17.7.18

Recenze: Mamma Mia! Here We Go Again - 30%

Uplynulo několik let od prvního dílu Mamma Mia! (pravděpodobně 10, protože první film je přesně 10 let starý). Donna (Meryl Streepová) je mrtvá. Sophie (Amanda Seyfriedová) se na malebném řeckém ostrově chystá splnit její sen a otevřít zde velikou restauraci / hotel. Její přítel Sky je v USA a nemá čas přijet. Dva ze tří potenciálních otců také nemají čas přijet. Vlastně skoro nikdo nemá čas přijet.

Ale přijedou!!!


Mamma Mia! Here We Go Again skáče mezi dvěma časovými rovinami. Zatímco v současnosti se Donna Sophie snaží připravit zahajovací večírek navzdory nepřízni počasí a různými mini-traumatům, v roce 1979 se mladá Donna (Lily Jamesová) seznamuje a souloží se třemi budoucími hlavními muži svého života. A zcela nepřekvapivě je to prokládáno písničkami od ABBY. Vlastně, trochu překvapivé to bylo, protože značná část těch písniček je stejná jako v prvním dílu!


Musím velice důrazně upozornit, že první film se mi značně líbil (viz moje recenze). O to více nenávidím toto pokračování, které je naprosto ve všech směrech horší. A o hodně.

Odkud začít... Třeba od toho, jaké existují důvody se k zápletce a hrdinům filmu Mamma Mia! po 10 letech vracet. Nenapadá mě žádný jiný důvod, než "dá se z toho vymlátit dalších pár milionů dolarů".

Nový film vypadá, že měl dražší rozpočet. Projevuje se to především větším množstvím statistů a o něco sofistikovanější choreografií tanečníků i kamery. To je ale spíš na závadu, protože to film připravuje o onu energii "nezávazného blbnutí", které se mi tak líbila v jedničce. A ti statisté se v některých scénách usmívají tak agresivně, až je to strašidelné. A ta choreografie, i když je asi drahá, je často k uzoufání nudná (především pomalejší songy).Dále filmu chybí ti herci, kteří měli nejlepší charisma v jedničce, tedy Streepová, Firth, Skarsgård a Brosnan. Totiž, všichni čtyři se ve filmu vyskytují, ale jsou v něm jen velmi málo (Streepová je jen v jediné scéně, jako duch). Mladší herci (především muži, tedy tři chlapci v roce 1979 a Dominic Cooper v současnosti) mi přišli spíše odpudiví a navzájem zcela zaměnitelní. Všechno je takové sterilní a generické, že jsem se chvílemi musel dost soustředit, abych si uvědomil, jestli jsme právě v roce 1979 nebo v roce 2018 a jestli to rozjuchané blond děvče je Donna nebo její dcera. Ono je to totiž fakt úplně jedno, neboť nic jako zápletka neexistuje (několik překvapení se ve filmu koná, ale většina je jich prozrazená v trailerech). Ani první díl filmu nebyl bůhvíjak geniální scenáristický počin, ale tvůrcům dvojky je veškerý děj jaksi úplně fuk, hlavně když je tam láska, léto a disco. Jedna scéna je například založená na tom, že je postava X tajné nahrazena svým dvojčetem, aby mohla nepozorovaně odcestovat. X i jeho dvojče hraje stejný herec, ale v roli dvojčete je namaskován za absurdně obézního. Což je sice prvoplánovitě legrační, ale jaksi to zabíjí tu pointu tajné náhrady, neboť každý vypadá úplně jinak...

Občas jsem se pousmál zcela absurdním metodám toho, jak tvůrci do děje zasadili existující ABBA písničky pomocí nějakého úplně náhodného zvratu: Například se zjistí, že babiččina stará láska se náhodou jmenuje Fernando... a šup! Nebo mladá Donna náhodou jde do francouzské restaurace v napoleonském stylu... a šup! Ale jak už jsem upozornil výše, značná část písniček se opakuje z jedničky a mezi těmi novými moc pecek není. Navíc, velká část herců neumí vůbec zpívat. Co bylo roztomilé v malých dávkách v jedničce (hýkání Brosnana), je ve dvojce skoro nesnesitelné.

Mamma Mia! 2 se snaží přesně kopírovat to, co činilo jedničku roztomilou, ale zoufale se jí to nedaří. I když na první pohled obsahuje stejné ingredience, výsledný guláš je trapný, málo vtipný, a především nudný. A to je to úplně nejhorší. Ne že bych se koukal na hodiny a říkal si "ať už začne další písnička". Díval jsem se na hodinky i uprostřed písniček, protože byly nudné. Což je u muzikálu asi to nejhorší (obzvlášť u muzikálu, který má dvě hodiny). U mnohých herců (především u tech starších) jsem měl intenzivní dojem, že to vědí, a že se poněkud stydí, že s tím vším mají něco společného.

