13.12.17

Star Wars: Epizoda VIII - Poslední z Jediů [Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi] - 80%

Epizoda VIII navazuje téměř okamžitě na Epizodu VII. Odboj je nadále na pokraji zničení a na útěku (odbouchnutí Hvězdovraha zjevně moc nepomohlo), zatímco Rey nadále stojí na skále a čeká, jak Luke Skywalker zareaguje na její nataženou ruku se světelným mečem...A jak to pokračuje? Zatímco Rey prožívá s rezignovaným Lukem na ostrově jakousi variaci na Karate Kida, povstalecká flotila (pořád vedená Leiou) je po dílčím vítězství sveřepě pronásledována loděmi Prvního řádu a zdá se být ve zcela bezvýchodné situaci (dochází jí palivo i štíty). Jako zoufalý záchranný plán se Finn (který se probral) vydává s asijskou techničkou Rose (nová postava) někam do dalekého casina, kde mají najít hackera, který jim pomůže dostat se na Snokeovu loď, kde se jim snad podaří vyřadit sledovací zařízení... To celé proti vůli velení a pouze za spolupráce Poa Damerona, který možná bude nucen zosnovat vzpouru proti svým nadřízeným... A mezitím si Kylo Ren napříč vesmírem prostřednictvím síly povídá s Rey a jeden druhého se snaží zlanařit na svou stranu.


Režisér Rian Johnson (Looper, Bratři Bloomovi) si také sám napsal scénář a dalo by se říct, že je to ku prospěchu věci, neboť vývoj postav v tomto filmu působí o trochu přirozeněji a emocionálněji, než v předchozí epizodě, kde byly jen jakž takž představeny, a neměly čas na nic dalšího.

Na druhou stranu, v Posledním z Jediů mají hlavní postavy času až moc, a nedá se říct, že by tento čas byl využit k tomu, abychom k nim získali nějaký hlubší vztah.

A to je také hlavní problém Epizody VIII a důvod, proč jí dávám stejně procent jako Epizodě VII, i když jde objektivně (tedy subjektivně) o trošku lepší film. U Epizody VII jsem se totiž domníval, že jde o představení postav, které budou v následujících filmech nějak zajímavě rozvinuty. A nyní zjišťuji, že nejsou rozvinuty tak zajímavě, jak bych očekával, případně nejsou rozvinuty vůbec. Dokonce bych řekl, že se nedočkáme odpovědi na žádnou z otázek nadhozených v Epizodě VII.(Mírný spoiler pouze v tomto odstavci) Například Nejvyšší vůdce Snoke byl v předchozím filmu naprosto tajuplnou postavou. Nevěděli jsme odkud se vzal, jak se dostal k moci, proč vypadá jak vypadá, a co má vlastně za plány (kromě obligátního "MUHUAHAHA, I AM PURE EVIL"). No a v tomto filmu se nic z toho nedozvíme, a je vysoce pravděpodobné, že se to nedozvíme ani v dalším filmu. (Konec mírného spoileru)

Nebo postava, kterou hraje Benicio del Toro: Má ve filmu důležitou roli, ale nedozvíme se naprosto nic o jejích motivacích, a dokonce ani její jméno! (Jmenuje se DJ, a proto říká "Di jinak". Nebo se jmenuje DJ, protože říká "Di jinak". Nebo má diskotéku.)

Ale zpět k tomu - dle mého názoru - nejzásadnějšímu problému. Většina nových postav se mnou emocionálně skoro nic nedělá. Rey a Finn jsou mi víceméně ukradení. Poe je nedostačující náhražka Hana Sola. Rose a DJ (nové hlavní postavy v tomto filmu) jsou mi totálně ukradení, až otravní. Jedinou zajímavou postavou v nové trilogii pro mě je Kylo Ren.

