2.7.18

Recenze: Ant-Man a Wasp [Ant-Man and the Wasp] - 50%

Scott Lang (Paul Rudd) má domácí vězení (za to, co provedl v předchozím dílu Captain America), takže sedí doma a vychovává dceru. Mezitím Hank Pym (Michael Douglas) zjistí, že jeho manželka možná žije a je ztracena někde v subatomárním vesmíru. A chtěl by ji zachránit za pomoci své dcery Hope (Evangeline Lillyová) a svého zmenšovacího superpřístroje, které,u ovšem chybí důležitá supersoučástka. Současně začne mít Scott podivné halucinace a současně chce jakýsi padouch ukrást Pymovým jejich laboratoř (která se dá velmi užitečně zmenšit na půlmetrovou kostku).


Vlastně by stačilo napsat, že druhý Ant-Man je úplně totéž jako první Ant-Man, ale podruhé už to není tak zábavné, protože už to známe. Chcete vědět víc?

Film je opět značně dětinský a spíš se snaží být groteskově zábavný, než aby si dělal starosti se zápletkou nebo hlubšími emocemi. Dočkáme se nejrůznějších gagů se zvětšováním / zmenšováním (viz trailer), ale je jich vlastně překvapivě málo a jejich nápaditost je překvapivě nedostatečná.


Například když zmenšíte své auto (i sebe) na příbližně setinu jeho velikosti a jedete s ním po normální silnici, dalo by se logicky očekávat, že to uvnitř toho auta bude házet podstatně víc než při normální velikosti (protože silnice je nyní relativně k autu stokrát hrbolatější). Dokonce by se na tom dalo postavit pár slušných gagů. Ale nic takového se nestane. Nebo když si několik postav v průběhu honičky mezi sebou hází mnohapatrovou budovou (zmenšenou na půlmetrovou velikost), dalo by se očekávat, že to bude slušně házet i se zmenšenými lidmi, kteří jsou v té budově a provádějí tam složitý experiment. Dokonce by se na tom dalo postavit pár slušných gagů. Ale nic takového se nestane. Samozřejmě, že celá myšlenka takto fungujícího zmenšování je zcela absurdní, ale i třeba Macourek s Vorlíčkem měli ve svých komediích lepší nápady a inovativnější gagy se zmenšováním, přestože jejich filmy / seriály měly rozpočty asi jako deset sekund Ant-Mana.Při akčních, trikových a legračních scénách se divák aspoň nenudí. Ale scénář je opravdu velmi chatrný a připomíná nějakou triviální počítačovou hru, kde musíte sehnat objekt X, abyste provedli akci Y, ale ukradne vám ho záporák Z, takže musíte nejdřív za ním, atd. atd... Scény, ve kterých se vážně řeší manželská nebo rodičovská láska, jsou pak téměř k nepřežití.

Paul Rudd je sympaťák, ale má ve scénáři příliš málo příležitostí projevit svůj komediální talent. Michael Peña a jeho dva kolegové jsou opět naprosto nevtipní a nejradši bych je zabil.

Překvapivě kvalitní (ve srovnání třeba s Rogue One) jsou bezchybné trikové flashbackové scény, ve kterých je Michael Douglas (a jiní herci) digitálně omlazen. Douglas je také asi nejzábavnější postavou filmu a je škoda, že je v něm tak málo a funguje především jako videoherní NPC postava, rozdávající hráčovi úkoly.

Takže nakonec znovu napíšu, že druhý Ant-Man je úplně totéž jako první Ant-Man, ale podruhé už to není tak zábavné, protože už to známe.

P.S: Potitulková scéna je pravděpodobně nejdebilnější a nejzbytečnější v historii Marvel filmů. Skoro mi to připadalo jako kdyby se mi tvůrci vysmívali: "Přetrpěl jsi deset minut závěrečných titulků a za to dostaneš tohle, LOL PWNED!"

