9.1.17

Pondělní námět k zamyšlení

Řeší se jako velký problém, že se americkým prezidentem stane otevřený xenofob, rasista, sexista a hulvát. Protestuje se proti tomu, mělo by se tomu jakýmkoliv způsobem zabránit.


Kupodivu nikdo neřeší dle mě mnohem důležitější fakt: Že plus mínus 63 milionů Američanů dalo hlas otevřenému xenofobovi, rasistovi, sexistovi a hulvátovi. Pokud je Donald Trump v prezidentské funkci problémem, pak těch 63 milionů lidí je mnohem větším problémem...

48 komentářů:

 1. A tak si želajme v novom roku 2017 veľa slniečka, vody, zdravia a pohodičky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zásoby vody, léků, potravin, krém s ochranným faktorem 90 a dobře postavený protiatomový kryt vždy poskytnou pocit radostné a obavami nezakalené budoucnosti.

   Vymazat
 2. lidi se vice a vice urazi kvuli blbostem.

  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/5a/53/1f/5a531fb141d282866caf2c554248a21b.jpg

  OdpovědětVymazat
 3. K zamyšlení by to bylo, pokud by mu dali hlas kvůli těmto věcem.

  Hlas Trumpovi ale znamenal hlas proti papaláštví rodu Clintonových, protest proti kastračnímu trendu USA - která podle mnohých Američánů ztrácela koule a dalším věcem.

  Hlas Trumpovi byla taková náušnice v uchu - prostě rebelie.

  Pokud by tam místo Trumpa byl Charlie Sheen, třeba by vyhrál on.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bojujeme proti systému! Takže zvolíme nejbohatšího člověka vesmíru!

   Vymazat
  2. nebo nejvetsiho cerpace dotaci

   Vymazat
  3. "nebo nejvetsiho cerpace dotaci" - tady mě dycky fascinuje, že se nikdo nezamýšlí nad tim, že tu dotaci musel někdo schválit a že bychom měli v prvé řadě ukazovat na toho, kdo to schválil, v případě Hnízda to byl jistý pan Bendl z ODS.

   Vymazat
  4. Jasně, budeme nadávat na toho, kdo to schválil, a ne na toho, kdo z toho těží. No jo.

   Vymazat
  5. Vinen je pochopitelně ten, kdo to schválil, protože on je prvotním hybatelem průseru.
   Když mi blbě pokrytou střechou zatéká do baráku, může za to déšť, nebo pokrývači? Déšť jenom využívá díru, kterou mu pokrývači nechali...

   Vymazat
  6. jasne picusci, ale ta metafora byla v tom smyslu, ze lide vskutku mohou volit nejbohatsiho muze jako protest proti systemu, kdyz mohou volit toho, co nejvic cerpa dotace, jako protest proti systemu, kde kazdej upousti malou domu..
   takze se uklidnime jujki

   Vymazat
  7. Solskjpenis3cm, ty hlupáčku, co to máš za pitomoučký nick a trapný avatar?

   Vymazat
  8. Vítek - a ne snad? Minimálně jsou oba tak na stejné úrovni. Ale jde mi primárně o to, že se ukazuje pouze na jednoho z nich.

   Jinak já bych všechny ty dotace a hnízda zrušil, beztak tyhle aféry jen každého otravují.

   Vymazat
  9. Vítek - nejbohatší člověk vesmíru přeci není Trump, ale brunejský sultán - ten zvrhlej dekadentní dobytek. BTW muslim.

   Vymazat
 4. Ale Franto, Trumpa LZE nějakým způsobem řešit - shortly, zatímco 63 miliónů Američanů NELZE jakýmkoliv způsobem řešit. Jedině in the long run. Fingers crossed.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No reálná zkušenost s Trumpem asi bude long run řešením pro těch 63 miliónů. V Německu 1933-1945 to nakonec "fungovalo", v Rusku 1916-dodnes to zatim nezafungovalo.

   No a nám mimo USA nezbývá než doufat že to přežijeme. Ja jsem naštěstí nenapravitelný (zatím) optimista.

   Vymazat
  2. Nerozumím, grimle, proč píšeš dvojjazyčně. existuje pro to jiný důvod, než že jsi kokot?

   Vymazat
  3. beltine - ano exituje. Je to nemytá vagina Grim.

   Vymazat
 5. A TOHLE je vhodnější námět k zamyšlení: Trump je bohatší, než všichni předchozí američtí prezidenti dohromady. Ve srovnání s ním byl např. Harry S. Truman jedním z nejchudších (a také nejlepších) amerických prezidentů. https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Presidents_of_the_United_States_by_net_worth

  OdpovědětVymazat
 6. S temi privlastky je treba si dat trochu pozor:
  http://slatestarcodex.com/2016/11/16/you-are-still-crying-wolf/

  OdpovědětVymazat
 7. Ten orel!!!! To se kartinki vkradaji do fffilmu?

  OdpovědětVymazat
 8. meryl streepova uz urcite zhavi fffilm

  OdpovědětVymazat
 9. Fuku se nám probral ze zimního spánku, nebo co? Ale nějak brzo, jaro ještě nezačalo.

