9.7.07

Okamžik zlomu [Fracture] - 60%

Tři postavy: Mladý nadějný státní žalobce (Ryan Gosling), policajt (David Strathairn) a bohatý starší majitel letecké firmy (Anthony Hopkins). Rozehrávka: Hopkins zjistí, že mu jeho krásná mladá manželka pravidelně zahýbá s policajtem. Připraví si ďábelský plán, manželku zastřelí a nechá se za to bez odporu zatknout. Má totiž připravenou velmi vychytanou soudní kličku, díky které bude muset být propuštěn - i když žalobci i policistovi řekne do očí, jak se věci mají, a ještě se jim vysměje.1) Je fajn vidět Anthonyho Hopkinse, jak hraje supersvini, která je relativně reálná (na rozdíl od posledních Hannibalů).

2) Gregory Hoblit (Prvotní strach, Hartova válka, Frekvence) je docela dobrý režisér.

3) Nejen Hopkins, ale i ti dva mladší páni jsou docela dobří herci.

Bohužel, ve filmu je dost scén, které ho podstatně rozmělňují. Například celá dějová linie "žalobce se v novém zaměstnání zamiluje do šéfky" nejenže je zbytečná, ale vyloženě brzdí tempo jinak zajímavého soudně-kriminálního komorního dramatu.

Kdyby to bylo zahuštěnější a o půl hodiny kratší, bylo by to super. I když se mi nechce úplně věřit, že je americký právní systém opravdu tak zvláštní, že ta úplně závěrečná pointa může fungovat...

3 komentáře:

 1. cetl jsem spoilery a nechapu jednu vec,
  jak on tu svoji zenu strelil, ze ma
  kulku v hlave, ale pritom jeste zije
  v komatu?!

  OdpovědětVymazat
 2. No, tak na Fracture se těším jak malý Jaroslav a doufám, že dojmy budou lepší než vaše, pane Fuko. Žádný film se sirem Anthonym si ujít nenechám. Podle ukázek mi přišlo, že si to pan Hopkins užívá, že se vrátil ke svému psychologickému herectví...

  OdpovědětVymazat
 3. celkem ten film ujde ten začátek pomalejší ale pak se to krásně rozvine a pak se mi to začalolíbit

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.