9.9.18

Recenze: King Skate - 80%

Český dokument Šimona Šafránka o punkové době úplných začátků skateboardingu u nás (tedy přibližně od druhé poloviny 70. let do revoluce).


Filmem nás provází asi půl tuctu tehdejších průkopníků (tedy dnes lidí ve věku nad 50 let), včetně Petra Formana. Česká skate scéna (žádní Slováci myslím ve filmu nejsou) byla pochopitelně malá, takže se všichni navzájem znají a všichni vyprávějí, jak se tehdy sjížděli z celé země, stavěli rampy, tábořili, souložili, chlastali a předváděli jiné známky punku. A většinu z toho i vidíme na starých autentických záběrech.


Někdy koncem 70. let (pravděpodobně) mi otec jako malému chlapci přivezl z kapitalistické ciziny plastový skateboard (myslím, že to byl přesně tento model, včetně červených koleček a loga, jen měl tmavě modrou barvu). Na skupinku hardcore českých skejťáků jsem tehdy v Praze narazil (nevím, zda to byli přesně tito), ale byli proti mně o poznání starší (mně bylo asi 10) a bál jsem se jejich táboření, souložení, chlastání a jiných známek punku, takže jsem se s nimi nestýkal a snažil jsem se naučit se na tom jezdit sám. Bez rampy a bez instruktora. Neúspěšně (nezapomínejte, že tehdy neexistoval YouTube ani instruktážní videokazety).Na ten svůj starý skejt (zřejmě velmi shitový, protože se nepodobal ničemu, na čem jezdili v tomto filmu) a na tuto mládež jsem si díky filmu King Skate vzpomněl a velmi rád jsem si ty vzpomínky osvěžil a dozvěděl se o této hardcore mládeži něco víc. Ačkoliv, jak jste jistě pochopili, skateboardista nejsem a pravděpodobně jsem nikdy nebyl.

Film je zajímavý svými fakty, tzn. tím, jak se vlastně skateboarding u nás vyvíjel, jak se jeho fanoušci potýkali s tehdejším režimem (a neexistencí potřebné výbavy) a jak kolem něho vznikala komunita, ze které se o pár let později rekrutovali skuteční punkeři (tedy lidé hrající, zpívající a žijící punk) a/nebo avantgardní básníci.

A je to velice dobře natočeno. Naštěstí se dochovalo slušné množství velmi starých autentických záběrů, které jsou profesionálně upgradovány (tzn. například jsou ke starým němým záběrům čerstvě dodělány potřebné zvukové efekty). Všechno je velmi svižné, podpořené patřičným soundtrackem (který patřičně mění styl podle toho, co která scéna vyžaduje) a místy je to docela dost dojemné / místy docela dost vtipné (i díky kontrastům s autentickými dobovými komunistickými dokumenty).

A má to pouhých 82 minut!

Jediné, co bych vytkl, je příliš vysoké tempo některých scén. Některé záběry jsou záměrně zrychlené a tak kratičké, že mi bylo líto, že jsem si nestihl ty lidi a situace pořádně prohlédnout.

126 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. Smola. Kedysi som si myslel, ze p. Leon Bilbo ma uprimny zaujem na dokonceni filmu z Japonska. Ale predostrime si fakty:

   - nevenuje dostatok casu: kedy naposledy p. Leon Bilbo pridal prispevok ako prvy? Vacsinou reaguje oneskorene, v rade hodin, niekedy az dni. Ak by mal uprimny zaujem, rad by tu striehol na novy clanok, aby bol medzi prvymi

   - nedostatok invencie: v poslednej dobe je coraz jasnejsie, ze svoje prispevky len kopiruje a iba kozmeticky upravi. Inymi slovami, je lenivy co i len vymyslat svoje prispevky.

   - nulova ochota: p. Leon Bilbo ani raz nechcel prilozit ruku k dielu. Kolkokrat sa p. Leon Bilbo ponukol, ze p. Fukovi nakupi? Uprace byt? Vylesi auto? Ze spravi cokolvek, aby mu usetril jeho cas? Nula razy.

   Toto vsetko ma vedie k zaveru, ze usilie p. Leona Bilba je neuprimne a viac sa snazi recami, nez cinmi.

