18.9.18

Recenze: Tvář [Twarz] - 50%

Jacek si v klidu žije na buranském polském venkově. Je metalista, nabalil si na tristní techno párty holku, kterou si vezme, a vydělává si jako dělník na stavbě obrovské sochy Krista, na kterou v okolních vesnicích vybrali peníze.

Svět se mu zhroutí ve chvíli, kdy spadne z lešení. Sice přežije, ale musí prodělat transplantaci zraněného obličeje, takže potom vypadá dost jako Frankensteinovo monstrum (z té verze s DeNirem).  Na jedno oko špatně vidí a nemůže pořádně mluvit. Tím se naplno odhalí zlo a malomyslnost jeho okolí, snoubenka ho opustí a matka si myslí, že je v něm ďábel a měl by proběhnout exorcismus.


Tvář je zajímavě natočená polská černá komedie / drama / podobenství, která se chce věnovat několika složitým společenským tématům a žádnému se nevěnuje dostatečně.


Hlavní pointa má spočívat v tom, že lidé jsou na Jacka po jeho znetvoření svině, ale není to až tak úplně pravda. Mnozí z nich jsou na něj pořád hodní, mnozí z nich se k němu chovali hnusně už předtím, a Jacek se po operaci občas chová jako pořádný zmrd (samozřejmě není psychicky úplně OK), takže jsem některé reakce jeho okolí docela chápal.

Další pointa spočívá v režisérčině zesměšňování / démonizování všeho, co nějak souvisí s církví. Od Kristova pomníku (který si občané sami dobrovolně zaplatili), přes chlípného faráře, až po sbírky v kostele. Je to opravdu velmi prvoplánovité a ačkoliv nejsem žádný velký Ježíšův kamarád, místy mi to připadalo až nefér. Tvář se sice točí okolo reálné sochy Krista, která v Polsku opravdu stojí, ale ve skutečnosti vypadá podstatně jinak, než ve filmu, a úderná závěrečná pointa, která má jaksi odůvodnit, proč socha ve filmu je - ta je zcela vymyšlená (socha takovou hlavu nemá a nikdy neměla). Což mi opět připadá takové... zvláštní.

A do toho pár náhodně roztroušených obžalob konzumního života (úvodní zpomalená bitva v obchodě, nesouvisející s ničím dalším ve filmu) a pár (ale jen pár) naprosto dada momentů, například když mrtvola v rakvi najednou řekne "ty kurvo" (přičemž nadále zůstává mrtvá, neoživne a nikdo na to nereaguje).Plusem je, že většina filmu je docela zajímavě natočena a má promyšlenou kompozici (většinou je všechno velice pomalé). Ale značné procento záběrů je záměrně rozostřených. Ne že by kamera byla špatně zaostřená, ale velká část obrazu je digitálně rozmazaná, takže je na celém plátně pořádně vidět třeba jen jeden obličej.  Našel jsem si online, že prý "Chtěli jsme takto deformovat svět, protože hrdina je také deformovaný". Ale děje se to před i hrdinovým zraněním, i ve scénách, ve kterých se hrdina nevyskytuje. A je to další element, který by mohl být za nějakých okolností v nějakém filmu zajímavý, ale v tomto případě mi (opět) připadal jako něco, co "jsme do filmu prdli, protože jsme tam prostě něco divného chtěli prdnout".

To nejlepší na Tváři jsou drobné vesnické mezilidské momenty jako z Hoří, má panenko (vtip s vesnickou kapelou, hrající moderní song, je z Formanova filmu zkopírovaný) a vizuální kouzlo některých scén. Jakmile se film pokouší o něco komplexnějšího, je výsledek poněkud... prázdný a přitom nabubřelý, jako kdyby nás tvůrci za každou cenu chtěli přesvědčit, že tento film má HLOUBKU. Nemá.

136 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Film TVÁŘ je film DOKONČENÝ. Jeho tvůrci byli SCHOPNÍ ho dokončit.

