4.5.16

Recenze: Captain America: Občanská válka [Captain America: Civil War] - 80%

Film Captain America: Občanská válka by se vhodněji měl jmenovat Avengers: Občanská válka, neboť v něm jde o mnohem víc, než jen o kapitána Ameriku (Stevea Rogerse). I když to všechno uvede do chodu on, to je pravda...

Totiž, Avengerům se podaří při další záchranné misi zabít pár desítek nevinných lidí, což vede k tomu, že OSN chce jejich další činnost přísně kontrolovat. To se Rogersovi nelíbí a vede to až k tomu, že se parta Avengerů vedená Tonym Starkem dostane do křížku s partou Avengerů, ex-Avengerů a potenciálních Avengerů, vedenou Stevem Rogersem.

Skutečnost je ale samozřejmě taková, že pravé zlo je někde úplně jinde...


CA:OV je mamutí film ve více smyslech toho slova. Musel být obrovsky drahý, má dvě a půl hodiny, hraje v něm hromada velmi slavných, drahých a kvalitních herců. A má výborné akční scény.


Ve většině superhrdinských filmů (i v těch nových a nejdražších) stále dochází k tomu, že hrdinové skáčou a poletují buď jako kaskadéři na špagátech (protože to jsou kaskadéři na vyretušovaných špagátech) nebo jako videoherní postavičky (protože to jsou CGI animace). V CA:OV je výsledek pravděpodobně nejlepší, jaký jsem kdy viděl, a v naprosté většině akčních scén vypadá choreografie "realisticky" (přesto, že to samozřejmě jsou kaskadéři na špagátech a CGI).CA:OV je o něco temnější než předchozí Avengers filmy, přibližně na úrovni X-Men. A daří se jí zahánět nudu také tím, že přibližně od poloviny filmu se začnou objevovat noví hrdinové, respektive staří známí, kteří přinášejí nové možnosti jak generovat humor a třenice. Bylo by to ještě mnohem lepší, kdyby většina z toho (včetně závěrečných scén) nebyla prozrazena v trailerech.

Domnívám se, že CA:OV je zatím nejlepší film z celé Avengers série. Dosáhl ale tohoto vrcholu zvolna, nepřekvapivě, pomocí iterací a permutací předchozího materiálu, takže není divu, že skoro všechno, co na plátně vidíme, má příchuť "nojo, fajn, ale skoro totéž už bylo v jednom nebo dvou předchozích filmech".

Psal jsem to už u předchozího filmu a napíšu to znovu: Opravdu nevím, co teď s touhle sérií dál a jak ji udržet čerstvou.

Každopádně, Disney zvládá tento megabyznys tak dobře, jak jen to jde, a zasluhuje si vaše peníze rozhodně víc, než ty aktuální zhůvěřilosti od DC Comics.

23 komentářů:

 1. Fanda použil slovo permutace. Teď už konečně víme, kam šly všechny ty peníze, které jsme Fandovi vysolili.

  OdpovědětVymazat
 2. Psal jsem to už u předchozího filmu a napíšu to znovu: Opravdu nevím, co teď s touhle sérií dál a jak ji udržet čerstvou.

  co tak konecne do toho zapojit deadpool-a ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, tak. Ještě bude určitě jeden pokus kde se přidá k avengers třeba ten superman a batman aby porazili společnými silami kung fu pandu a potom to zapadne do filmovýho análu za poslední segalovky navždy.

   Vymazat
  2. Gumovy cgi, nikdy tam nikdo neumre, nehrozi to ani v pripade, ze pada z dvou km z letadla. Nulova emoce z toho vyplyvajici. Odbouchneme vam svet, noa, se tu budem 20 minut digitalne mrcasit a vyresime to nakym kungfustrilenim nebo tak necim. Esence kretenismu zanru.

   Vymazat
  3. Chápu potřebu slaboduchého komiksu Captain America v roce 1941. Nechápu potřebu jeho filmového zpracování v roce 2011, 2014 a 2016.

   Vymazat
 3. Tento tyden jsou dva japonske filmy, videl franta aspon jeden?

  OdpovědětVymazat
 4. Captain America a ne Avengers. Už na začátku bylo rozhodnuto, kdo bude točit jednotlivé série a jak budou zaměřené. CA filmy jsou politické thrilery, Avengers jsou filmy, na které můžete do kina s dětmi. Takový Ant-man byl vyloženě komedie a Strážci Galaxie taky.

  OdpovědětVymazat
 5. Mne se BvS libil mnohem vic nez nejlepsi Marvel(pro me IM 3)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cimz chci rict,ze je to vec vkusu,nejsem fanousek ani jednoho.

   Vymazat
  2. Jestli je pro tebe nejlepší od Marvelu zrovna Iron Man 3, tak to se ani nedivím :D

   Vymazat
  3. Jo, BvS je rozhodne mistrovske dilo. Scenar pod vlivem tvrdeho alkoholu, rezie autopilot. Dojemny. https://www.youtube.com/watch?v=pTuyfQ5CR4Q

   Vymazat
 6. My chceme medvědy, my chceme Cibulku! Eeee...., co to kecám. My chceme básníky, my chceme Šafránka!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. JEDINÝ KOKOT SEŠ TU TY. Už hrozně dlouho, i když se mnozí snaží tě přestříknout aspoň o půl kachličky. Marně. A PÍPNI SLOVO O CAPS LOCKU, A PŘÍŠTÍ FILM UVIDÍŠ NA ŽIŽKU (JEDNÍM OKEM).

   Vymazat
  2. Njn, jediná výhoda svobodné a demokratické diskuse jsou dva kokoti, kteří se přeměřují, který z nich je menší. Kurva, nebývá to většinou naopak?

   Vymazat
  3. Svobodné a demokratické? Kdo seš ty? Zasranej Havel? Tady na FFFilmu? Jsi asi spad do hovna ze zasrané višně...

   Vymazat
  4. Hell Yeah, vy zkurvený mrdky. Tomu říkám debata, co má kurva chlupatý koule!

   Vymazat
 7. O 20% bodů víc než Hateful 8??? Nedávno jsem Hateful 8 viděl znovu a fakt nechápu, co se na tom komu může nelíbit. Velice inteligentní a zábavný film. Kdybych byl trochu odvážnější, použil bych slovo "geniální". Pro mě bezkonkurenčně nejlepší film roku 2015. Konec. Plenky vyměněny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Někomu to může přijít rozvleklé a plné nelogických scén.

   Vymazat
 8. takže o něco lepší než Bony a klid 2? To vypadá lákavě :-D

  OdpovědětVymazat
 9. Proč jen 80%, proč ne 100? Vždyť tam bylo všechno!

  - Gender korektní (spousta sebevědomých mladých žen a černochů s důležitými monology)
  - Tony Stark v růžovejch douche (tm) brejličkách
  - Autíčka se "čtyřmi kroužky pro teploušky"

  A navíc to bylo barevné a širokoúhlé, vy tupci!

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.