28.1.16

Recenze: Padesát odstínů černé [Fifty Shades of Black] - 10%

Padesát odstínů černé je parodie na Padesát odstínů šedi, ale s černochy. Pro černochy. A je to nejhorší "normálněrozpočtový" film v našich kinech od... od Pár nenormálních aktivit, shodou okolností od stejných tvůrců!

Pokud náhodou Padesát odstínů šedi neznáte, pak budete při sledování tohoto filmu asi dost mimo, protože nemá žádný souvislý děj, jen náhodně cituje různé scény originálu.


(Zkuste si představit, co by se strhlo, kdyby v nějaké komedii bílý hrdina řekl černým sekretářkám "Black girls, get that elevator fixed"...)

Nejsofistikovanější vtip filmu: Hrdina má ve svém "sklepení" biče pojmenované podle slavných filmů, ve kterých byli bičováni černoši: "Glory", "12 let v řetězech", "Nespoutaný Django"... Všechny nechá bez povšimnutí, aby nakonec vzal do ruky ten s jmenovkou "Joe Jackson". Pravděpodobně to má být sofistikovaná narážka na to, že Joe Jackson (otec Michaela Jacksona) bičoval svoje děti, aby lépe zpívaly.


Nejvtipnější vtip filmu: Hrdinka má ve svém mobilu kromě kontaktu "Christian Black" také spoustu dalších kontaktů "Christian XY", kde "XY" jsou různé jiné barvy.

Jinak se většina humoru nese ve stylu rasistické vulgární infantility, například "Měla bys místo porodu adoptovat dítě z rozvojové země. Potom si tak nevytaháš vagínu." To byl jeden z těch vydařenějších.

Jedna z prvních vět zní "Is you gay or is you gay like motherfucker?"

Jedna z posledních vět zní "Bitch don't love a nigga", což je nápaditě otitulkováno jako "Ženská nemiluje chlapa". České titulky jsou totiž občas tak strašlivě slušné, že to v kontrastu s tím, co postavy v originále říkají, vypadá skoro jako nějaká záměrná parodie na původní parodii.

A závěrem několik obrázků, které jsou ve stejném stylu jako Padesát odstínů černé, ale vtipnější, netrvají 90 minut a nemusíte za ně platit:
41 komentářů:

 1. Za tohle jsi Franto platil svých 200 Kč nebo to je hrazený niggerama? To už by byla lepší recenze na Sídliskový Sen...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ne, to je hrazený Bontonfilmem

   Vymazat
  2. Niggerama?

   Jinak je potřeba nezapomínat, že černoši v USA dostávali cca 400 let od bělocha dost na držku. V podstatě do dneška se nebyli schopni z tech sraček vyhrabat. Proto, na rozdíl od bělocha, si mohou takový vtipy dovolit.

   Vymazat
  3. Sem si jistej, že Dadel žádnym niggas na držku nedával. Tak si snad může takový narážky taky dovolit. Stejně jako František může říct že je to sračka

   Vymazat
  4. Ne, jistěže ne "niggerama", ale "negry". Takže ty tvrdíš, že v odpověď na dlouhodobý útlak, diskriminaci a otroctví si nyní černoši mají právo dovolit to, co běloši zjevně nesmějí, to znamená rasově zabarvené vtipy? Tak tomu máme rozumět?

   Vymazat
  5. @Grim: V podstatě ano. Popsal jsi to správně: dlouhodobý útlak, otroctví, (ja přidávám) lynčování a vraždění. Myslím, že oproti tomu jsou pouze rasistické vtipy slabé kafíčko.

   @Unknown: Reagoval jsem na JJje. Sračka to nejspíš i bude.

   Vymazat
  6. Vronský: Martin Luther King by s tebou nesouhlasil.

   Vymazat
  7. Já jsem použil plurál, který jsem si přečetl výše v jednom z vtipných obrázků. Hold ženská nemiluje chlapa, Jan Vronský ano.

   Vymazat
  8. Grime, ty jsi strašně dlouho nemytá a urejpaná vagína...

   Vymazat
  9. Ve Spojených státech amerických, které vznikly na základě vyhlášení Deklarace nezávislosti roku 1776, dostávali černoši cca 400 let, tj. až cca do roku 2176, od bělocha dost na držku.

   Vymazat
  10. Pred vyhlasenim statu n tom stejnem uzemi temi stejnymi lidmi nedostavali do drzky?

   Vymazat
  11. No ma-li nekdo na mysli neco jako "uzemi severni Ameriky od roku 1616", nemel by psat USA. Kdyz chce Vronsky argumentovat, tak by nemel zacinat nesmyslem.

   Moznost vyhrabat se ze sracek ma v Americe kazdy cernoch uz davno a je na nem, jak si ten zivot zaridi, coz nakonec plati pro vsechny lidi.