Naštěstí je v Epizodě VIII hodně scén, které jsou poháněny starými postavami a našimi vzpomínkami na ně. Ať už je to Luke a Leia, nebo jiné postavy, které se dostávají do situací, jež nám připomínají cosi ze starých Star Wars (a že je ve filmu takových situací dost). Vzpomínáte ná závěrečnou sekvenci s Vaderem v Rogue One? V Epizodě VIII je několik scén, které ve mně podobně intenzivně rezonovaly a jsou úžasně natočené (velmi nápadité vizuálně i zvukovou stopou), epické v tom nejlepším smyslu slova. A John Williams měl možnost říci tentokrát svou hudbou podstatně víc, než v Síla se probouzí (například znovu uslyšíme motiv "Luke and Leia"). Ale většinou tyto epické scény fungují proto, že vám dochází, na které události a postavy z původní trilogie odkazují. Což je, obávám se, dost velký problém pro další díly Star Wars ságy.

A je také nutné pozastavit se u skutečnosti, že tento film má přes dvě a půl hodiny (je ze všech Star Wars nejdelší). Takže když ke konci dochází k těm úplně nejepičtějším a nejúžasnějším scénám, není možné ubránit se jisté repetitivnosti a únavě z toho všeho. Například celá vedlejší linie s hledáním hackera v casinu by se mohla vypustit, a přišli bychom jenom o pár hezkých kulis, kostýmů, pišišvorů a digitální honičku... Mimochodem, když jsme u těch pišišvorů: Toto je nová tvář zla:

Očekávejte ho ve všech podobách a multifunkčních variantách ve všech médiích. Pravý Star Wars Porg od Disneyho
Je chvályhodné, že se film snaží být velmi politicky korektní a vysvětlovat divákům, že mohou něco dokázat i když jsou černoch, stárnoucí žena, nebo buclatá Asiatka. Je také chvályhodné, že nepošlapává odkaz starých Star Wars. Ale opravdu se mu moc nedaří dávat nám místo hezkých vzpomínek na 30-40 let staré filmy a postavy něco nového, originálního, srovnatelně fungujícího. Inu, uvidíme, co z toho bude v (nejméně) pěti dalších celovečřerních filmech (Solo a Epizody IXXII).

P.S: 3D je jako obvykle zhola zbytečné a pouze na škodu tmavších scén.

P.P.S: Jsem sice uvedený v českých titulcích filmu, ale skutečnost je taková, že překlad (pro dabing) dělal Vojtěch Kostiha a já ho po něm pouze upravil pro titulkovanou verzi, bez většího kreativního přispění.

87 komentářů:

 1. Ufff. Nebylo lepší, když ve filmech hráli hezcí a charismatičtí herci?
  Co jako je tohle? http://bit.ly/2Ahapyh

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne. Příště bude tam bude hrát whitesupermacist arabského vzezření.

   Vymazat
  2. Černoch-údržbář, sexy běloška a tlustá asijská nerdka?

   Vymazat
  3. Banda dětí v Přečti si své dobrodružství?

   Vymazat
 2. Děkuji za zpravu, že se nepodařilo najít dobrého scénáristu s vlastním geniálním vnosem. Dramarealityshow Disney/lucasarts hledá dobrého scénaristu pokračuje. Doufám, že příští film už se konečně bude jmenovat: Star wars - už jsme ho našli.

  OdpovědětVymazat
 3. Ani trailer se nedá vydržet, moc dlouhý a nudný. Ale snad bude konec brzo, takovýhle názvy dával Seagal, když končil. Poslední mise, Stíny minulosti, Poslední noc...

  OdpovědětVymazat
 4. Kdy konečně někdo natočí Star Worms?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Star Worms II: https://www.youtube.com/watch?v=CYNlfwQxeA0

   Vymazat
  2. Ježiš díky! Konečně pořádnej biják.

   Vymazat
 5. Odpovědi
  1. Ale vůbec, jen musel přijmout určitá ekonomická opatření závislá na aktuální oblíbenosti. Třeba natáčet film v rumunsku a obsadit asiaty a černochy aby se to prodalo aspoň ve třech VHS kopiích nebo přibalilo k TV balíčkům německých romantických seriálů jako bonus.

   Vymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 7. Jediné skutečné Star Wars má na svědomí Ronald Reagan (1983). Tedy, ani ony nebyly reálné, ale aspoň se trochu přibližovaly realitě.

  Takhle série je "jen jako".

  OdpovědětVymazat
 8. Teď jsem se vrátil z kina: je to špatný film a není v něm ani stopa po SW. Spoilery: Všechny zajímavé postavy zemřou. Kromě Leiy. Netuším, jak se s tímhle znásilňovač Abrahams vypořádá v IX.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To me taky zajima. SPOILER: po konci Ep8 vypada Leia jako postava naprosto nezbytna pro dalsi pokracovani. KONEC SPOILERU

   Vymazat
  2. Souhlas, velké zklamání (a to jsem moc nečekal), hodnocení FF nechápu.
   SPOLIER: Mohli to zachránit, kdyby se Rey spojila s Renem - to by byl nejultimativnější badass pár v dějinách filmu. Samotný Kylo Ren je padouch na baterky.

   Vymazat
  3. Hehe. No a to po smrti CF filmari blabolili, ze je to vse podchycene. Leda prd. To sem vazne zvedav jak to v titulcich na zacatku vysvetli ...

   Vymazat
 9. Pred davnymi lety v predaleke galaxii prece zadne Asiatky neexistovaly

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za to černochů tam tehdy byly přehršle, že?

   Vymazat
  2. Těšme se na dobu, kdy se budou přetáčet epizody 4-6, protože tenkrát byli hrdinové jen bílí heterosexuální muži, fuj, hanba! :-D

   Vymazat
  3. Všichni vědí, že na kladného bílého hrdinu mužského pohlaví má licenci jen Marvel. I když tedy nikdo neví, na jak dlouho.

   Vymazat
 10. Fuku dal touto recenzí/mírným spoilerem SW polibek smrti. Hodnocení 80%, ale mezi řádku čtu v lepším případě 60%. Takže i Bony a klid 2 jsou lepší.

  OdpovědětVymazat
 11. Nojo, Frantisku, kdyz date E7 80%, tak pak tezko lepsi E8 ohodnite lip, aniz byste ji stavel na roven Joeovi ;))

  OdpovědětVymazat
 12. nechapu kde se v tolika lidech bere domeni ze se cokoli musi vysvetlit nebo wtf

  kinematografie je plna dukazu ze se nic vysvetlit nemusi a ze wtf; tozn nic se nevysvetli v dalsim dilu ani v dalsi trilogii az se za par let rozhodnou znovu podojit tema

  OdpovědětVymazat
 13. To je furt halo kolem Warsů, ale že kolem proletěli ufouni a mohli nás zničit, nikoho nezajímá.

  novinky.cz/veda-skoly/457817-mimozemsky-asteroid-muze-to-byt-i-porouchana-kosmicka-lod-tvrdi-astronom.html

  OdpovědětVymazat
 14. 3 hodiny nudy a klišé nechápu co na tom kdo obdivuje, technicky to dnes nemá koho ohromit a děj hrůza začne to tím že namyšlenej frajírek se bezhlavě vrhne na nepřátelskou loď a 90% jeho kámošů chcípne pak mu velitelka vynadá že si hraje na hrdinu aby se sama vrhla proti nepřátelům v sebevražedné kamikaze a do třetice to samé zachvíli se jako kamikaze vrhá do děla černoch a úplně zbytečně páč přichází hologram aby nepřítele zdržel... nuda nuda nuda prokládaná pijů pijů pijů. jediná vtipná věc jsou chlupatý tučňáci co se dají grilovat, ale jíst už ne páč smutně koukaj...