   Film FUKAFUTOKYU je k dnešnímu dnu film stále NEDOKONČENÝ. Jeho tvůrce je NESCHOPNÝ ho dokončit.

   !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Vymazat
  2. fuko, jsi LHÁŘ a rozčiluj se jak chceš, že na tvoje lži upozorňuji. Jeden z mnoha důkazů zde:

   František Fuka, průvodní video kampaně plánovaného filmu FUKAFUTOKYU proběhlé na webu startovac.cz, publikováno 2. 3. 2015:
   "Takže na to, abych se tam mohl znovu vypravit se svou krásnou přítelkyní lomeno kameramankou, abych tam natočil dost materiálu..."

   František Fuka, blog filmu FUKAFUTOKYU, 1. března 2016:
   "Kdybych nikdy žádné peníze nevybíral, bez větších problémů bych ten film mohl natočit taky..."

   Vymazat
  3. Premiéra filmu FUKAFUTOKYU má k dnešnímu dni ZPOŽDĚNÍ MINIMÁLNĚ 526 dní.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  5. František FUKA,
   na film Tvář ČUMÍ,
   a závistí PUKÁ,
   protože Fukafutokyu stále dokončit NEUMÍ.

   Vymazat
  6. františek "NEJPOSLEDNĚJŠÍ Z APORVERU" fuka

   Vymazat

  7. Rozhlasové studio, palce odvážné,
   hovory o filmech, vážné i nevážné,
   František Fuka, na krku padesát,
   by k tomu přispěl vtipem rád,
   být vtipný to není jen tak,
   pokus o vtip se snadno změní v brak,
   Fuka vypotí jen o dětech a orgánech trapnosti,
   nikdo se nechytá a tak jde až do krajnosti,
   v duchu se mistr vtipu být cítí,
   netuše, do jakých sraček se právě řítí,
   Sašu už Fukovi trapnosti nebaví,
   ale v klidu, však ho hnedle zastaví,
   Fuka si myslí, jak není super,
   Saša už chystá svůj zpětný úder,
   tak co kdybys, hošánku, o tom teda film natočil,
   jo počkat, ty bys ho vlastně nedokončil,
   chvástáš se a přitom na to nemáš,
   nevadí, nejsi první, už tu byl pan Krejčí Tomáš,
   a teď tě, hošánku, pěkně naseru,
   ty nejposlednější z Aporveru!!!
   Fuka se nejdřív usměje, nad věcí jakoby,
   a přitom na něj jdou mrákoty,
   úsměv se rychle mění v pohled vražedný a smutný,
   a v duchu prosí: Sašo, je tohle nutný?
   Saša je king, Saša je pán,
   a ty si za to Fuko můžeš sám!

   Vymazat
  8. GESICHT ist der VOLLENDETE Film.

   FUKAFUTOKYU ist NICHT der VOLLENDETE Film.

   Vymazat
  9. Pan Jiří Pomeje byl z pozice producenta SCHOPNÝ DOKONČIT hned několik filmů.

   Pan Tomáš Magnusek byl z pozice producenta a často i režiséra SCHOPNÝ DOKONČIT hned několik filmů a dokonce i dva televizní seriály!

   fuka je už několik let NESCHOPNÝ DOKONČIT ani jeden film -> cestopisný dokument Fukafutokyu.

   Vymazat
  10. @Bilbo, já tě obdivuji. Věnovat půl hodiny svého života na sepsání něčeho podobného. Kolik života tě to už stálo celkem? A když to porovnáš s částkou, kterou jsi vrazil do crowdfundingu FUKAVTOKYU - kolik Ti vychází jedna hodina Tvého života?
   @FFuka - Franto, opovaž se ten film někdy dokončit. Na Bilbovy komentáře se pomalu těším víc, než na Tvoje recenze ;-)

   Vymazat
  11. Kolik jste pane Dildo v rámci kampaně daroval peněz na Fukotokyu?

   Požádal jste o vrácení peněz?

   Proč vystupujete anonymně a ne pod svou pravou identitou? Jste srab? Fuku aspoň neni v anonymyitě.