   Vymazat
  2. To je vynikající postřeh. Mám ale na paměti, že p. Fuka odmítl i nabídku pomoci od profesionálního kameramana, protože si věřil. Patrně se bude považovat i za dobrého uklízeče a Leona by zavrhl.

   Vymazat
  3. Proč jsou nejdebilnější příspěvky psané slovensky?

   Vymazat
  4. Culek: Počkej, tvůj příspěvěk přeci není slovensky, tak to nesouhlasí!

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. Uhlík: 84–87 %
   Vodík 11–14 %
   Kyslík až 1 %
   Síra až 4 %
   Dusík až 1 %

   Vymazat
  2. Corvus se zavázal, že bude zdarma poskytovat chemický rozbor čehokoliv, co si vyžádáme. Je to tak, Corve?

   Vymazat
  3. Ano, je to tak. Vzhledem k tomu, že mám přístup v práci i do laboratoře, tak to není problém.

   Vymazat
  4. Beru v potaz lidský hovno cca 200g:

   Voda: 75 %
   Hodnota pH závisí na stravě, běžně 7,0 – 7,5, při vysokém obsahu laktózy se pH pohybuje ve více kyselé oblasti.
   Dusík: <2,5 g (za normálních okolností)
   Kalcium: 0,6 g
   Koproporfyrin: 40 –1000 mg
   Urobilinogen: 50 – 300 mg

   Ve stolici často bývá i krev. Výše uvedené hodnoty ber ale jako optimum. Většina lidí se starvuje šíleně...

   Vymazat
  5. “starvuje šíleně...” je něco jako “šíleně hladoví” psáno v nějakém šíleném jazyce?

   Vymazat
 3. Odpovědi
  1. Pozdě, takže neplatí, cha cha. Sorry Corve.

   Vymazat
  2. Jaký "sorry Corve", tady někdo nečetl upravená pravidla, že? Šklíba zase ťala vedle, jako vždy...

   Vymazat
  3. Pravidla jsou jen pro debily, to ví každý.

   Vymazat
  4. No a právě ti je nikdy nečtou přesně jako ty, místní vesnický idiot a jouda. Potom se nediv, že jsi pozadu.

   Vymazat
  5. Čtu je stejně jako všichni a stejně jako všichni se jim akorát směju. Stejně jako tomu tupounovi, který je vymýšlí.

   Vymazat
 4. 1)
  Film (dokument) KINKG STATE je film DOKONČENÝ.
  Film (dokument) FUTAFUTOKYU je film NEDOKONČENÝ.
  To jsou objektivní fakta, na kterých teď nic nikdo nic nezmění, ať už tenhle post číst bude nebo ne.

  2)
  Pak tu máme jistou řekněme perličku, kterou Fuka buď neví a nebo ji záměrně neuvedl: i film King State šel do crowfundingu!
  Na webu HitHit žádali tvůrci a producenti o 500 000 Kč. Leč neuspěli. Nicméně i tak byli MACHŘI a film DOKONČILI, narozdíl od líného, ubohého a neschopného Fuky a minimálně neschopné Fukové.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenom bych chtel opravit, ze film (dokument) KINKG STATE je film NEDOKONCENY. Dokonceny film je KING SKATE. Lhari...

   Vymazat
  2. Fuko, to uz jsem ti jednou psal: nikdy a nikomu jsem neslibil, ze budu psat bez preklepu. Se s tim smiř. Tůdle.

   Vymazat
  3. Český film KINKY G-STATE (alias "Kinky Gustav Husak state") vypráví o fakt hustém prkýnku, nejisto zda záchodovém nebo s kolečkama, ale možná obojím.

   Vymazat
  4. A film King G-bod state vypráví zas úplně o něčem jinym... Dokončenym.

   Vymazat
  5. "možná obojím" Tak bacha, jezdit na záchodovém prkénku, to je jen pro ty největší machry ..

   Vymazat
  6. Já myslel, že se ten originál jmenuje KING'S GATE a král průnik bránou pochopitelně úspěšně DOKONČÍ.