  OdpovědětVymazat
 15. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 16. Viděl jsem dnes ...
  Nevím jak film zhodnotit, čekal jsem asi víc. Nejdřív co mě zklamalo:
  - postavy bohužel nejsou tak zajímavé jako dřív (dal jsem jim čas právě do osmičky). Konkrétně Kyle Ren stále nepůsobí jako ztělesněné zlo, když se v dřívějším díle měnil Anakin , bylo zřejmé jakou zlost v sobě má, Kyle Ren má výraz dobráka a přitom by to měl být šmejd galaxie. :(
  - hudba k filmu nepřinesla žádný nový motiv, přišlo mi, že poslouchám soundtrack ze sedmičky :( . Uvidíme až film uvidím podruhé.

  Celkově šlo o dobrý film, má to ducha Star Wars, vtipů bylo tak akorát (možná na začátku trochu přestřelili), ale v pohodě. I když díl 7 nepřinesl scénáristicky nic nového, líbil se mi asi víc, a nejspíš za to mohl Han Solo. Ta postava SW strašně chybí. Nic jí nenahradilo. :( Vlastně dřív vtipem sršel hlavně Han a dnes perlí všichni, to je také zbytečné.

  Těším se, až si film pustím doma v originále (kvůli dětem jsem byl na dabované verzi), třeba bude dojem lepší.

  Když nyní o filmu přemýšlím, neprožíval jsem ho tak jako sedmičku. (staré díly nepočítaje)
  Ale jak jsem psal na začátku, není to špatný film, možná se jen celé SW zkrátka vyčerpali, není kde brát a bylo by lepší je důstojně ukončit.
  Technicky filmu není co vytknout, v tom je naprostá špička.

  Pokud bych hodnotil, dal bych 60%, což by neznamenalo špatný film. Jen zkrátka není, čím by překvapil.

  OdpovědětVymazat
 17. Jak je to s IMAXem? Vyplatí se na to jít do IMAXu? Celý film je ve formátu "IMAX"? Nikdy jsem nebyl v IMAXu, takže nevím jak to funguje a nechce se mi dávat tolik peněz za několik málo scén. Díky za odpověď

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V IMAX jsem byl na SW7 a nemá to smysl, resp. 3D nemá smysl. Film nebyl natáčený 3D kamerou, takže je lepší klasické kino.
   Navíc mě osobně vadí v IMAX neskutečně hlasitý zvuk, který se mi navíc nelíbí. Hrozně středových tónů kvůli hluku a basy a výšky jsou v pozadí.
   SW8 jsem viděl na Černáku v malém sále č.3 a dojem z obrazu a zvuku nakonec lepší než v IMAX. Každopádně, zvukově si raději SW8 vychutnám doma, je to nejlepší cesta. :) Zvuk kin mě osobně nevyhovuje.

   Vymazat
 18. Z pohledu nezaujatýho diváka možná 70 % za technický provedení. Z pohledu člověka, kterej viděl Novou naději ve 3 letech jako vůbec první hranej film v živote, hodnotim jako jedno z největších filmovejch zklamání a dal bych čistejch 0 % (spoiler warning) za to, jak nedůstojně v celý nový sérii zametli s mejma dětskejma hrdinama.

  OdpovědětVymazat
 19. The last Jedi = Poslední Jedi, uveden jako Poslední z Jediu.

  The last of the Mohicans = Poslední z Mohykánů, uveden jako Poslední Mohykán (kniha i film).

  Je v tomhle nějaká skrytá logika?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že by nebylo špatné překládat to jako Poslední jedlík. Ale pak by to celé bylo o válečném přídělovém systému potravin v té planetární federaci nebo impériu nebo co to tam vlastně je.

   Panebože, o kolik pater výše než celý svět SW je Lundwallova povídka Nic pro hrdiny!

   Vymazat
  2. Vzhledem k tomu, že je to od sebe asi 70 let, bych v tom souvislosti nehledal.

   Vymazat
  3. Grime, ty jsi fakt nemytej šulín. Nic pro hrdiny není povídka, ale plnohodnotná novela, možná dokonce román. Kokote.