   Vymazat
  12. dildo venoval sepisovanim tolik casu, kolik fuka nevenoval strihani filmu.

   Vymazat
  13. Análusi, máme si vybrat, jaké je tam yi? Jinak je ale tvůj příspěvek opět velmi dojemný. Půjdu do banky, půjčím si tam prachy na dovču a pak jim to budu x let vracet. Samozřejmě po malých částkách a bez úroků. A budou mě muset hezky požádat.

   Vymazat
  14. A odpověď na mé otázky?

   Vymazat
  15. Aminux - odpovědi: ano, ne, ne, ne, ANO 2011(no fuj!), i třikrát za noc, ale musí bejt čerstvá, ano, ne. Stačí to takhle?

   Vymazat
  16. Konečně rozumná řeč. Co tak založit Ano 2019?

   Vymazat
  17. Čemu říkali Římané anus, tomu Italové říkají ano. Nevím sice, proč se tímtéž slovem označuje politická divize Agrofertu, ale to není moje starost.

   Diskutére, třikrát za noc čerstvou... housku? To musí nadýmat a bílá pšeničná mouka taky není zdravá.

   Vymazat
  18. Grim - ja psal o lilii. Kdyz je cerstva tak z ni desne kejcham. I tri zachvaty kejchani ...

   Vymazat
  19. Dildo nedal ani korunu, ale uz 3 roky neni schopen dokoncit stolici, tak si nasel na internetu vinika...

   Vymazat
 2. Fukafutokyu je stale nedokoncenej tak proc cist vyblitky nekoho kdo o sobe tvrdi ze je filmar co si mysli o jinem filmu? Vzdy to bude ovlivneno fukovou zasti a zavisti ze jini jsou schopni svuj projekt dokoncit, cili hodnoceni naprosto neobjektivni a silne zkresleno. Nectu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nahodou z dnesni recenze je videt, ze Franta na filmu pracuje, a ze ma nejake problemy s ostrosti zdrojoveho materialu.

   Vymazat
 3. Jako chápu to dobře, že další náhodný záběr už nebude?

  OdpovědětVymazat
 4. Z traileru jsem nabyl dojmu, že ta hlavní postava má být taky inspirována nějakým skutečným týpkem, který absolvoval transplantaci tváře či co (první v Polsku?) Je tak?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale jen inspirováno, ten skutečný nespadl z lešení, ale hrál si s řezačkou kamene.

   Vymazat
  2. Jak jako hrál? To zní zajímavě!

   Vymazat
 5. Da se rict, ze to nastavuje zrcadlo?

  OdpovědětVymazat
 6. Dovolím si zkopírovat další krásný a trefný komentář anonymního kolegy z blogu Fukafutokyu, aby tam nezapadl. A opět dodávám - klidně se fuko-řiťo-lezci poserte, ale nepsal jsem ho já.

  "Ne ten matix je opravdu sracka. Ty priklady jsou naprosto idiotske a program oznaci jako nespravny vysledek i ten,v nemz neplatí, že "Čitatel musí být menší než jmenovatel". Jako říkat si programátor, a přitom vytvářet takovéto sračky na úrovni studenta průmyslovky, ukazuje na naprostý odklon od reality. Fuka má možná relativně vysoké iq (možná), nicméně je sociální idiot (zcela jistě) a to negativně ovlivňuje i jeho praktické schopnosti a technické dovednosti. Ono se mu možná o svém haxorství daří přesvědčovat naprosté laiky, kterým ukáže bashový terminál, ale kdo jen trochu rozumí programování, rychle pozná, že Fuka je neschopný programátor.
  Navíc je tak hloupý, že se chlubí tím, že vyletěl od pohovoru s googlerem.
  Já mám osobní zkušenost se zaměstnanci Googlu a vím jedno (specielne jsme to probírali) - vyletět už ve fázi telefonického pohovoru (navíc stylem, že "neví, co je programování", se "povede" opravdu jen těm největším zoufalcům a blbům, kteří si v podstatě spletou číslo). Google není žádný nedobytný hrad, dělají tam vesměs normální lidi. Ale samozřejmě pokud o sobě někdo prohlašuje, že je programátor, měl by něco umět. Což očividně není Fukův případ. On neumí nic, jedině snad přesvědčovat okolí, že umí... Ale to mu může sežrat jen ještě větší blbec než on a takových snad, pro Pána Ježíše, moc není."