   Vymazat
  7. Král nepotřebuje nezbytně vždy osobně pronikat bránou, na to má své lidi, Loudavý Dárku: https://www.youtube.com/watch?v=iQWV5cJb5X4
   Ale možná, že měl Dildo na mysli nějaký kink ve Gstaadu.

   Vymazat
  8. Franto hlavně se tady nepovyšuj nad Leona. Sice tady možná píše blbosti, ale on nic lidem neslíbil. Za to ty si vybral 200 tisíc za který si slíbil film, ale jediná tvoje aktivita je, že sem píšeš stejný blbosti jako Leon.

   Vymazat
  9. Dnes čtu o tom, jak Trusovová NEDOTOČILA čtverný lutz a vzpomenu si na Bilba. Zvažuji žalobu za ohrožení duševního zdraví :-D.

   Jako dítě jsem milovala Frantovo herní recenze a zbožňuji Japonsko tak chápu frustraci nad jeho neexistencí (dokumentu, ne Františka), ale vážně by nešlo ji vybíjet méně častěji. Třeba pod každým lichým článkem?

   Ještě že jiný bývalý herní recenzent se specifickým humorem zvládá skoro každý týden DOKONČIT dokument o jiné asijské velmoci.

   Vymazat
  10. Unknownová, vzpamatuj se! Třetí věta prvního souvětí druhého odstavce mluví o neexistenci Japonska! Japonsko však naprosto nepochybně existuje. Mně můžeš věřit.

   Vymazat
  11. a) Japonsko ukončilo svoji existence, proto je dokument NEDOKONČENÝ a Franta je nevinen.
   b) Zmíněná věta je důkaz neexistence mého duševního zdraví vlivem Bilbových komentářů.
   c) "I am a fish" four hundred times
   c)

   Vymazat
  12. Unknownová, 'sim tě, stačí si rozkliknout youtube či stream a máš tam kvadrilióny vynikajích dokumentů o Japonsku zcela zdarma, hned, na jeden náklik na myšku. Klikla sis už někdy na myšku, ne?

   Vymazat
  13. var result = youTube.Where(i => (i.Tag == "Japonsko")).Where(i => (i.Type == "Dokument")).Select(i => i.Content);
   foreach (var content in result)
   {
   Watch(content);
   }
   Tak bohužel žádný z nich nemá to co člověk od FUKAFUTOKYU očekával. Jedinečnou kombinaci bizarnosti, zvláštního humoru a nedefinovatelného cosi. Cosi, čímž si Fuka nabalil na sebe spoustu ... speciální jedinců.
   Ale Baal vem dokument. Chtěla jsem apelovat na Bilba, aby zredukoval své příspěvky obsahující slovo na N psané velkými písmeny. Přes sítnici se mi vypaluje přímo do mozku a způsobuje jeho poškození.

   Vymazat
 5. Jo ja byl uplny ucho a jezdil jsem na bruslich, "valcili" jsme o placek u Novy sceny nebo na Letny, ale ja to mel na konci 80 tek.
  Asi pujdu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. u nový scény jsem byl taky, tenkrát ti bruslaři neměli inline, ale treky a koukám se pořád prodávají. Ale moc vás tam nebylo.

   Vymazat
  2. Ja mel i in-liny, privez jsem si je Svedska, byli jsme tam na turnaji. Vsichni na to cumeli jak pera z gauce 🙂

   Vymazat
 6. Zajímalo by mě, co Františkovi otec NEPŘIVEZL z kapitalistické ciziny.

  Situace prohlédnouT.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Diskografii Michala Davida, céčka a žlutou limonádu. O to vše franta přišel.

   Vymazat
  2. Holky z naší školky..

   Vymazat
  3. Holky z nasi skoly jsem slysel v autobusu a v metru pak potkal dva skejtaky, ceka me doma Fuka nebo Dildo?

   Vymazat
  4. Modli se aby tam nebili oba (to neňý hrubka).

   Vymazat
 7. Kdo viděl KIDS, ten ví o skejtové komunitě všechno, co potřebuje. Jsou to AIDSem prolezlí ožralové, kteří se zajímají pouze o tampóny a jak si vrznout. Jo a nechodí do školy a pojem práce jim nic neříká. Tento neduh se v polovině '90 let rozšířil především v severočeském kraji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tampóny? Nemyslel jsi šampóny? Nebo kupóny?