P.P.S: 3D je nejen zcela zbytečné, ale v některých scénách zcela nefungující a ničící vaše oči (především ve scénách, kde kamera přeostřuje a dynamicky mění rozmazanost různých objektů v záběru)

58 komentářů:

 1. Zajimavy jaky existence pritahne pouhopouha prga...

  OdpovědětVymazat
 2. Dobrý den pane Fuko, chtěl jsem se zeptat co je to ta PRGA a kde se dá koupit, případně kolik stojí (bitcoinů). Můžu ji mít ve dvoupokojovém bytě? Moc zdravím a přeji spoustu dalších úspěchů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud se ptas co je prga nezaslouzis si nikterakou odpoved. Pouze ses ukakazal, ze jsi mene nez hovno na bote civavy.

   Vymazat
  2. Aspoň že umím používat diakritiku a interpunkci. Ne každý je takto obdařen.

   Vymazat
  3. Vis co? Neumis, prave ses ztrapnil.
   Debile :-D Grimm si te da ke snidani.

   Hele to me mrzi. Ale ani tyhle nemoci ti k prze neponuzou. Musis si to odmakat. Treba ten prvni skokan do vody v komatu se taky nevymlouval...

   Vymazat
  4. Cítím tu negativní energii. A stále bez diakritiky. Škoda, kdo jiný má hrdě nést prapor českého jazyka než internetoví diskutéři?

   Vymazat
  5. prga je prga. ci zasluzena, ci slovenska, ci nevedoma. ked raz ziskas prgu, zivot uz nie je ako byval. je to ako na olympiade. ked raz ziskas zlato, historia sa nebude pytat, ako si k nemu dosiel... aspon uz neotravujete s tym dokonceny/nedokonceny

   Vymazat
  6. ... ale to víš, že se budou ptát jak jsi k němu došel až se začnou zajímat o vzorky z dopingové kontroly. Před nedávnem jsme tady třeba odhalili nějakého Slováka ... historie má spoustu otázek.

   Vymazat
  7. K nejchytřejšímu: Odkud berete očekávaní, že zrovna internetoví tro(t)llové jsou povinováni dodržovat nějaká pravidla. Běžte si s tím otravovat ÚJČAVČR. Je tomu právě naopak. Dokonce si na to založili politickou stranu, která má přímo v názvu deklarováno, že dodržovat pravidla pro ně není - pi(l)ráti.

   Vymazat
  8. Akorát že celá slavná prga, ať už je to cokoli, dělá z diskuzí na tomhle jinak celkem zajímavém webu kopu sraček. A docela se divím, že je provozovatel ještě nezrušil. Nemyslím prgy, ale diskuze, neb jsou v tomto podání fakticky k hovnu. Prgy by odešly s nimi a svět by o nic zásadního nepřišel.
   Nebudu se vůbec zlobit, když provozovatel webu tento příspěvek smaže (pokud to vůbec jde - nevím, neznám zákonitosti systímu blogger). Jen mě to utvrdí v tom, že jsem se zjevně mýlil a zdejší diskuze mají smysl. I kdyby jediným takovým smyslem měla být prga.

   Sorry, trošku jsem se urval ze řetězu :).

   Vymazat
  9. Wift - systím mlaskavě prgni! Akorát závidíš, žes nikdy neměl prgu.

   Vymazat
  10. Diskuze není povinná. Interpunkce také není povinná - slouží pouze těm, kteří ji používají, k pocitu nadřazenosti nad těmi ostatními. Totéž prga. Nebo PRGA.

   Vymazat
  11. Ajuga se velice mýlí. Zatímco interpunkce je, obzvláště pro členy Grammar Nazi Party, velmi důležitá, prga je pouze volitelný doplněk.

   Vymazat
  12. WIFT Wrapuch: Prosím tě, ty výpotku z opičky anální, vyškráběš se z podkamene odněkud od Višňové a hned se tu roztahuješ a rozkřikuješ? V klubu ultraz nejsi, o prze víš kulové a budeš tu cintat něco o promazávání diskuze? Tenhle blog se archivuje pro Národní knihovnu, tak se začni chovat slušně!

