28.1.17

Recenze: Resident Evil: Poslední kapitola [Resident Evil: The Final Chapter] - 50%

Milla Jovovichová opět bojuje se zombíky a s agenty Umbrella Corporation, tentokrát proto, že za 48 hodin má být vyhlazeno všechno lidstvo, pokud nebude vypuštěn do vzduchu antivirus, který zombie zlikviduje.

Typická pro tento film je skutečnost, že antivirus je vypuštěn minutu před koncem lhůty, a přitom je řečeno, že se šíří velmi pomalu (mnoho dní), takže lidstvo stejně prohrálo. Nebo ne, a jenom jsem to nepochopil, stejně jako spoustu ostatních věcí v tomto filmu. Ale to je jedno...


Poslední Resident Evil je strašná hovadina, jejíž zápletka dosahuje šílenství těch nejmagorštějších zápletek videoherní série. Je úplně jedno, které postavy v předchozích dílech zemřely, protože přece máme jejich klony (nebo to v předchozích dílech byly jejich klony). Je úplně jedno, jaká jsou medicínská / chemická / fyzikální pravidla čehokoliv, protože se mohou kdykoliv změnit. Je úplně jedno, jakou má kdo motivaci, protože stejně umře...


Což by všechno nemuselo vadit, pokud zrovna máte na něco takového náladu.

Co bohužel vadí, to je snaha Paula W. S. Andersona o to, aby film byl strašlivě nabušený, hyperkinetický, a proboha nezačal nudit. Proto je celý film opravdu nepříjemně hlasitý (dlouho se mi v kině nestalo, že bych si musel zacpávat uši) a především má odporně agresivní střih, který je tak rychlý, že při většině akčních scén není pořádně vidět, co se děje. Opět: Dlouho jsem něco tak nepříjemného v kině neviděl. A je možné, že se tím tvůrci snaží zachraňovat skutečnost, že jinak by akční scény za moc nestály, protože většina z nich opravdu pozůstává z brutálních zvukových efektů, doprovázených nerozšifrovatelným blikajícím obrazem. Vydržím fakt hodně, ale tohle bylo moc.Film je příjemně brutální, má docela svěží závěrečnou pointu a zombies (a příbuzných věcí) je v něm víc než dost.

Říkal jsem si, že by mohlo jít o celkem stylové rozloučení s touto sérií, ale kdepak: I když má film podtitul "Poslední kapitola", na konci je velmi jasně naznačeno, že bude pokračování!!!

P.S: Před pár dny vyšla videohra Residen Evil VII, která nemá s tímto filmem nic společného dějem ani stylem. Můžete se zadarmo podívat, jak ji někdo hraje na YouTube, a není to horší zážitek, než Resident Evil: Poslední kapitola.

42 komentářů:

 1. Po přečtení recenze bych čekal tak 20%, vždyť tam Fuxoft uvádí samé zápory.... čím si to vysloužilo těch 50%?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už dávno jste si mohli všimnout, že s kvalitou filmu ty procenta nemaj nic společného. Ty procenta jsou v skutečnosti ukazatel Fukyho rozpoložení. Dobře vybělenej anál, vysoký procenta. Nepovedená kuřba, nízký procenta.

   Vymazat
 2. Míla má už zase maso. Ó, my se máme.

  Na celé sérii, ze které jsem viděl notabene jen první díl, mi připadala nejstrašidelnější velikost Míliných prsou. V Janě z Voblouku je měla alespoň neustále bezpečně přikrytá pancířem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Voblouku pleteš si arc a arch

   Vymazat
  2. Au contraire, mon ami! https://fr.wiktionary.org/wiki/arc

   Vymazat
  3. Mi to připomnělo ten ftip, jak se ptali na Vondrackovou. Má Vondráčková prsa? No má. A pročpak je nenosí?

   My zas máme Grima. To se máme. Vlastně nemáme, Grim skončil v Kadibudkimonově senkruvně. Ale prej už ho vycucli. Akorát hownocuc to odsral.

   Vymazat
  4. Ten ftip číst nebudu, určitě má debilní pointu.

   Vymazat
  5. Grim neustále okatě upozorňuje, jak ho zajímají prsa. To, jak to dělá často, je podezřelé. Buď je fakt úchyl, kterýho nic jinýho na vzhledu a vystupování žen nezajímá, nebo tím kryje, že je na kluky.

   Vymazat
  6. Osobně si myslím, že Milka vypadá fakt bezva na to, jaká je stará rašple. Až budeš v 41 letech vypadat tak dobře jako ona, tak kritizuj součástky, Grimíčku!

   Vymazat
  7. Jo, na Milu se pořád dobře kouká. A je opravdu na pováženou, že jí nenapadlo tu chcípající sérii (a potažmo celý svět) zachránit alespoň jedním fullfrontalem.

   Vymazat
  8. Jedna Mila vyváží na světě jednoho Rimmra

   Vymazat
 3. Fuka, nejsi uz na ty prilis hlasite rychle strihane filmy proste starej? Holt uz to neni jako pred 20 lety kdy stacilo videt serii Movie Magic a pasovat se na odbornika pres filmove efekty...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kukačka nám zakukala
   že by Fuku vybělila
   kukačko už nekukej
   Fuku je moc divokej
   jelikož neni středa
   pocuchá ti tvá pera
   Kukačce to nevadí
   žaludem Fuku pohladí
   z Kukačky už lítá peří
   Fuku ji hned ptáka měří
   je na něj moc velikej
   natrh si svůj anál divokej.