   Vymazat
  2. Nikoliv. Čas 2:00 min. - https://youtu.be/90DgEqLQMp8

   Vymazat
  3. Ach tak. No, já viděl jen jeden film tohoto žánru a na jeho základě soudím, že pro skejťáky, alespoň některé, jsou důležité také součástky do vysílačky, gumoví panáčci, snění, negativy, sopky a máminy buchty: https://www.youtube.com/watch?v=cT_Wuzag6VU

   Vymazat
  4. Corvusi, ty víš všechno nejlíp, ale o pražské skateboardové komunitě 80. let víš evidentně hovno - samozřejmě nejlíp ze všech.

   Vymazat
  5. Darek Louda: Všechno nevím, ale o prknokolečkové komunitě 80. (i jiných let) vím absolutní HOVNO, protože mě absolutně tato komunita nezajímá :-) To úplně klidně přiznám. Nic, jdu si zahrát Tony Hawk Pro Skater a cestou se stavím ve Funstormu.

   Tomu se totiž říká všeobecný rozhled, který většina lidí v téhle směšné republice nemá. Řízek s chlebem, pivo, fotbal a SPD! Slušnočeši vpřed! Vobyčejnej člověk slaví triumf! :-D

   Vymazat
  6. Btw, vědět hovno nejlíp, je hodně kvalitní základ pro gastroenterologii a kolonoskopii ;-)

   Vymazat
  7. Corvusi, jsi nějak z formy. Napasovat na film o čs. skateboardingu 80.let řízek a "slušnočechy"?
   Že ty sis před odesláním příspěvku četl nějaký progresivistický apel na společenskou sebevraždu ve jménu tolerance a k tomu vyžuňkl několik slušnočechovských piv a obé tě notně rozparádilo?

   Vymazat
  8. Rozparádilo ho jisté nemyté Dildo. SPD - super prima deflorace

   Vymazat
 8. i ceskoslovenska mladez mohla videt skejtaka ve filmu uz pred revoluci :-)
  skejtak osvald v lucie postrach ulice.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenže to byly německé ulice a ne československé :-/

   Vymazat
  2. Byly to české ulice, ale jakože v Německu (viz filmovamista.cz). Takže vlastně české i německé dohromady.

   (Bez ohledu na to je film FUKAFUTOKYU stále NEDOKONČENÝ.)

   Vymazat
  3. Osvalda jsem měl hrát, dokonce jsem vyhrál konkurs :-(

   Vymazat
  4. Skejťák Osvald z Lucie, postrach ulice se NEDOŽIL filmu FUKAFUTOKYU!
   https://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/82388/zemrel-osvald-z-lucie-postrach-ulice-michael-hofbauer-49-podlehl-rakovine.html

   Jedinou útěchou je, že se nedožil ani samotné startovačové kampaně, takže mu to celý asi bylo u prdele.

   Vymazat
  5. V tom případě na československých ulicích jezdili pouze německá auta s německými spz a obchoďáky byly narvané tuzexovým zbožím. Já ale nejsem hardcore fanoušek Lucie, postrach ulice. Je možné, že se pletu, já za komunistů nikdy v Prazééé nebyl. Je možné, že tam se žilo nad poměry. K nám do lesů se nic nedostalo :-D

   Vymazat
  6. Corvus- v Prazeeee? Takhle to vyslovujou naplavy z moravy, nikdo jinej to nerika. Ani naplavy z cech. A jiste v Praze bylo blaze a az odtahne Krnda & spol. bude zase.

   Vymazat
  7. Diskutééér: Ano, v Prazééé. Tak to říkáme i my, a věř mi, že na mezi ty spiťany na Moravu to mám HODNĚ daleko ;-)

   Vymazat
  8. Kolem me to nikdo nerika. Asi jsi ze spatnyho brehu.

   Vymazat
  9. Corvus: jestli vono to nebyly jen filmovy triky, s tema obchodakama a zbozim a tak. to vis, film, tam je mozne skoro vsechno.

