27.10.15

Recenze: Fakjů pane učiteli 2 [Fack Ju Göhte 2] - 40%

Protože první díl měl velký úspěch, druhý díl na sebe nedal dlouho čekat. Učitel/recidivista Zeki se tentokrát vydává s půl tuctem svých studentů do Thajska, kde musí najít nějaké diamanty z loupeže, současně bojovat s výpravou konkurenční (bohatší) školy a současně naučit své žáky, jak být lepšími lidmi a tyhlety blbosti.


Narozdíl od prvního dílu se tentokrát většina filmu odehrává v exotickém prostředí mimo jakoukoliv školu a hlavní ženská hrdinka (Zekiho partnerka) se v něm téměř nevyskytuje. Stejně jako většina ostatních učitelů a žáků, protože - nezapomeňte - do Thajska jede jenom těch šest (nebo kolik) "nejulítlejších", tzn. pět idiotů a jeden inteligentní aspergerista. Takže téměř úplně zmizel humor, vycházející z kontrastu škola / recidivista. V tomhle filmu je většina hlavních hrdinů podobně zkažená, takže se jenom předhánějí v tom, kdo koho více nasere a udělá větší pitomost / naschvál / sprosťárnu. Vydržím hodně, ale v tomhle filmu pro teenagery mi hustota výskytu slov "píča" a "kunda" připadala skutečně až příliš vysoká.
Problém není v tom, že by film byl příliš sprostý (jedna ze studentek zkouší vystřelit pingpongáč z vulvy a zůstane jí tam, hahaha), ale v tom, že jeho scénář je ještě mnohem, mnohem debilnější, než u jedničky a hrdinové se úplně náhodně, během vteřiny, mění ze sympaťáků na zmrdy a naopak. Mnohokrát během filmu.

Film je zjevným kalkulem jenom pro prachy, což je škoda, protože se z něj dalo vytěžit hodně a z řemeslného hlediska jde o velmi vydařenou záležitost: Slušná výprava, řízný soundtrack, svižný střih, exotika, barvičky...

A docela slušný český dabing, ve kterém jen občas zazní věty, u kterých netušíte, co mají sakra znamenat.

5 komentářů:

  1. Připadá mi, že o co puritánštější amíci sou, o to sprostší filmy točej. Asi nějakej zákon či co.

    OdpovědětVymazat
  2. Pan Fuka nám stárne :) Až mi bude taky okolo 50 asi mě taky přestanou bavit přisporstlé komedie :D

    OdpovědětVymazat
  3. Fakju pane Fuko. Je to zabavny a lepsi nez jednicka! Ten prijemnej feeling evropsky komedie je velmi osvezujici. A to je mi 150.

    OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.