  OdpovědětVymazat
 10. Františku, já vás měl za pravičáka.

  Ptal bych se spíše, proč se řeší, kdo vynesl informace o Killary Clingonové místo toho, aby se řešilo, že byla kandidátka na prezidenta zkorumpovaný zloděj a masový vrah ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mluvit o Clintonové v porovnání s Trumpem jako o masovém vrahovi? Fanatik detected.

   Vymazat
  2. No a já tě mám teď za komouše, chlape

   Vymazat
  3. Čemu se divíte? To máte jako u nás: policie nahání toho, kdo naboural mailbox Sobotkovi, místo aby naháněla Sobotku za to, co se v těch mailech psalo. ;)

   Úkolem policie totiž není chránit pořádek, ale chránit systém. Pokud to vypadá, že policie chrání pořádek, pak jedině proto, že je pořádek momentálně v zájmu systému.

   Vymazat
  4. ukolem policie hlavne je pokutovat a perzekuovat motosvetce z dfense

   Vymazat
  5. @Černý papež: Ono v Sobotkových mailech ale nic protiprávního nebylo. Zatímco nabourat se někomu do mailů protiprávní je. Jakkoliv se vám to nelíbí.

   Vymazat
  6. Slepý střelec: Nazývat zastánce Clintonové komouši (nebo víceméně kohokoli v Americe) dokazuje víc než cokoli jiného že nemáš nejmenší páru o tom, co mluvíš.

   Vymazat
 11. Radši se zamysli jak sestříhat 15 hodin videa z Japonska. To taky kupodivu neřešíš :-D

  OdpovědětVymazat
 12. Pro me jsou vetsi problem vemena co volily Zemana a konfidenta,fízla Bureše a jeho bandu podrztazku.Takovi muzou bejt i Vasim sousedem.To je hnus.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U mě sou vemena ti, co volili...
   Ať už Emana nebo toho uslintanýho chrápalína.

   Vymazat
  2. Tak teď už je jasný, že Eman je mnohem větší průser.

   Vymazat
 13. Vic recenzi a mene nametu k zamysleni pls

  OdpovědětVymazat
 14. On by stačil, kdyby někdo doložil jediný rasistický čin, nebo výrok Donalda Trumpa. Stačil by jediný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "A pomohlo by to?" - Most špiónů:)))

   Vymazat
  2. Dva soudní rozsudky, že se v jeho realitkách diskriminují černoši (říká se jim, že není bydlení, i když ve skutečnosti je) nestačí? Nebo jeho výrok proti Curielovi, v USA narozenému soudci (který předtím soudil a odsoudil mexické drogové kartely), že je Mexičan, a tudíž je předpojatý vůči jeho soukromé univerzitě (vůči které byl veden spoudní spor s tímto soudcem v čele).

   Vymazat
  3. To první pravděpodobně neudělal on (nebo takový postup zaměstnancům nějak nařídil?)
   A to druhé vůbec není rasistický výrok.

   Vymazat
  4. To samozřejmě je rasistický výrok. Stejně jako u nás nácek Bartoš u každého soudce hledal židovské kořeny, aby následně tvrdil, že žid je předpojatý a nemůže jej soudit. Je to samozřejmě logika postavenou úplně na hlavu, dovedeno ad absurdum by každý muž, kterej má problémy se ženskejma, mohl tvrdit, že jej nemůže soudit soudkyně, protože je předpojatá.

   Vymazat
  5. Už ses někdy podíval na jeho Twitter?

   Vymazat
 15. Média byla vůči Trumpovi od začátku tak zaujatá, že vyzdvihují, co DJT někde řekl xenofobního, nebo rasistického. Kvůli tomu ho ale ti lidé nevolili, co třeba ukončení drahého a nesmyslného amerického intervencialismu, pokus o ukončení znov nastolované studené války, zušení Obamacare...je hodně důvodů, proč byl lepší kandidát než Killary a rozhodně ne proto, že občas slíbí nesmysl, nebo řekne něco rasistického...BTW volilo ho 39 procent hispánských Američanů...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten intervencionalismus započal Bush, ne Obama. Obama těžko mohl jen tak ze všeho zdrhnout. Co s vězni s Guantanama? Všechny je pustit? Nebo popravit? Jediné, co dávalo smysl, byl pomalý odchod vojsk, což Obama prováděl. Zrušení Obamacare, nad tím může jásat Petřík Nováků z gauče v ČR, protože lékařská péče je u nás naprosto dostupná všem. Zajímalo by mě, jestli byste byl tak nadšený, kdybyste vážně onemocněl a neměl na léčení prostředky? Ale když chcípá někdo jiný, tak je to v klidu.

   Vymazat
 16. Článek na toto téma:

  Čeští diváci nemají šanci výsledkům amerických voleb porozumět, protože neslyšeli druhou polovinu příběhu. Dostala se k nim jen zkratka o „směšném, hloupém a sexistickém magnátovi, který stojí proti sofistikované a normální Clintonové“. Kritika a aféry Clintonové přitom hrály roli v tom, jak americké volby dopadly.

  http://a2larm.cz/2017/01/skoro-trefa-rada-kritizuje-ceskou-televizi/

  To úplně sedí na Frantu.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.