   Vymazat
  2. Aminuxi, základka hadr. Ne, že bych měl něco proti infantilnostem, ale všechno má své meze. A ty je, s tim svym neustálym opakováním bílýho análu a podobnejch retardovanejch sraček, suverénně překračuješ - což není cool, je-li ti třeba 30 a více let (můj odhad). Prosím tě, drž píču. Díky, JV.

   Vymazat
  3. Udeřil tu hromský Vronský, má na sobě odznak chujský
   píči, ty já držím rád, nemusí mi děkovat
   chuje, ty moc nemám rád, nejsem jejich kamarád
   ať si každej vybere, do čeho svýho chuje napere.

   Vymazat
  4. Fukaland má Superstar. Docela vtipný, ale stejně jsi retard.

   Vymazat
 4. "Je úplně jedno, jaká jsou medicínská / chemická / fyzikální pravidla čehokoliv, protože se mohou kdykoliv změnit. Je úplně jedno, jakou má kdo motivaci, protože stejně umře..."
  Takže úplně jako každodenní realita!

  OdpovědětVymazat
 5. Milla má vzácný dar nechat se režírovat od svých manželů... Nebo donutit je, aby jí dávali role? A souvisí její akční kariéra s tím, že se jmenuje Milica?

  OdpovědětVymazat
 6. O film nejde. Je to len doplnkový produkt šmakového funky traileru. Pustil som si ho dva krát, niekto nakopal v dvoch minútach prdel celej sérii. Yeeah bejbe..

  OdpovědětVymazat
 7. Protože už zjevně nikdo nechce ničím přispět k Míle, pojďme se vrátit k Allied. Byl jsem na tom v kině tak dobrém, že stačilo předklonit se dopředu a napřaženou rukou bylo možno popleskat Pittův facelift. Nelíbilo se mu to. Zřejmě proto se po celý film tvářil tak nenaloženě. Problémy filmu mimo jiné zahrnují Pittův silný americký přízvuk ve francouzštině (ale oceňuji, že se poučil a jeho francouzštině, na rozdíl od jeho němčiny ve Fury, lze rozumět), dále anachronický Blitz (v letech 1942 a 1943 se bombardování Anglie mohl odvážit leda ojedinělý Fw 190A jako Jagdbomber) a právě tak anachronické lesbičky v londýnském baru, které tam snad propadly z 21. století. Ale film točil Zemeckis, takže to snad dává smysl. Jo, asi těch 70%.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je trochu divný, že to píšeš sem a ne tam. Asi zvítězila touha po pozornosti před psaním k tématu. Každopádně Pitt už je taky spíš víc dobře balzamovaná mumie než člověk.

   Nemůžu pochopit proč se pořád a pořád točí filmy o druhé světové, to je jich furt málo? Já třeba už nechci o tý pitomý, nudný a ohraný válce nic vidět a nic číst do konce svýho života a pokud se převtěluju jako čokl, tak ani v těch dalších. Tak buď tolerantní a nezasírej diskuze 2.světovou!

   Vymazat
  2. Není to divné, ale logické. Diskusi k filmu, který je nyní čtvrtý odshora, nikdo už nečte a číst nebude.

   V té druhé věci ti také nemohu vyhovět. Druhá světová válka mě velice zajímá.

   Vymazat
  3. Me Mila zajima.Je pravda, ze ma v tomhle filmu zvetseny kozy?

   Vymazat
  4. V tomto filmu Milla má viditelná prsa. Takže ano, má je zvětšená.

   Vymazat
  5. Něco ji štíplo? Ale asi málo.

   "Každopádně Pitt už je taky spíš víc dobře balzamovaná mumie než člověk." - Takže vypadá jako Grim a Kabukimono dohromady.

   Vymazat
  6. Je, promiň Kabukimone, chtěl jsem napsat Kadibudkimono. Omlouvám se.

   Vymazat
 8. Takže horší než Taken 3: https://www.youtube.com/watch?v=gCKhktcbfQM ?

  Úplně vidím (akční) scénu, kde si Liam Neeson maže chléb s máslem...

  OdpovědětVymazat
 9. Podstatné je, že je věrná BMW.

  OdpovědětVymazat
 10. I když má film podtitul "Poslední kapitola", na konci je velmi jasně naznačeno, že bude pokračování!!!

  No to samozřejmě bude. Název jen vystihuje aktuální stav a duševní rozpoložení všech účastníků. Na začátku jsou ty názvy takový veselý jako třeba: Těžko ho zabít, Aljaška v plamenech, Profesionál... potom přijde obezita a je potřeba diváka trochu motivovat: Na pokraji smrti, Poslední mise, Černý úsvit, Poslední noc, Cesta smrti, Na špatné straně hlavně...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A pak už jen Nebe a peklo, případně Nebe-peklo-ráj..

   Vymazat
  2. Nebe-peklo-ráj..je deska od Tublatanky.

   Vymazat
  3. To je fakt, ale taky solidní postarší komedie. Nezpivala to i Martinová?

   Vymazat
 11. Jelikož by to dole nikdo necetel (Pondělní námět k zamyšlení), tak to udělám jako nemytej Grim a flaknu to sem:
  http://petr-kubac.blog.cz/1701/donald-trump-a-posledni-krece-demokracie

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. zasranej kydac spermersky mrdky co

   Vymazat
  2. Hromský na něj! Tedy chci říct, Vronský na něj! Trhej!

   Tak já jako nevim, moje rymovacky se nelíbí, ale tyhle mrdky, co tady cáká tenle čuraný okamrd nikomu nevadí... :-/

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.