Místo sloganu "Here we go again" mě napadalo spíše:

Thank you for the music, now fuck off

Jestli budou chtít natočit třetí díl, budu asi docela naštvaný a nepůjdu na něj, pokud v něm nebude Dwayne Johnson.

P.S: Jedna z maskérek tohto filmu se jmenuje Mirna Čurak. A to je současně takové hezké zhodnocení tohoto díla: Otázka: "Co si myslíš o Mamma Mia! 2?" Odpověď: "Hmmm, no, Mirna Čurak".

P.P.S: Nikdo v průběhu film není nahý. Mrtvá je jenom Streepová (ale ne nahá).

104 komentářů:

 1. Smrt je pro nej prilis dobre reseni

  OdpovědětVymazat
 2. Nějak mi uniká, jak se mrtvá Donna může snažit v současnosti připravit večírek. Určitě je duch a ne třeba zombie?

  OdpovědětVymazat
 3. Vzhledem k veku je mrtva Streepova rozhodne lepsi nez naha Streepova. Ale stejne nejdu, dokud nebudu muset.

  OdpovědětVymazat
 4. Chápu z traileru správně, že Cher (72 let, navíc sérií odpudivých plastických operací přeměněná do podoby mimozemské padesátnice) hraje ve filmu matku Meryl Streepové (69 let, ošklivá odjakživa)? Slušný mindfuck, za ten by se nestyděl ani Nolan...

  OdpovědětVymazat
 5. Lépe by bylo: "Thank you for the music, the fuck I'm giving".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Grimáčku, stalo se něco? Nějaké úmrtí v rodině či co? Že poslední dobou píšeš víc anglicky a norsky než česky...

   Vymazat
 6. Tak na tyhle "herce" z traileru bych se díval jedině v případě, že by je Tom Six jednoho po druhém napojil do lidské stonožky.

  OdpovědětVymazat
 7. Odpovědi
  1. Tak si pust nějakou jak říká Franta "PECKU" od ABBY.

   Vymazat
  2. Pecka od abby je lol. Vůbec celá recenze o FF prozrazuje mnohé nevkusné.

   Vymazat
 8. Jedna z maskérek tohto filmu se jmenuje Mirna Čurak. A to je současně takové hezké zhodnocení tohoto díla: Otázka: "Co si myslíš o Mamma Mia! 2?" Odpověď: "Hmmm, no, Mirna Čurak".

  František Fuka, 50 let

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co si myslíš o Leon Dildo?
   Hmmm, Mirna Čurak.

   Vymazat
  2. Butrus Brutus: Můžeš napsat cokoliv. Můžeš mi nadávat, být na mě sprostý, můžeš být rádoby nad věcí či mě můžeš ignorovat. Ale fakta, která předkládám, nezměníš. Nemáš šanci.

   Vymazat
  3. Ale Brutus taky predklada fakta ktera nezmenis

   Vymazat
  4. To je všetko, čo k tomu povieš?

   Vymazat
  5. noir nepis v slovencine lebo sa z toho zase corvus posere, a zacne ze slovenska pprrggaa neplati, a tie kecy o miestnych staresinach...

   Vymazat
  6. Neberte Corvusovy kydy tak vážně. Pokud vím, do jeho klubu stařečků se zatím nikdo jiný nepřihlásil, takže je v něm sám.

   Vymazat
  7. jerry: To je možné. Věk na to mám. Slováci mají jistě svůj ekvivalent načí prgy. Chtěli jste rozdělit a dělat si věci po svém. Čo bolo, to bolo. Máte svoje internety, ne?

   Vymazat
  8. Ale sme imigranti a prisli sme vam narovnat vase internety pretoze nekecame ale makame. Narovnat internety a znasilnit prgu.

   Vymazat
  9. Twl prgu se van znasilnit nepovede. Ale zakony nam vomrdavate jedna basen.

   Vymazat
 9. Nejdu a nešel jsem ani na jedničku, heč.

