7.1.16

Recenze: Les sebevrahů [The Forest] - 30%

Američanka Sara (Natalie Dormerová) se vydává do japonského "lesa sebevrahů" Aokigahara, kde pravděpodobně zmizela její sestra - dvojče. V pátrání jí pomáhá americký reportér, který se zde náhodou vyskytuje a možná ví více, než se zdá...


Film začíná relativně slibně, podobně jako několik předchozích remaků japonských hororů (i když tentokrát o žádný remake nejde). Ale jakmile se Sara dostane do samotného lesa a mělo by se všechno konečně rozjet, tak se všechno naopak zadrhne.


Sara chodí po lese, občas s někým, občas potká strašidelnou japonskou školačku a většinou je z toho mimo. Pak chodí taky chvíli v jeskyni a ve srubu. A pořád nic. A pak je takový zvláštní konec, který je možná překvapivým zvratem, ale nebylo mi to úplně jasné. Zdá se, že na konci se ukáže, že většina toho, co se stalo, se hrdince vlastně jen zdála, ale je to víceméně jedno, protože stejně nic zajímavého nezažila (v reálu ani ve snu).Film režíroval debutant, který předtím natáčel reklamy. Tudíž je s podivem, že ani po čistě vizuální stránce není ve filmu nic zajímavého (v příkrém kontrastu např. s vizuálně úžasným americkým Kruhem). Veškeré strašení se omezuje na primitivní hlasité lekačky. Především ale Les sebevrahů vypadá hrozně lacině a vůbec se mu nedaří vytvořit strašidelnou atmosféru, ani ji zkopírovat.

"Strašidelný stan" ve filmu:


Skutečná fotka ze skutečného lesa Aokigahara (copyright já):


Jak vidíte, ten stan trefili, ale les ne. Protože se nenatáčelo v Japonsku, nýbrž v Srbsku. A ten srbský les přes všechen umělý kouř a osvětlení nemá tu japonskou tajuplnou pralesní shnilou atmosféru.

O lese Aokigahara by se dal natočit úžasný film (o což už se nejeden filmař pokusil, a nejen japonský). Les sebevrahů rozhodně takovým filmem není a nevím o jediném důvodu, proč ho někomu doporučit. Podívejte se radši na tenhle dokument.

Nejstrašidelnější na celém filmu byla představa, že bych se jmenoval jako jeho Unit manager / Vehicle coordinator...

17 komentářů:

 1. A ta FF slibovaná reportáž z Japanu jako dotovaný start-up už je někde ke shlédnutí? Nebo jsem propásl projekční cyklus a budeme čekat deset let na další okno :)?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sleduj http://fukafutokyu.fuxoft.cz/

   Vymazat
  2. Ve zkratce pro ostatní: Tam toho ale taky moc není...

   Každopádně asi bych se FF zastal, toto asi nejde udělat o moc líp. Když se podívám na vývojáře Spintires, který něco slíbil a pak nestíhal dodat, tak i přes veškerou snahu dostával v diskusích o dost horší klepec, než FF. Takže neslibovat, neslibovat, neslibovat.

   Vymazat
  3. A zatloukat, zatloukat, zatloukat.....

   Vymazat
  4. Spintires - to je to demo, co si mohl kazdej stahnout zdarma a projet se se dvema autama v plne funkcnim prostredi? Aniz by cokoli zaplatil?

   Vymazat
 2. No, neslibovat.

  Peníze ti ale lidi pošlou právě proto, ze za ně neco slíbíš...

  OdpovědětVymazat
 3. Ehm, v tom žlutém stanu v dokumentu dlel pan Fuka?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě, že tam netlel...

   Vymazat
  2. Tak já si občas zatleju, ale není to nic příjemného pro okolí. Možná bych o tom mohl taky něco natočit.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 5. Totoro, totoooooro..... Volná asociace při zadání "les v Japonsku".

  OdpovědětVymazat
 6. Opravdu bych byla ráda za podařený film o tomhle lese - je opravdu fascinující a je to místo, které člověka svou "strašidelností" rozhodně zaujme.. Sice jsem tenhle film ještě neviděla (teď už ani nevím, jestli ho vůbec zkouknu), ale už podle traileru jsem si říkala, že bude lepší od toho nic moc nečekat :)
  http://fantasy-maniak.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.