  OdpovědětVymazat
 7. Dildo ty sa uz vobec nesnazis. Co bude nabuduce, nakopirujes sem celu diskusiu z Fukoblogu len aby si nieco jebol do komentarov?

  OdpovědětVymazat
 8. Bilbo jdi už doprdele, fakt. Chápu tvoji motivaci, ale ničeho tím nedosáhneš, je to jenom otravný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když je někdo blázen, věří lecčemu. Dildo třeba i zásunu po premiéře v Tokiu.

   Vymazat
 9. "...ale v tomto případě mi (opět) připadal jako něco, co "jsme do filmu prdli, protože jsme tam prostě něco divného chtěli prdnout". To je teraz sebakritika Fukokotokyo?
  Lebo znie to presne ako nahodny zaber Piknik na Odaibě, na ktorom vobec nebol cajovy dychanek, vobec nebol divny a uz vobec nebol nahodny ale autista Fuka si z toho vydedukoval pribeh ktory sa nikdy nestal.

  OdpovědětVymazat
 10. Nejdu. A Leone uz se na ten tvuj spam vyser. Vadi mi to

  OdpovědětVymazat
 11. "Je metalista, nabalil si na tristní techno párty holku, kterou si vezme,..." Tím se naplno odhalí zlo a malomyslnost jeho okolí, snoubenka ho opustí..."

  To sa ako najskor zobrali a potom z nej bola snubenka?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fukodej ma trosku iny obsah nez skutocny dej filmu, to je tu normalna vec.

   Vymazat
  2. Prostě po svatbě řekla, že by si to vlastně chtěla ještě rozmyslet a tak to trošku rozvolnili. Normálka, ne?

   Vymazat
 12. Frantisek Fuka se občas chová jako pořádný zmrd (samozřejmě není psychicky úplně OK), takže jsem některé reakce jeho okolí docela chápal.

  OdpovědětVymazat
 13. Pokud by situace kolem Leona a Fuky nějak zajímavě (např. soudně, násilně apod.) vygradovala, mohl by vzniknout film o filmu, který vlastně nikdy nevznikl! Něco jako Ztracen v La Mancha. Unikátně by pak film doplňovaly přepisy nejzajímavějších komentářů. Komu byste svěřili režii?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. vedlejší role sami sebe magnusek a pomeje

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. Aminuxovi. Ten by do toho zahrnul i vybělené anály a obří dilda.

   Vymazat
  4. Režii jedině Hansovi...https://en.wikipedia.org/wiki/Hans_Moser_(director)

   Vymazat
  5. Fuku jedině na pleš oholený Marek Eben!

   Vymazat
  6. No kdo asi. Někdo, kdo má slabost pro malý holky:
   https://www.csfd.cz/film/773-leon/prehled/

   Vymazat
  7. Dildo tam bude určitě. Já stejně myslím, že Dildo je temná stránka osobnosti Fuxoftovy.

   Vymazat
  8. Hm, víte někdo, jeslti to tady Baldachyn čte?

   Vymazat
  9. Leona bude hrát Norbert Lichý, už je to potvrzené.

   Vymazat
  10. Já myslel, že Dilda bude hrát Tomáš Cikrt. Baldachýn dělá jakože nečte, ale čte.

   Vymazat
  11. Jakoby čte, ale spíš asi jakoby nečte.

   Vymazat
 14. Wasze oczekawanie Fukowa filma jest smieśne. To prosto fantasia i przelud. Ja zawsze tak mówie. Ve fejkownej polsztinę. A Leonek Diłdownyj jest po prostu gówno. Prosze państwo jej odstraniecz, dękuje. Vspaniaľy dzień wszestkym.