   Vymazat
  4. Česky to vyšlo v povídkové sbírce a nikdo si nestěžoval. Ano, i novela by to teoreticky být mohla - ale na román je sto stran přecejenom trochu málo.

   Nicméně, na podstatě Smrťákova sdělení to nic nemění: kam se na tu jedinou povídku / novelu / neromán hrabe celá slavná Stará Wárka. ;)

   Vymazat
  5. Hele, pane teoreticky, naštuduj si nejdřív něco o počtu slov pro povídku, novelu a román, pak můžeš blekokat ty svý výchovný kašpárky i prakticky.

   Vymazat
 20. Epizoda VIII aneb jak zabít ve Hvězdných válkách všechno, co z nich dělalo Hvězdné války. To i Lucas psal lepší scénáře. spoiler - Luke je uveden v úvodních titulcích obou nových epizod a je nám předkládáno, že to je spasitel galaxie, ale ani v novém filmu to není nic víc než trochu významnější vedlejší postava, která nic moc nepředvede a která působí spíš jako nevrlý a neschopný dědek - Konec spoileru. Navíc mi připadá, že máme tak nějak začít věřit, že Jediové mají jít do sběru, protože Sílu může ovládat víceméně každý. Ve zkratce - Vražda Star Wars v přímém přenosu.

  OdpovědětVymazat
 21. Vražda Hvězdných válek v přímém přenosu. Zlatá Epizoda I.

  OdpovědětVymazat
 22. osmicka este vacsia blbost ako sedmicka a dostane 80 percent
  bravo

  OdpovědětVymazat
 23. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 24. Z filmařského hlediska hrozná slátanina. Force Awakens filmově fungovala, i když vykrádala.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím. Problém je také v tom, že Lucas měl fantazii, to nynější scénaristi nemají. SW8 jsou na fantazii vyloženě chudé.
   Z odstupem říkám, že šlo jen o komediálně akční film z vesmíru. A i když se mi moc nelíbily díly 1 - 2 kvůli přílišné dávce 3D triků, jednalo se o lepší StarWars.
   Stále osmičku vstřebávám, ale řekl bych, že jde o nejhorší díl série, tedy pro mě. Nakonec bych věřil, že JJ A. by mohl devítkou vylepšit reputaci, pokud bude dobrý scénář.

   Vymazat
  2. Episoda 1-3 neboli lepšími filmami ako Episoda 8. Lucas možno nfantáziu mal ale točiť nevedel nikdy. Najlepšie SW filmy niesú v jeho réžii.

   Vymazat
  3. Sorry, ale jsou to všechno chuyoviny.

   Vymazat
 25. 80% pre Epizódu 8(ja by som dal o niečo viac) je triezve hodnotenie, čo ale nieje triezve hodnotenie je 80% pre Epizódu 7, ktorej by som dal tak 50% za vizuálnu stránku. Epizóda 5 je najlepší SW film, Rogue One ten najrealistickejší a najdospelejší a Epizóda 8 jednoznačne dejovo najprepracovanejší a najhustejší. Episóda 7 mala primitívny okopírovaný nezáživný dej, plný plochých postav, diálogov a trápneho humoru. V Episode 8 Johnson Abramsovi ukázala ako sa píše scenár plný zvratov-loopov, nových veci v rámci SW, postáv a diálogov, ktoré dávajú zmysel a humoru, ktorý aj funguje. SPOILERS Boje boli konečne zaujímavé(hneď prvá bombardovacia scéna) rovnako tak hlavný boj svetelnými mečmi s gardou, prenasledovanie Odboja, ktorému dochádza palivo, preťahovanie medzi Rey a Kylom a hlavne skvelý Luke. Herci konečne oproti minlému dielu niečo hrali, teda okrem Carrie Fisher, ale tá nebola nikdy bohvieaká herečka len kočka(za mlada, teraz by som jej podľa pohybov a mimiky tipoval tak 80 rokov a nie 60). Snoke bol v podaní Serkisa skvelý,skutočne diabolská a mocná postav. Bohužiaľ je škoda, že skončila a viac sa o nej dozvieme aj keď jeho anihilácia Kyleom bola ďalší skvelý loop a ukázala o čo Kyleovi skutočne ide. Finnová linka síce nenudila, ale nakoniec na nič nemala vplyv a keď už mal byť Finn konečne užitočný, tak mu to skazila Rose v patetickej scéne. Lukov medziplanetárny holoboj už bol trochu prehnaným využitím síly ale aspoň to bol ďalší loop a stal ho život. Čo už ale bolo úplne cez čiaru bolo Yodové využitie sily a spálenie Jedi artefaktov. Keby Yoda ako ghost presvedčil Luka ku skoncovaniu s minulosťou a sám Luke by tie artefakty zničil, bolo by to ok, ale takto to už úplne zľahčuje smrť Jediho. Ale jednoznačne lepší film než Epizody 1-3 a hlavne 7.

