19.12.17

Recenze: Ferdinand - 60%

Býček Ferdinand vyrůstá ve Španělsku a měl by jednou bojovat na koridě. Do toho se mu ale vůbec nechce, a radši čichá ke kytičkám (doslova, ne že by umřel). Pak uteče, vyroste, užívá si kytiček, ale osud (toreador) si ho opět najde.

Naštěstí mu ale pomáhá hodná holčička, několik jiných býků, koza, tři ježci a králík se slabým srdcem...


Tento animovaný film vznikl podle knihy, o které jste pravděpodobně nikdy neslyšeli, ale v USA je extrémně populární. A také už byla zfilmována Disneyem v roce 1938 (a dostala Oscara). Disneyova verze má necelých 8 minut, což není divu, protože celá knížka má jen pár stránek s velkým písmem a ještě většími obrázky.


A jak už je zvykem, u Foxů se rozhodli udělat z toho stominutový film, který se odehrává v současnosti (i když pořád ve Španělsku). Proto museli přidat spoustu dalších postaviček a podzápletek.Takže se dočkáme nejrůznějšího blbnutí různých legračních žvížátek, které občas je docela dost vtipné (němečtí koně!, breakdance!),  ale nesedí úplně dobře dohromady s těmi vážnějšími chvílemi, kdy se řeší smysl života nebo jatka.

Vzhledem k tomu, že by se spousta těch podzápletek dala bez problémů zkrátit nebo vypustit, trochu mi uniká, proč musel film mít 100 minut. Je to opravdu moc a i když je stylizace, animace nebo hudba slušná, Pixaru se nevyrovná a tempo se nedaří úplně udržet.

V původním znění je navíc značná část humoru vyvolávána tím, kdo postavy mluví a jak je mluví. V českém znění to není úplně ono:


Ten pán vlevo (i když nevíte kdo to je) má prostě jistý velmi specifický hlas, který je v kombinaci s pacifistickým býkem legrační. Ten pán vpravo... not so much. IMHO by bylo lepší, kdyby Ferdinanda mluvil třeba Robert Rosenberg.

Ale pro děti dobrý...

22 komentářů:

 1. VetsimY obrazky? Kurva za tohle jsme cinkali?

  OdpovědětVymazat
 2. Robert Rosenberg, ten by nebyl schopnej ani přečíst svůj text.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemusel by číst nic.
   Dabing by přenechal svému erektovanemu penisu a to by teprve byla prga!

   Vymazat
  2. Gregor je penis, ale ne Rosenberguv ani erektovanej.

   Vymazat
  3. Rosenberg má aspoň aplikaci na přírazy (do vagíny), co máš ty? Malý péro?

   Vymazat
  4. Rosenberg zvládl nadabovat asi tři souvětí v Mrazivých tajemstvích na Streamu.cz, tak pozor.

   Vymazat
 3. Ja misto kina kvalitne zachlastal v pivovaru Šedivák.

  OdpovědětVymazat
 4. "Vzhledem k tomu, že by se spousta těch podzápletek dala bez problémů zkrátit nebo vypustit, trochu mi uniká, proč musel film mít 100 minut."

  To je buduca recenzia Fukokotokyo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fuku v Tokiu je už hotové! Akorát po radikálním sestříhání má stopáž 0 minut.

   Vymazat
  2. Direktor´s cut bude prý o 20 sec delší.

   Vymazat
 5. Robert Rosenberg by mohl Ferdinanda rovnou hrát. A dabovat by ho mohla Ester Kočičková.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.