   Vymazat
  13. A ja se naopak divim, ze tato diskuze jeste nesmazala provozovatele, protoze recenze na tomto webu jsou fakticky k hovnu!

   Vymazat
 3. Napadlo nekoho vlakat padoucha do budovy, pak ji zmensit a padoucha utratit? A proc tuhle technologii nepouzili Mstitele na Thanose v A3? Jen me to napadlo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Napadlo někoho, že všechny ty filmy podle komixů jsou vlastně hrozný kraviny a nezaslouží si pozornost? Jen mě to napadlo.

   Vymazat
  2. Napadlo někoho, že film Ant-Man a Wasp je DOKONČENÝ, narozdíl od filmu FUKAFUTOKYU, jehož premiéra má k dnešnímu dni minimálně 448 dní zpoždění?

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  4. Ciwe, Leone podepisujte se mi, pak chybí motivace pro Corvuse, aby dopsal ságu o Beverdli hils.

   Vymazat
  5. Karel - napadlo. Ale na Hrebejka to nema.

   Vymazat
 4. Dobrý den pane PRGA, chtěl jsem se zeptat co je to ta FUKAFAKJUTOKIJO, jestli se to dá koupit za Bitcoiny, kolik to stojí od kila a jestli to domů do Kardašovy Řečice můžu dovézt na elektrokole?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zajed si na elektrokole do Dolniho Bukovska do pivovaru. Bitcoiny tam berou a chovej se jako běloch.

   Vymazat
 5. https://youtu.be/ZYZSZb-qCLA

  S efektom trick roomomu by sa tiez dalo postavit par velmi slusnych gagov ale nic take sa nestane.
  Niekto si to ale aspon dokaze dokoncit ajked ma rozpocet iba na 10 sekund Ant-Mana a bez retardovanych kecov.

  OdpovědětVymazat
 6. Mě nenasereš, já se těším jen na Hannah Kamen v upnutém kostýmku :-D

  OdpovědětVymazat
 7. Vysvětlí mi někdo, proč se názvy marvelovek už prakticky nepřekládají? "Ferda Mravenec a pan Vosa" by třeba šlo úplně klidně, pokud by dědicové Ondřeje Sekory souhlasili.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dnešní děti umějí anglicky, většinou už od mateřské školky.

   Vymazat
  2. Apropos: Existují výjimky. Například takový Bažináč. Ten je i na titulce Swamp thing/Bažináč... Což doposud nechápu. Buď tak či onak. Chceme více Netopýřích mužů!

   Vymazat
  3. Dost by mě zajímalo, jak by Ondřej Sekora přeložil Supermana (aby to bylo vhodné pro tehdejší pionýry).

   Vymazat
  4. Jestliže Supermanovi byl předlohou Nietzschův Übermensch (and I'm not even lying), mohlo (a možná mělo) by jít o zpětný překlad k Nadčlověkovi. Pro pionýry ovšem jedině "sovětský člověk". Ale Sekora moudře zůstal u svého socialistického "Ferda the Ant". Dočká se ten někdy svého velkofilmu? Už jej má: Rammstein, links, zwo, drei, vier!

   Vymazat
  5. Když už tak "Ferda Mravenec a slečna Vosička"... abychom tak nějak skryli před dětmi, že Beruška už je mrtvá :-(

   Vymazat
 8. Tento film je NEDOKONCENY, protoze srance od Marvelu nemaji konce a jsou furt to same dokola, kdy za kazdym srancem je nejakej nejakej cliffhanger. Podobne je to i s Frantovou pili a touze po dokonalosti u tvorby jeho dokumentu. Proto i dnes smazal z 74 procent dokonceny dokument a zacina nanovo. Do srpna se dockame alespon cliffhangeru ve forme obrazku na fukafutokyu strance. Nebo je to jinak Leone?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jak to vis, ze to dnes smazal a zacal nanovo?