   Vymazat
 9. Frantisku, jak je to s temi diskuzemi a jejich ctenim zridka? Vzpominam si, ze jsi kdysi tady na fffilmu psal, ze ti chodi do emailu kazda reakce, takze ti neunikne ani jeden post. To uz jsi tuto funkci vypnul?

  A neni ta hlaska pod timto fieldem trosku trapna? Nebylo by lepsi uz radeji dokoncit ten dokument a nemit zapotrebi takovehle ulety?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty hlasky do emailu jsem byl nucen vypnout, co se zacalo na FFFILM diskusi tolik kecat o vecech, ktere s FFFILMem nijak nesouvisi (tj. nejen o Fukafutokyu). Takze ted mam klid a jednou za par dni se zbezne podivam, jestli se to nahodou nezmenilo.

   Vymazat
  2. To mám radost, že jsi v klidu. Ale přesto ti dám radu a dokonce ti ji dám zadarmo. Veřejně se omluv a vrať peníze, pak můžeš ten svůj film vydat v KLIDU třeba za 30 let. Pokud se tady ale chceš backerům vysmívat a lidem v diskuzi nadávat, tak pak se nediv, že se ti to vrací.

   Vymazat
  3. Honzo náhodou je to hezký příklad jednoduchého skriptu. Časem, až se k tomu dostane, do toho Franta ještě dodělá hypertextový odkaz.

   Vymazat
  4. Zelda: Obávám se, že tvou reakci již Franta nečetl. Nečte totiž všechny diskuzní příspěvky.

   Koroner: Obávám se, že ne. frantův FFF blog nedovoluje ani klasické textové tagy jako například přeškrtnutí, změnu barvy písma či odrážku. Myslím zde v diskuzi. Má tady povoleno pouze tučné písmo a kurzívu. Holt to není TAK jednoduché...

   Vymazat
 10. Vybral som od vas prachy na film tu o tom blogujem = raz za pol roka postem picovsky obrazok ktory nebude vo filme, s popisom tak zaujimavym a presnym ze ho napise uplne ktokolvek kto sa nan pozre, no a mimochodom diskusiu necitam.

  Niekedy sa divim, ze Fuka zvladol ten blog vobec zalozit.

  OdpovědětVymazat
 11. Však ty chodíš. Včera sem tě viděl.

  OdpovědětVymazat
 12. Následující příspěvek kolegy Anonymního na blogu FUKAFUTOKYU se mi tak líbil a přišel mi tak trefný, že si ho dovoluji překopírovat i sem, aby nezapadl. (Jo a nepsal jsem ho já. Chápu, že to Fuko-řiťo-lezce nasere, ale nejen já upozorňuji na Fukovu lenost, neschopnost a ubohost.)


  Anonymous9. září 2018 17:14

  "POZOR! Zdejší diskusi čtu zřídka. Pokud chcete, abych reagoval, tak viz: http://www.fffilm.name/2018/09/jak-diskutovat-o-filmu.html"

  LOL. LOL. LOL.

  Takže, představte si, že jste backer, přispěl jste Fukovi stejně Kč, jako tu ještě dopoledne bylo komentářů, a máte nárok na lístek na premiéru.

  Leč, film nám nějak nevzniká.

  Tak si řeknete, že se teda Franty zeptáte, jak mu to jde. Jdete na Startovač na stránku projektu Fukafutokyu, už si v hlavě chystáte slova, když tu náhle spatříte informaci, že Fuka tamější diksuzi nečte, protože nemá facebook, a že máte jít na Fukafutokyu blog.

  No, co se dá dělat, řídíte se jeho přáním, prohlídnete si náhodný záběr františkova ucha, mechanicky odklikáte 10 Načíst další, chystáte se začít psát, ale co se jen nestane - spatříte dole nápis, že Fuka to tady čte jen zřídka, a dá tam odkaz nějakého článku na FFFilmu.

  Tak jdete na FFFilm, zjistíte, že tam jako Anonymní nemůžete komentovat, založíte si tedy Google účet a už byste mu fakt rádi něco napsali, ale ne ne ne! Ten článek není určen k tomu, abyste tam něco psali a Fuka rozhodně na nic reagovat nebude. Máte jít buď na Google Plus, nebo Discord.