   Nekdo holt prodava drogy v ghettu, jiny hraje v Padesati odstinech cerne a zase jiny vystuduje prava
   na Harvardu a stane se prezidentem tech USA.

   Vymazat
  12. No, já si myslím, že když se někdo narodí v černoškém ghettu, tak možnost se z něj vyhrabat má tak akorát pokud náhodou vypadá jako supermodelka, nebo umí fakt výborně rapovat. Ono dítě, co ho rodiče k ničemu nevedou a je obklopené jen tím, co je v takovém ghettu běžné, fakt nemá šanci napadnout, že by mohlo jít na Harvard, respektive když už je tak staré, aby ho to mohlo samovolně napadnout, bývá většinou už trochu pozdě i na to naučit se aspoň pořádně číst...
   ..ale bílí muž ze spořádané rodinky je holt skoro vždy dementní idealista a myslí si, že každý se může dostat na Harvard. Jenže ono existuje i cosi jako determinace... a každý, kdo není bílím mužem ze spořádané rodinky to má těžší a pro někoho z ghetta, je to pak téměř nemožné.
   Přeju ti, aby ses tam někde příště narodil. Pak se můžeš předvést, frajere... tipuju, že bys skončil tak ve dvaceti prostřílenej jak řešeto a k tomu byl ještě HIV pozitivní černý řešeto, vole.

   Vymazat
  13. ..bílým... no, má tam chyby, no...

   Vymazat
 2. Vzhledem k faktu, že František sám uznal, že film je pro černochy, a že sám není černoch, není toto review příliš relevantní. Černoši by tomu třeba dali 80%. V podstatě je to rasistické :-) (ano), neboť tato záporná recenze pramení z nedostatku empatie. Hodnotí to dle svých měřítek, ale zároveň uznává, že zdaleka neni cílovka. V podstatě se černochům vysmívá, že maj hloupej smysl pro humor. Vím, že relativizuju a že bych to třeba hodnotil podobně (sice mě vtipy typu "bělochu oprav to!" neurážejí), ale něco na tom je. Jinak na imdb.com má film skóre 6,6, což není zas až tak hrozný. Film napsal jeden z Wayansů (jeho bratr či bratranec hrál např. v Posledním skautovi), dále hraje Mike Epps - zřejmě bratr Omara Eppse, kterej je taky dobrej...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skóre na IMDB je hodně relevantní, když ten film ještě neměl nikde premiéru...

   Vymazat
  2. No moc z toho, co jsem napsal, nevyvracíš. Pouze předposlední větu.

   Vymazat
  3. Kdyz uz chces resit, co je rasisticky - tak predpokladat, ze kdyz jsou dva cernosi a oba se jmenujou Epps, ze budou pribuzny...

   Vymazat
  4. Vronský, ty tvrdíš, že běloch by neměl hodnotit černošské filmy?

   Vymazat
  5. Myslím si, že tím Vronny tvrdil, že by FRANTA neměl hodnotit černošský filmy. Prostě nechápe. Taky si všimněte scény, kde mává skupinka 10 týpků, kteří spolu s otčímem prstili zadek matce hrdinky (spíše tedy představitelky jedné z hlavních rolí). Nejsou to samí černoši, ale jsou tam nejméně 4 běloši (2 z nich nejspíš gay), jeden Ind a jeden asiat. Plus ten v popředí v klobouku taky není černoch, ač ho může hrát neboť vypadá jako E.Murphy převlečen za hosta holičství v Queens ve filmu Cesta do Ameriky. Takže ti hodní Niggas zase nejsou takový rasisitický svině, jak Franta uvádí. To, že většina černošského humoru se zakládá na prvoplánových animálních "vtipech" právě dokládá těch 400 let..

   Vymazat
  6. @Lyta: Myslím, že je velká pravděpodobnost.
   @Grim: Zjednodušuješ. Tvrdím, že by měl být empatičtější a uvědomovat si souvislosti. Hodnotit určitě může, ale pohoršovat se, že černoch nemá rád bělochy po 400 letech lynčování je docela sobecký.
   @Filip: Nazdaaar Filipe, jak to jde? Pozdravuj bráchu.

   Vymazat
  7. Troll na FFFilmu.. To tu jeste nebylo.. :-D

   Vymazat
  8. Jene Trollský! Franta se posmívá černochům, asiatům, buzerantům (mimo psů teda - ty si strká do trenek), postiženým, starým, mladým, mrtvým atd... a pochybuju, že některého černocha lynčovali 400 let. Kde je kurva Havranus, když je potřeba někomu vyseknout "poklonu"?

   Vymazat
  9. Takže cílovka jsou černoši, jo?
   To by mě zajímalo, jakej úspěch bude film mít třeba v takový Nigérii nebo Kamerunu.