  OdpovědětVymazat
 15. Prgátor!

  Leone, kde se flakas? Vylez z toho sklepa a rekni nam, jestli i nyní, zhruba ve 23:12, je film FUKAFUTOKYU film NEDOKONCENY.

  OdpovědětVymazat
 16. Leon mi uplne znechutil teseni se na remake resident evila 2...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Adame, bývalý majiteli DVD půjčovny, nenech se znechutit! Já se na remake klepu! :-)

   Vymazat
  2. tady se hlasis pyco a na ulici delas ze me nevidis... a dark souls uz taky nehrajes....

   Vymazat
  3. Já dělám, že nevidim, ale vidim!

   Vymazat
  4. :-D Hele, to mi říká každej. Já na lidi nekoukám. Lidi jsou E - E ! Jó, takhle brouci! To je jiné kafe! :-) A Dark Souls jsem hrál a teď se těším na Sekiro! Předpokládám, že sběratelku máš objednanou :-)

   Vymazat
  5. jiste. franta taky hral dark souls, nebo to byl bloodborne ? ale uz moc nehraje...
   leone co hrajes ty ?

   Vymazat
  6. "Předpokládám, že sběratelku máš objednanou"

   Nejsem retardovaný Rota. Já sbírám jiné věci.

   Vymazat
 17. odmitam milionkrat klikat na "dalsi," takze diskuzi kopirovat sem, prosim

  OdpovědětVymazat
 18. chápe ten auťák něco jako uměleckou licenci, proč furt všechno srovnává s realitou.....v polsku taková socha opravdu stojí, ale je jiná, takže je v tomto film divný a závěrečná pointa tudíž pochybná.....mrtvola řekne kurvo, nikdo to nekomentuje....a mnoho dalších.....když deadpool prolamuje 4 stěnu řekne ten auťák, že ten herec špatně hraje, protože se dívá do kamery??? Co bude dál, kde to skončí......že v lost in translation zvukař blbě zachytil závěrečnou scénu a unikla tak důležitá pointa, takže do teď nevíme co jí pošeptal, vždyť toto je šílenství. Zastavte někdo toho chorého obtloustlého retardovaného chlapce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Synak, toto niesu recenzie ale prepisy Fukovej autistickej mysle pocas sledovania filmu.

   Vymazat
  2. Jen se přiznej, že se tě dotklo hlavně to, že Franta film zesměšňující církev a věřící nepochválil.

   Jinak tohle jsou takové ty výtvory pro sbírání cen na západních festivalech - vykreslíme katolickou část Polska jako svět bigotních zaostalých idiotů, kteří by měli dostat na prdel, což u progresivistických porotců nemůže nezabrat. Dost se divím, že je hlavním hrdinou muž a ne emancipovaná svobodná matka.

   Vymazat
 19. De Nüro vypada v tom filmu vyrazne hur nez ten klacek Jacek,

  OdpovědětVymazat
 20. TRUE FACT: Režisérka s případnými pochybovači o pravdivosti snímku už předem chytře vyběhla, když do jména hlavního hrdiny vzložila automatickou odpověď. Pokud totiž slovo JACEK přečteme pozpátku, dostaneme jasné KECAJ.

  OdpovědětVymazat
 21. Nevím, co metalista čekal od holky z techno párty. Tam leda ze zoufalství zasunout, ale netahat si je domů. Vztahy z Brutal Assault započaté divokou souloží při metalovéh smršti pro potěchu pána Satana vydrží mnohem déle.

  OdpovědětVymazat
 22. fuko, jsi LHÁŘ a rozčiluj se jak chceš, že na tvoje lži upozorňuji. Jeden z mnoha důkazů zde:

  František Fuka, průvodní video kampaně plánovaného filmu FUKAFUTOKYU proběhlé na webu startovac.cz, publikováno 2. 3. 2015:
  "Takže potřebuju dost peněz na to, abych se tam mohl znovu vypravit se svou krásnou přítelkyní lomeno kameramankou, abych tam natočil dost materiálu..."