  Dobře, už vás to celkem sere, ale Fukův film vás zajímá. Na G+ nikdo není, tak se rozhodnete pro Discord. Založíte si další účet, zorientujete se v jeho nepřehledné struktuře a konečně - konečně! - se zeptáte Fuky, kdy teda ten zasranej film bude.

  Fuka skutečně splní své slovo a během několika vteřin dostanete odpověď... že nemá nic, co by k tomu řekl, a odkáže vás na 2 roky staré FAQ (kde žádné informace o dodání filmu stejně nejsou a komentovat tam taky nejde.). Případně vám vynadá do Leonů a dá ban.

  Já se přiznám, že nechápu, jak Franta mohl vydržet až do teď s nerozbitou hubou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co slovo, to perla. franto, prostě se styď, no!

   Vymazat
  2. To je teda rarita. Jsem nevěděl, že takový masochisti ještě sledují FFF.

   Vymazat
  3. "Leon" je teď sprosté slovo?

   Vymazat
  4. A teď něco pro zasmání:

   Corvus 21. března 2016 7:59
   Držím palce, těším se a na kokoty se vy*erte, pane Fuko. Těch byla, je a bude drtivá většina a nemá cenu je řešit. Nicméně častější komunikace formou novinky (na čem se v tuto chvíli pracuje), to bych uvítal nejen já. Díky moc za vynaloženou energii i čas.

   Vymazat
  5. Ale koronere, vždyť všichni se nějak vyvíjíme. Ty také, když jsi řezal svou první mrtvolu, jsi byl rozklepaný a zápasil jsi s emocemi. A dnes to krájíš jako salám.

   Co je "vyerte"?

   Vymazat
  6. Koroner: Ano, k tomuto 2,5 roku starému příspěvku se hrdě hlásím. To jsem ještě frantu považoval za slučného člověka, který dostojí svým (ne)slibům. Nyní už nepíšu jeho jméno ani s velkým "F", protože franta je prostě normální lhář a defraudant. Nemám problém se k jakémukoliv příspěvku přihlásit ;-)

   Vymazat
  7. Než se toho nějaký primitiveček chytne, ano, mám tam překlep. Slučného = slušného.

   Vymazat
  8. No, jednou přes hubu málem dostal - bylo to na "legendárním" Mageo parníku, někdy kolem roku 1999 ... :-)

   Vymazat
  9. Leon Bilbo :D to je skoro genialni

   Vymazat
  10. Jaký parník? Sem s hustorkou!

   Vymazat
 13. Kdysi mi Franta odpověděl na Lopuch.cz, ale to bude tak 15 let...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To ne, chtěl jsem po něm odkaz na nějaký video a on mi ho hned poslal. Byl na mě hodný, to nemůžu říct.

   Vymazat
  2. Asi ses zeptal na správném místě, správným způsobem, na tu správnou věc.

   Vymazat
 14. Zazní ve filmu i důležitá dobová píseň, která včas kulturu skejťáků zmínila? Poznej umělce:

  Ptám se kam letí
  Mrak skyboardů
  A labutě to nevědí
  Pak stírám slzy prázdným pramicím

  Mé vlasy hoří
  Zem plápolá
  Všem říkám: Pozor náledí!
  A písní zdravím souhvězdí zářící

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. AI mi opravila skateboardy na skyboardy, svině.

   Vymazat
  2. Kveru - pěkné. Dovolil bych si tvou báseň zprozaizovat. "Žádám informace o směru letu UFO, jež vypadají jako podlouhlá prkna. Ptám se na to labutí, protože jsem idiot. Svým kapesníkem otírám mokré pramice u břehu - je to zbytečné, protože na ně stále šplouchají vlny, a tedy idiotské, ale aspoň konzistentní s mým předchozím jednáním. A i s mým následujícím! Neboť jsem si zapálil vlasy. Od nich chytla i suchá tráva na zemi, na niž jsem upadl. Lidem, kteří mě uhasili, blabolím něco o náledí a souhvězdí. Protože jsem idiot."

   Vymazat
  3. Grim předvedl, že próza může být někdy poetičtější než verše.

   Vymazat
 15. Kdyby něco, tak film FUKAFUTOKYU je i dnes odpoledne stále NEDOKONČENÝ. To je objektivní fakt, na kterém Fuka nic nezmění, ať už to tu čte nebo ne, zběžně či nezběžně.