   Vymazat
  10. ...aha, tak proto u nás frčej ty Babovřesky a Kameňáky...nás taky kdekdo staletí utlačoval, tak se to poromítlo do nevkusnýho smyslu pro humor a jsme skoro jako černoši v USA.
   Konečně mám jasno...

   Vymazat
  11. filmy muze hodnotit jedine Vronsky. nikdo jinej je totiz nepochopi. proste nemuze.

   Vymazat
  12. Navstevnost Babovresk delaj cikani, totez Bastardu.

   Vymazat
  13. Cikáni už nefrčej. Na Babovřesky a jiný odpad chodí hlavně muslimové... jsou to prostě nelidský a degenerovaný bestie!

   Vymazat
  14. Ano to je pravda, že na to někteří čmoudi (muslimové) chodí, ale musíte si uvědomit, že drtivá většina čmoudů se od chování této skupinky odpadlíků ("kufr") distancuje. Tyto nábožensky chladní platiči Troškových almužen sami sebe usvědčují z odtrženosti od hlavního proudu naboženského života, který dnes a denně na místech jakými jsou Rakka a Mosul dokazuje svoji životnost. Každý, kdo má kámoše v Syrii, se o tom snadno a sám může přesvědčit.

   Vymazat
  15. @Jan Vronský "Vzhledem k faktu, že František sám uznal, že film je pro černochy, a že sám není černoch, není toto review příliš relevantní."
   Vzhledem k faktu, ze tato recenze neni primarne pro cernochy, neni tvuj argument prilis relevantni.

   Vymazat
 3. recenzia je relevantna lebo citatelia jeho blogu su v drvivej vacsine belosi ;) .... ktory budu najskor pocitovat rovnaky nedostatok empatie ...
  a vycitat mu, ze sa posmieva cernochom z hlupeho zmyslu pre humor je tiez hlupost.
  on sa totiz posmieva vsetkym neschopnym tvorcom bez ohladu na rasu ;)
  a na koniec ten tvoj argument o tom kde hral brat niektoreho z tvorcov filmu .... to je ako: daj si na mna bacha, lebo moj brat ma kamosa co chodil na karate ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Se vším souhlasím, až na to, že by Franta potíral lidskou hloupost bez ohledu na rasu. Osobně mi jeho hodnocení přijdou dost často mimo a wtf (rasu bych teď do toho nemotal).

   Prostě jsem chtěl říct, že s těma černochama to je složitější. A když si vezmeš, že americká ghetta stále produkují negramotné asociály, nedivím se že tento for-us-by-us film je takto prostý.

   Pro pochopení problematiky doporučuji tuto knihu http://muj-antikvariat.cz/hledani?q=Canada,%20Geoffrey&from=res_au

   Dále např filmy: http://www.csfd.cz/film/235194-precious/prehled/ či http://www.csfd.cz/film/300929-black-power/prehled/

   Vymazat
  2. Kniha nuda, film nuda, když už seznámení s černou kulturou tak seriál Boondocks!

   https://www.youtube.com/watch?v=0qZTMyVos9w

   This is what nigger do, right? Buy, sneakers!
   ...
   This is kind of shit you niggers put on your feet now? It look like a damn astronaut shoe. Im black, Im not walking on the moon, Im walking to the liquor store!

   Vymazat
 4. Koukám, že černošský rasismus je v USA zcela v pořádku. Kdyby se vše černé nahradilo za bílé, tak by autoři šli nejspíš do vězení.. :-(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A v ideálně spravedlivé lidské společnosti by autoři šli rovnou ke zdi za kulturní zločin proti lidskosti, černá nečerná, bílá nebílá ...

   Vymazat
  2. To je holt dany tou historii. Treba v nejakem sirokozaberovem mediu si z holokaustu taky "mohou" delat legraci jen zidi a nejlepe ti, jejichz pribuzni padli za obet. Protoze si jk spravedlive delal nejakej kontextem nezasazenej curak, tak si pak mohlo vic lidi, kteri neciti ten rozdil, myslet, ze je to normalni. V zasade nechces, aby si sociopati nebo kripli s nulovou socialni inteligenci toto mysleli.

   Vymazat
 5. Zrovna před pár dny proběhla médii zpráva - Hollywood se bouří proti "bílým Oscarům". Složení komise se má příští rok změnit

  http://magazin.aktualne.cz/kultura/film/cernosi-neumi-hrat-reziser-spike-lee-bojkotuje-prilis-bile-o/r~2d7a9d96be8311e5ae64002590604f2e/

  Takže se brzy dočkáme doby, kdy tyto sr.čky budou dostávat Oskary.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lidi pouzivaji logiku cim dal tim vice zkratkovitymi zpusoby. Takze se brzy dockame doby, kdy bude vynalezen stroj casu a teleport.

   Vymazat
  2. S nadsázkou načačaný.

   Vymazat
 6. Predstavit si nemytou vaginu mi jde snadno. Ale co se tyka urejpany, tady jsem narazil.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.