  OdpovědětVymazat
 10. P.S. On Stellan Skarsgård žije? To jsou mi věci.
  P.P.S: Mnohem víc by se styděli, kdyby měli hrát své mladé verze z roku 1979. To by byla teprve ta správná pecka.
  P.P.S.N.J.S.T.P.: Já vám pořád říkám: Když muzikál, tak z Bollywoodu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. podla wikipedie stellan este zije

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. Stellan Skarsgård měl nejlepší roli v Králi Artušovi (verze s Clivem Owenem - kde je mu konec!), kde hrál vikingského dobyvatele. Tam měl asi jednu větu, která obsahovala všechno :-) Je to ten film, kde zdivočelou Keiru Knightleyovou :-) upnuli do tak těsné kožené kazajky, že dokonce i na jejím hrudníku vyrostlo něco jako panenské prsy. Korejské atletky pořád vedou, ale na Keiru slušný výkon. Jo a Stellan se mi líbil ještě v Melancholii. Jenže to bude spíš osobou Larse von Triera.

   Vymazat
  4. Ano. Ale nehrál Vikinga, nýbrž Sasa.

   Vymazat
  5. Hral SaSaZu. A nejlepsi jeho role je samozrejme ve filmu Aberdeen, kde hraje notorika.

   Vymazat
  6. Grim: To je jedno, jde o to, že měl dlouhý vous a hodlal vyvraždit křesťany.

   Vymazat
  7. On jako Švéd odpovídá Vikingovi a jeho filmový syn Til Schweiger jako Němec by mohl být Sas. Mám dnes takovou smířlivou náladu. Navíc, Skarsgård je skutečně ateista (ale bez touhy zabíjet věřící - stejně jako všichni ateisté). Nejlepší role Clive Owena je pochopitelně v Children of Men. End of discussion.

   Vymazat
  8. Grimáčku, já to viděl asi pře 15 lety, tak PROMIŇ, že si nepamatuji krevní linie. Jinak s Clivem souhlasím, tam byl dobrej... ale jak jsem napsal, kde je mu konec? Jeho hvězda rychle zhasla...

   Vymazat
  9. Aha, to měla být nejlepší role Skårsgarda. No, to jedno. V Králi Artušovi byl dobrý a víc nevím.

   Vymazat
 11. Rád bych doplnil recenzi: Tato Donna není Donna z Beverly Hills a o panenství úspěšně přišla již v prvním díle se Skájem. Tudíž pro místní znalce mrtvých děvčat jde o nezajímavý počin. Ale Chlebec jistě zajde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Corve, Donna je Meryl. Ta o to určitě se Skájem nepřišla.

   Vymazat
  2. :-D AHA! Tak to už je opravdu dávná historie :-D To panenství.

   Vymazat
 12. Františku Fuko, stále nosíš slipy?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je všetko, čo chceš vedieť?

   Vymazat
  2. a ty snad ne ? neni nic lepsiho, nez mit vercajk pod kontrolou....

   Vymazat
  3. Slipy? Jako toto? https://man.lechaton.cz/slipy-atypicke/slipy_P28505.html

   Vymazat
 13. Fakta:

  - Tak máme dnes 19. 7. 2018 a film FUKAFUTOKYU je stále filmem NEDOKONČENÝM. Premiéra filmu FUKAFUTOKYU má k dnešnímu již MINIMÁLNĚ 464 dnů zpoždění.

  - Film "Mamma Mia! Here We Go Again" je film DOKONČENÝ a to proto, že jeho tvůrci byli SCHOPNÍ ho dokončit. Film FUKAFUTOKYU je film NEDOKONČENÝ a to proto, že jeho tvůrce byl a je NESCHOPNÝ ho dokončit.

  - Také film POSLEDNÍ Z APORVERU je film NEDOKONČENÝ a jeho NEDOKONČENOSTI se sám Fuka několikrát pohrdavě smál (např. v několika dílech pořadu Odvážné palce). Přitom sám není schopný dokončit ani cestopisný dokument.

  - V pořadu Odvážné palce se Fuka pohrdavě smál i panu Danu Pribáňovi. Tento pán také vybral na cestopisný dokument peníze na startovac.cz. A také tento film DOKONČIL. Tedy Fuka se smál něčemu, o co se zároveň sám snaží a přitom toho není schopen.

  - Fuka se také smál panu Tomáši Magnuskovi a panu Jiřímu Pomeje. Pana Pomeje dokonce virtuálně i sprostě urážel (opakovaně). Narozdíl od Fuky ale pánové Pomeje a Magnusek již DOKONČILI každý několik filmů. Pan Pomeje z pozice producenta, pan Magnusek pak jednak vždy z pozice producenta a často zároveň i z pozice režiséra. Toho Fuka není schopen.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. napadlo už někoho, že Leon Dildo je alter ego avatar a s Františkem už dlouho cloumá schizofrenie...?

