí do kina. Ale může mi někdo říct, proč za to že za film zaplatím v Cinestaru nějakých 120 korun mám ještě před filmem koukat na půlhodiny reklam? Proč mě jako klienta, který zaplatí takové peníze za jeden lístek, ještě dále kina prodávají jako reklamní cíl? :-(

  OdpovědětVymazat
 18. mě reklamy na začátku nevadí - pokud se myslí trailery - aspon získám přehled. Druhá věc jsou pitomé reklamy na vodafone a spol, které vídám standardně i v TV - to fakt nemusím.

  OdpovědětVymazat
 19. Ty reklami tam suo hlavně proto, aby vedoucí kina měli co do huby, páč do kina se chodí pořád míň, a nějak ty prachy sehnat musej.... Ä myslim že je úplně jedno, jak to bude bontonfilm medializovat, protože ti, co v tom uměj chodit si to najdou i bez toho a ti co v tom chodit neuměj většinou alespoň někoho takovýho znaj... tohle se prostě už šířit nepřestane, holt maj smůlu...

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.