  P.S.: Motiváciou DJ boli peniaze a prežiť.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ešte k Rey. Dúfal som, že Johnson z Rey nebude robiť takú Wonder Womam( skvelý mechanik, skvelý pilot, skvelý strelec, skvelý jedi bez výcviku) ale ani sa tomu nevyhol na konci. V ďalšom diely sa snáď vyjasní či prijala Kylovu ponuku, lebo to skutočne nebolo jednoznačne.

   Vymazat
  2. "a spálenie Jedi artefaktov"

   tak pokud jsi dobre koukal na na konci kdyz byli na Falconu a otevreli nejakej suplik v kabine tak tam ty jedi knihy byly, takze je asi Rey nebo Chewbaca ukradli..

   Vymazat
 26. Chudák pan Fuka, stáří týrá jeho mozek a tak blábolí o politické korektnosti podobně jako Spáčilová. Narozdíl od ní by si ale mohl pamatovat že černoši už byli ve starých Star Wars, i v nové ale už staré trilogii, takže fňukat nad multikulti vesmírem a inkluzivní propagandou u osmičky je ryzí úkaz demence.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud to nebylo myšleno ironicky, tak on to pochválil.
   Ale jinak politická korektnost začínala už mnohem dříve. A kritizovat ji je správné. Fňukat nad tím, že někdo kritizuje korektnost, je jen důkazem toho, že sám si v rámci korektnosti nechávám bělit anal.

   Vymazat
  2. Vybělený anál je snad základ, ať už si plete člověk politickou korektnost s gender/rasovými kvótami nebo lásku ke zvířatům se zoofilií :(

   Vymazat
  3. Bělím, tedy jsem. Tak se dlouho bělily anály, až z toho byly Lidice. Já myslím, že je třeba smířit se s tím, že po planetě běhá spousta nevybělených análů a buď se s nimi začít milovat nebo jim otevřít dveře a říct: Běžte a žijte, análky!

   Vymazat
 27. KDE JE KURVA JAR JAR KDYŽ HO POTŘEBUJEME?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdá se tedy, že politická korektnost nebyla naplněna, jak by napsal zestárlý filmový recenzent postižen tekutou modernitou.

   Vymazat
  2. JarJar se odstěhoval do Humpolce.

   Vymazat
 28. Fanatičtí retards, zastydlí v pubertě, byť již "dospělí", stále se zmítající v sítích Lucase, rovněž nikdy nevyspělého puberťáka.
  Není nad to, když (VELMI SCHOPNÉ) dítě dokáže ovládnout většinu dětí na této planetě.

  OdpovědětVymazat
 29. Ten film je totální SRAČKA! Škoda, že nikoho nenapadlo nastartovat nadsvětelný pohon už v epizodě IV a prásknout s křižníkem do první hvězdy smrti, tak jako tu hydru s fialovými vlasy do supersnoukova superdestroyeru nebo co mělo být to obří hovado, jehož lasery zahybaly "dolů". Mohli jsme být pokračování ušetřeni.