  František Fuka, blog filmu FUKAFUTOKYU, 1. března 2016:
  "Kdybych nikdy žádné peníze nevybíral, bez větších problémů bych ten film mohl natočit taky..."

  OdpovědětVymazat
 23. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 24. Nemá Blogger nějakou funkci, abych si mohl nastavit filtr na vybraného uživatele? Je tu takový jeden, bez kterého by se mi ty diskuse četly lépe a i moje kolečko myši by to ocenilo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jojo, brzy Dildovi pošlu fakturu za OPOTŘEBOVANÉ a ZNIČENÉ kolečko myši a PSYCHICKOU újmu. Jsem zvědav, kdy mi je proplatí :-P

   Vymazat
 25. Včera jsem viděl a je to dobrý film. Hloubku má. Je to artovina, ale polsky zábavná - dost vidlácké a kruté. Ani tempo neni nijak utahaný. Nic světobornýho to není, ale 50% je málo, spíš tak 70%. Jacek je frajer. Petře, běž.

  OdpovědětVymazat
 26. Jen aby bylo jasno: Fukafutokyu je film NEDOKONČENÝ a fuka je líný, neschopný a ubohý. Dobrou noc!

  OdpovědětVymazat
 27. Jsme nějak z kondice... Tahle diskuze má už přes 100 příspěvků a šklíba nikde, aby rozvířila stojaté vody kolem Tokia. Humor vázne a Grimáček píše polsky. To jsme to tedy dopracovali. Ani ten odkaz "jak diskutovat o filmu a nedozvědět se nic o dokumentu" nefunguje.

  OdpovědětVymazat
 28. Leone, já chápu, že jsi Fukou posedlý, ale do jaké míry vlastně? Mám podezření, že sis u něj na startovači zaplatil nějakou skrytou odměnu a Franta ti (ji) nechce dát a to je vlastně příčinou zdržení toho filmu. Uvědom si, že to odnášíme mi všichni, takže se toho zásunu vzdej a třeba se premiéry dočkáme. Vždyť ty vlastně tomu filmu věnuješ víc času než Fuka, ale značně kontraproduktivně. Jinak, prosím, sniž frekvenci svého spamu a zkus to koncentrovat do kratších a vtipných nenávistných příspěvků, které bude zábavné číst. Jinak snad budu muset na tomhle webu přestat prokrastinovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je mylné podezření. Kdokoliv chtěl vrátit zaplacenou odměnu, okamžitě jsem mu ji vrátil. Navíc, všichni, kdo zaplatili jakoukoliv odměnu, obdrželi už dávno informační mail, kde mají instrukce, jak mě kontaktovat. Takže kdokoliv si zde stěžuje, že je sponzor a neví jak mě kontaktovat, tak buď lže, nebo sám neumí číst.

   Vymazat
 29. Ne, ne a ještě jednou ne. To tak, to by se Fukovi líbilo, abych přestal upozorňovat na jeho lenost, neschopnost a ubohost. To je primární cíl. Být přitom ještě případně vtipný, je už věc sekundární.

  Pokud máš pocit, že něco odnášíš, stěžuj si přímo u Fuky. Ten je příčina toho všeho. Máš hned několik možností, jak ho kontaktovat. Viz http://www.fuxoft.cz/kontakt.htm.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vies, vyhoda toho ako je Fuka neschopny je v tom, ze mu to nemusis pripominat kazdy den. Uplne s kludom si mozes dat niekolko dni, tyzdnov az mesiacov pauzu, nesledovat jeho blogy a ked si Fuka pomaly zacne mysliet "haha uz mi sem skoro nikto nechodi, vyjebal som so zmrdmi", tak nakuknes na blog a sviezi spustis kanonadu.

   Ked to robis pravidlene tak si zvykne. Ked to robis nepravidelne, bude sa z toho pocuravat lebo netusi dna ani hodiny ...