  OdpovědětVymazat
 16. Jo a premiéra filmu FUKAFUTOKYU má k dnešnímu zpoždění minimálně 517 dní. I to je objektivní fakt, na kterém Fuka nic nezmění, i kdyby všechny diskuze vypnul a zavřel se do třeba sklepa (haha).

  OdpovědětVymazat
 17. Chce to další recenzi na nějaký obskurní film pro děti. franta nestíhá zásobovat a my se pak v práci nudíme...

  OdpovědětVymazat
 18. Připomeňte mi: proč jsme ještě nezaložili FUKAFUTOKYU skupinu na facebooku? Face má sílu, ne? Mohla by se tak zpráva o frantově nečinnosti rozletět k více zájemcům a uživatelům...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Protože na FB nemůžou Anonymní, a ti napíšou 90 % komentářů.

   Vymazat
  2. Tak ono to taky jde. Vymyslíš si jméno, třeba Adam Bernau by mělo projít, prdneš tam fotku svýho pradědy zamlada a je to. Ale jak říkáš, nejvíc Fukuovi nadávaj anonymové, protože jsou to srabáci.

   Vymazat
  3. Leone, nebuď srab a vystup z anonymity!

   Vymazat
  4. Co se hodí proti Tronaldovi, se hodí i proti Fukovi:

   https://www.nytimes.com/2018/09/05/opinion/trump-white-house-anonymous-resistance.html

   Vymazat
  5. Aminux: To by byla ale pseudonymita, ne anonymita. O to zájem nemam.

   Vymazat
 19. František FUKA,
  na film King Skate ČUMÍ,
  a závistí PUKÁ,
  protože Fukafutokyu dokončit NEUMÍ.

  OdpovědětVymazat
 20. Mili teplaci, ja by som strasne rad videl tie bulvy animovane ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jo, bylo by zajímavé sledovat, jak dlouho by Frantovi trvalo tu animaci vytvořit.

   Vymazat
  2. Prave preto :D podla mna ten banner animovany nema a pri jeho schopnosti pracovat to animovane nebude nikdy.

   Vymazat
 21. Ja pujdu az na Michaela Myerse. Doufam ze konecne vyhraje. Recenze zatim velice slusne

  OdpovědětVymazat
 22. Objektivní fakt č. 1:
  I dnes po poledni je film FUKAFUTOKYU stále NEDOKONČENÝ.

  Objektivní fakt č. 2:
  Premiéra filmu FUKAFUTOKYU má k dnešnímu dni zpoždění MINIMÁLNĚ 518 dní.

  Ať už si to Fuko přečteš nebo ne, nic už na tom nezměníš. Bohoužel pro tebe. Tůdle.

  OdpovědětVymazat
 23. Na jeho vyhru je vyssi kurz nez vcera na nase proti rusum.

  OdpovědětVymazat
 24. Maloco mi je tak u prdele jako nas fotbal. Mozna jen Fukafutokiu. A to jsem slysel ze to jeste snad ani neni dokoncene

  OdpovědětVymazat
 25. Jak to tak pozoruju, Vy se vůbec nedržíte Návodu Ke Komentování, který laskavě sepsal provozovatel tohoto serveru. Fuj, pravím! Fuj! Styďte se!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale my nepotrebujeme aby nam Fuka odpisal v rade sekund az minut.

   Vymazat
  2. Jo, my se zabavíme sami, beztak málokdy Fuka napíše něco jiného než "seru na vás" v deseti různých variantách.

   Vymazat
  3. Franta se už baví jenom s Leonem. Je to smutné.

   Vymazat
  4. My potřebujeme fuku pouze k tomu, aby vydal dva odstavce spoilerů. Poté už si bohatě vystačíme sami.

   Vymazat
  5. My dva a čas... Teda my dva a Grim... Si vystačíme sami. Ale mohli bychom někoho přizvat do čtyřky.

   Vymazat
 26. Hmm, tenhle dokument mi hodně připomněl NDR vzpomínání na skejty This isn't California, které vřele doporučuji. Němci tam samozřejmě mají všeho více, například koz.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.