  OdpovědětVymazat
 30. Franto, ses posral v kině, ne? Dát téhle sračce 80.

  OdpovědětVymazat
 31. Neumim prevypravet dej. Kazdou chvili nekdo rekne: “nedelejte to” a postavy “to” udelaji, ikdyz by je v kazde fungujici vojenske jednotce okamzite zastrelili (diky “nasim hrdinum” prijdou 2/3 povstalcu o zivot). Tady jen admiralka rekne: “roztomily rostak” po 3. poruseni subordinace od borce, co vypada jako chupaty italsky opravar kopirek a kazdy svepravny reziser by ho nechal sezehnout laserem uz pri uvodnich titulcich. Zda se, ze povstalce vedou nadrzene druzinarky a ucitelky prvniho stupne, ale neni moc jasne proc a kam. Zadna z postav neni sympaticka (krome zaporaka) - hlavni hrdinka ma symetricky oblicej a prima zuby, jinak je sexy asi jako prazdna lednicka. Pribylo cernochu, Asiatu a hlavne periklimakterickych tet typu slecny Marplove v admiralskych funkci (ubylo uveritelnych mimozemstanu). Vsichni nudne nezajimavi - hlavni Asiatka vypada jako moje tchyne a je specialistkou na intergalakticke zbrojni systemy a uklid skladu. Na chvili se objevi reinkarnace Mistra Yody, ktera uplne zbytecne spálí prehistorickou knihovnu Jediu a rekne neco jako: “ne treba knizky cist, staci do fitka chodit”. Kladni hrdinove zabijeji vetsi zaporaky sebevrazedne, mensi pak se zvrhlym potesenim a “cool” hlaskama. Obcas vedou anarcho-komunisticky uvahy “znicime toto krasne mesto, protoze jiste vzniklo ze spinavych penez”. Sami prezivaji ve starem dokonale opevnenem dole, pripominajici Hlemuv zleb, kde vsak utratili vsechny prachy za predni dvere a zcela diletantsky si neudelali unikovy vychod. V momente, kdyz jich je mene nez pocet clenu fan klubu Michala Penka, tak se rozhodnou, ze prave nastal idealni cas a podminky porazit s partou vycerpanych druzinarek galakticke Imperium.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vyslat zbyle povstalce do piskoveho zakopu, aby strileli z rucnich zbrani na tezkou vojenskou techniku, ktera na ne utoci shora... tam skoro vsechno postrada logiku

   Vymazat
  2. Ano, ten film by měl mít upozornění, že je nevhodný, nebo raději rovnou nepřístupný vojenským stratégům. Protože ty chudáky nutně musí potkat při sledování několikanásobný infarkt.

   Vymazat
  3. Naprostý souhlas. A navíc nikdo neřeší, co se s nimi všemi stalo, asi tam zůstali, protože do Falconu nenastoupili - wtf!

   Dodám ještě, že zřejmě si nikdo nevšiml, že ta skvělá vedlejší mise s náborem hackera vedla ve výsledku k vybití asi poloviny těch, kteří se evakuovali na lodích z křižníku.
   Pokud v nějakém rádobyvojenském uskupení panuje takový chaos jako předvedli tady, tak si prostě zaslouží být vyhlazeno.

   Vymazat
  4. Tenhle komentář mě rozsekal. :D Právě jsem se vrátil z kina a lituju toho, že jsem Rianovi za tuhle děsivou slátatinu WTF momentů poslal něco do prasátka. Tohle nemělo nikdy vzniknout a s výše napsaným se naprosto ztotožňuji. :)

   Vymazat
 32. Fuxoft: Proč jsi to nepřekládal ty?

  OdpovědětVymazat
 33. Proč jsi to nepřekládal ty?

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.