   Vymazat
  2. Oba jste nesmyslně optimističtí blbečci. Franta kydlí orky někde ve čtvrtém dungeonu Zeldy a jakékoliv komentáře jsou mu u prdele jeho psů.

   Chápu, že Dildo si zbytečnost své činnosti nepřipustí, holt je nemocný a musíme s ním mít soucit, ale všichni ostatní by měli vědět, na čem jsou.

   Vymazat
  3. Ty jeho básničky, to je fakt na psychiatra. Chápete v jakém stavu musí být člověk, který produkuje takové hlouposti a myslí je přitom vážně?
   Bohužel se však už zařadil do místního folklóru.

   Vymazat
  4. Mne je Franta a jeho film u prodele, mna iba bavi akeho kolosalneho kokota zo seba urobil.

   Vymazat
 30. Ale Leone, příčina toho neštěstí jsi ty. Ber to tak, že pokaždé když něco napíšeš, tak dítěti v Africe odtrhnou od úst sousto. Máš vůbec svědomí?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je od Leona promyšlený tah. Fuka se etabloval jako xenofobní strýc, co se boji, že mu černoušek z Afriky odpálí čivavu, protože ho pozvala Frau Merkel. Leon metodou, kterou jsi popsal, vyhladoví děti, které pak přijdou s výbušninami znervózňovat Fuku. Ten pak ukryt doma v hrůze dostříhá dokument.

   Vymazat
  2. Tak to je TAKÉ výborný námět na film. Navíc s aktuálním politickým a sociálněkritickým podtextem, sakra, horký kandidát na České lvy.

   Vymazat
  3. Na to bych kurva šel a stáhl si! Co ty, Petře?

   Vymazat
  4. petr nejde, ponevadz, stahuje. nebo pretahuje.

   Vymazat
  5. Kverulante, chápu, že jsi svoje hodnocení Franty Fuky myslel jako nadsázku, ale i tak je to blbé a notně klišoidní.

   Vymazat
  6. Darek hrozně leze do zadku FF, protože se chce dostat na premiéru. Pošetilý hoch se špatným vkusem.

   Vymazat
  7. Hehe, zase ty tvoje snahy o analýzu mé duše, z nichž vylézá jak sláma z bot spíš tvoje vlastní uvažování a motivace :-)

   Vymazat
 31. Jinak DeBilbo dluží Františkovi 10 tisíc Kč, viz http://www.fffilm.name/2018/08/recenze-duverny-nepritel-10.html#comment-form
  Jeho platba je zcela jistě NEDOKONČENÁ, což bychom mu měli řádně osladit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všechny moje sliby stále platí, Darku.

   Vymazat
  2. Kdybych byl pošahanej obsesivní kokot jako ty, tak bych ti sem 100x nebo třeba 1000x nakopíroval tvůj původní slib a ještě o tom začal psát básně.
   Jenže to já ani nikdo jiný normální neudělá - zvláštní, co?

   Vymazat
  3. Bilbo drzi slovo, kazdy den pracuje na Fukfutokyo a postupne se vyviji. Jestli je tu nekdo debil tak maximalne Fuka. Nebo Darek :-O

   Vymazat
 32. Leon je borec. Já doufám, že ho kecy Slávka Boury nebo Darka Loudy a jemu podobných Fuckových ctitelů neodradí v dalším boji proti vychcanosti, lenosti a neschopnosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, ano, milý chlapče, my tě úplně chápeme a jsme na tvojí straně.
   A teď si vem lízátko a běž se projít do areálu na čerstvý vzduch, ať si k tomu počítači můžou sednout i ostatní chovanci.

   Vymazat
  2. Takhle mě ještě nikdo nikdy neurazil :-(

   Vymazat
 33. Doslovný přepis:

  pan Jan Modrák: "Neměl by si spíš stříhat nějakej pořad jako, nějakej svůj film?, ty jo..."

  fuka: "To bych měl no... Ale to já stříhám furt. Vždycky to sestříhám, podívám se, hm, smažu..."

  červ: "Hele, Honzo, než komplikování, co hraješ ty?"

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.