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  4. Leon Bilbo není alter ego, ale zbytnělé ego a to nikoliv Franty Fuky, ale spíš Miroslava Palaščáka.

   Vymazat
  5. Leon: to je všetko, čo si chcel napísať?

   Vymazat
 14. Leone, tvá investigativní práce se mi líbí čím dál víc! Bereš to vážně a takových lidí je zapotřebí (jinak by defraudantům s lenochodím syndromem, až moc kvetla pšenka). Jen poznámka k bodu 2: u některých projektů je lepší, zůstanou-li nedokončené. Na druhou stranu se obávám, aby právě mezi tyto projekty postupně potichu nezaplul i Franta. Křivdy na národu nesmí být zapomenuty. Stačí 20 let od rudých kmérů a už se derou zase do popředí a k trafikám. Jak málo stačí, aby lidi zapomněli. Proto ti žehnám mytým pyjem a vytrvej!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento příspěvek má být o chlup z ohanbí výše. http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-vip-rozhovory/312843/alena-kupcikova-umelkyne-vytvari-obrazy-vagin-z-chloupku-ohanbi.html

   Vymazat
  2. Az na to, ze kmerove jsou v trafikách furt. Na tom se nic nezměnilo.

   Vymazat
  3. Až na to, že to dávné video z Frantovy dovolené v podstatě už nechce nikdo vidět. Tedy nikdo soudný.
   A to neustálé omílání kolem něho je otravné jako novičok ..

   Vymazat
 15. Chápete ale, že Dildo svou vytrvalosti způsobil, že Franta se do dokončení nijak nepohrne? Dildo mu tady oživil diskuzi, já sem třeba chodím jen kvůli němu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to fakt uplne uzasne ako sa tu Dildo bavi sam so sebou a pod kazdym clankom ma tie iste komentare. Stranky ktore si zaplatia pocet uzivatelov maju prirodzenejsiu aktivitu :D

   Vymazat
  2. Není pravda! Já se tuhle Dilda zastal, protože žádný defraudant by neměl vyváznout tak lehce, jako Franta! Franta musí pykat a to po zbytek života. Takhle by to nešlo, aby nám kdejaký Bureš a Franta lhal!

   Vymazat
  3. Nikto nehovori ze Franta je z obliga, akurat Dildo neni zabavny.

   Vymazat
  4. Ory - to mas teda dost trudnej zivot. Proc radsi neprcas nejake mile nahe nebo aspon mrtve devce? S vybilenym analem prirozene.

   Nebo i s nevybelenym...to jen aby byla hlina 😄

   Vymazat
  5. Autisti nemají výčitky svědomí, proto je dobré, když přichází jiný autista plnit úlohu kritizovat typickou českou socialistickou morálku. Já Leonovi fandím a jsem pravidelně zvědavý na jeho skandální paralely, které pečlivě vyhrabává z archivů.

   Vymazat
  6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  7. Snad možná i z análů, pokud se skandál přesunul lehce rozleptaný ze žaludku do střev a tam se celá léta převaloval, nadále trávil a čekal na vypadnutí do světa.

   Vymazat
 16. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 17. "Letní film" a adekvátně "letní recenze"
  "hlavně když je tam láska, léto a disco", +1, pobavilo :-) !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento výraz zásadně nepoužívám. Nedává totiž žádný smysl. Aby platil, museli bychom chodit se zadky vysoko do vzduchu vztyčenými, na způsob opic. Navrhuji proto slovní spojení "řitní (rektální) speleologové".

   Vymazat
  2. Grime ted se pletes, navic jsi zjevne veznem ctyr rozmeru, ktery zname a neumime vsechny pouzit. Rektalni alpinismus je uplne ok. Teda z hlediska fyziky. Moralne je to napresdrzku!

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  4. Imho řitní alpinismus je správně, protože poté, co se nejprve přikrčíme, začneme prodírat a stoupat směrem vzhůru.

   Vymazat
  5. Asi je to pravda, ovšem rektální speleologie vypadá dobrodružněji a zajímavěji. Vždy je tu možnost, že někde neplánovaně uvíznete a bude vás muset zachraňovat mezinárodní tým speleologů za pozornosti všech světových médií.

   Vymazat
  6. To uz je spis otazka na Ant-mana. I kdyz Aminux vypada, ze zkusenosti ma. Ale verit tomu nechci.