   (Jinak Mravenčí muž a vosa je film DOKONČENÝ, byť má cliffhanger. Film FUKAFUTOKYU je NEDOKONČENÝ. Stejně jako POSLEDNÍ Z APORVERU. Možná měl FUKAFUTOKYU produkovat místo Jany Fukové pan Jiří Pomeje. To je panečku chlap, kterž už zprodukoval nejeden film.

   Vymazat
  2. Vrať se do Dna pytle a Pomejeho s Magnuskem si vem s sebou. Začíná to tu být dost otravné. Recenze a filmy stojej za hovno, zabydlel se tu Bilbo spammer trapák, a hlavním tématem se stává prga. A to vůbec nemluvim o hromadě teplákovejch wannabes, se kterejma se tu poslední dobou roztrhl bilbův pytel. Kdo by vůbec chtěl bejt teplák? A co to kurva je? A co do píči celou dobu dělá Fuka.

   Vymazat
  3. Tebe nebaví Fuka, tebe nebaví Fukovy články, tebe nebaví komenáře pod Fukovými články, tak proč sem vlastně chodíš?

   Vymazat
  4. Nazdar Leone, chyběl jsi nám tu chlapče zvídavá!

   Vymazat
  5. No tak Corve, přestaň se už upejpat a pošli Leonovi kytku a bonboniéru. Vyjev svoje city. Třeba se už v tom sklepě nudí a dá se od tebe pozvat k tobě domů, abys mu mohl ukázat svou sbírku dokončených filmů ..

   Vymazat
  6. Ajuga kočička: Chtěl jsi napsat sbírku brouků. Tu reálně mám. Film jsem nedokončil žádný, protože KDYŽ NĚCO NEUMÍM, TAK SE DO TOHO NESERU A NESLIBUJU. Tedy dokument. Neustále si zde pletete pojem film a dokument. Fuko Fuko netočil film. Nejsou v něm herci.

   Vymazat
 9. A co Beverly Hills, bude pokračování? Přes léto by se to hodilo...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Až seberu psychické síly, možná bude. Ovšem potom, co panenství Donino vzalo za své, už to jaksi není ono... A Brenda s papá Walshem už jsou také mimo hru, takže nuda.

   Vymazat
 10. Člověk si na 14 dní odskočí z FFFukalandu a nestačí se divit?! Tady se bezostyšně kradou PRGY! A navíc kdejakým kolemjdoucím čmoudem, který ani neví, co to prga je?! To je normální hereze! A já se ptám: kde je Aminux, Chlebec a Grim s Diskutérem, když je nejvíce potřebujeme?! Kam odešel Petr? Proč je Bilbo v Mordoru a ne tady?! Co to je za bordel? To je úpadek, kolegáčci, úpadek!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chlebec se jako vždy stará o sousedovy děti a netuší, proč jsou narozdíl od něj bílé.

   Vymazat
 11. Tvoji zminky si Corve kurva vazim! Ale nezatracuj hned mladou krev. Jardaovi taky hned nedoslo co jsou dva Stenlykapy 2x po sobe. Dochazi mu to ted. Ja bych holku vod tyce za prgu nedal. Tyc tu bude furt, prgu musis trefit a nevahat, prga nepocka!

  OdpovědětVymazat
 12. To bude strašná píčovina - nejdu.

  OdpovědětVymazat
 13. Premiéra filmu FUKAFUTOKYU má k dnešnímu dni zpoždění minimálně 449 dnů. Zdůrazňuji: MINIMÁLNĚ.

  OdpovědětVymazat
 14. WTF... Co je to tu kurwa za bordel? Chvíli tu nejsem a tady anarchie. Že na vás pošlu nadrženýho Leona s bilbem! Teda chci říct s dildem!

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.