   Vymazat
  7. Kolega Aminux vlastně připomněl důvod análního alpinismu, přikrčení se a šplhání výš análem po pomyslném žebříčku za lepší, méně zahovněnou společenskou pozicí. Kdežto rektální speleologie je ten typ cesty análem, který vám vůbec nepomůže, protože stoupáte naopak (snad nevědomky) dolů, nakonec se umažete a nadáváte, že jste si nijak nepomohli. To je případ Dareka, myslel si, že pochvalou naleze do zadku, ale jeho idol recenzent ho ignoruje. Takže Darek se vyválel v hovnech místo toho, aby se dokopal k dennímu světlu a ještě ho rada starších v komentářích zkritizovala.

   Vymazat
  8. V hnědém se tady vyválelo spíš pár chytrolantů. Číst tyhle amatérské rozbory cizí duše je vždycky velice zábavné.
   Jinak "anální alpinismus" je asi tak stejně smyslupný výraz jako "boj za mír" nebo "levná cena".

   Vymazat
  9. Chytrák Jouda - Louda: A co teprve takový anální kaňoning pro otužilce (čte se canyoning).

   Vymazat
 18. Uz dlouho nebyla nová recenze. Ze by pracoval na tom dokumentu..

  OdpovědětVymazat
 19. To čekání na potenciální novou PRGU je tak ubíjející ...

  OdpovědětVymazat
 20. Nebo dej stovku! To taky neni marny!

  OdpovědětVymazat
 21. Pokud bych měl čumět na tebe ... tak to bych spíš měl dostat tu stovku já.

  OdpovědětVymazat
 22. Jo a prga s vykřičníkem stejně neplatí.

  OdpovědětVymazat
 23. Fakt: Pres wi-fi v McDonalds nelze navstivit FFFilm. Zobrazi to hlasku, ze stranky patri do kategorie pornografie a jsou proto blokovany.

  OdpovědětVymazat
 24. Tady vodsaď nikdo do dekadentních stravovacích provozoven nechodí.

  OdpovědětVymazat
 25. "Po návratu vynaložím veškeré své schopnosti (i schopnosti jiných schopných lidí), aby ze syrového natočeného materiálu vzniklo něco, co má hlavu a patu, humor, a především - není to nudné. Mimo jiné to znamená, že film bude přijatelně sestříhaný, ozvučený a ohudebněný (samozřejmě mou hudbou)."

  Toto SLÍBIL Fuka na Startovači. Pomiňme teď to, jak se se sliby Fuka v rámci své pochybné "fukologiky" má, nicméně faktem je, že to SLÍBIL a zejména toto: "...vynaložím veškeré své schopnosti...".

  Ovšem faktem je, že Fuka v průběhu let po návratu několikrát přiznal, že práci na filmu často záměrně zanedbává. Ano, opakuji: ZÁMĚRNĚ ZANEDBÁVÁ.
  (Poznámka: Pokud by snad Fuka chtěl zkusit rozporovat, že nic takového neřekl (nenapsal), tak mu doporučuji raději mlčet, protože mu to lze stručným právnickým rozborem dokázat a z takové diskuze by odešel zase jako zpráskaný pes. Ale už jsme mnohokrát poznali, že Fuka je srab a do diskuzí se po několika prohrách se mnou už nepouští.)

  Ale zpět k věci:
  Záměrné zanedbávání prací filmu je samozřejmě v příkrém rozporu s "...vynaložím veškeré své schopnosti..." !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ... třeba jsou "veškeré své schopnosti" celkem zanedbatelné, takže není co vynakládat. Pro neznalé pozorovatele to pak může vypadat jako záměrné zanedbávání práce.

   Vymazat
  2. Záměrně zanedbává? Jsem v šoku!

   Vymazat
 26. Z jednoho dávného rozhovoru. Uhodnete, co z toho řekl neschopa Fuka:

  TVOR 1: To už je takový folklór, že když se sejde pár programátorů, tak si začnou povídat o tom, jak spolu musejí udělat nějakou hru - jako když si normální lidi říkají, že si spolu musí jednou zajít na pivo. Ale jestli to chceš celé uzavřít velkou nostalgií na téma Jednou se Golden Triangle znovu sejde a všichni budou čumět, tak já nejsem proti.

  TVOR 2: To ne. Nesmí to být konkrétní závazek. Spíš bych tam napsal něco vágního, jako Nikomu nic neslibujeme, ale budoucnost možná skrývá nejedno tajemství.

  TVOR 3: Jo, to by šlo. To je správná blbost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslis tenhle tvor - https://youtu.be/_3eGRfN_jgM

   Vymazat
  2. Buď myslí to, anebo myslí transvaginal oocyte retrieval (TVOR), viz Wikipedie. A to je myslím pěkná tečka za touto debatou o filmu Mamma mia 2. Další film, prosím.

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.