2.8.15

Recenze: Vykolejená [Trainwreck] - 40%

Amy (Amy Schumerová) je mladá redaktorka prestižního magazínu, která nenávidí monogamii a málokdy se ocitne v posteli se stejným chlapem více než jednou. Když ale potká (pracovně) doktora Aarona (Bill Hader), se kterým si to samozřejmě také rozdá, začne v ní hlodat červ pochybnosti, zda by konečně neměla zkusit vztah.


Nejnovější film Judda Apatowa je "starring vehicle" pro Amy Schumerovou, známou komediantku, která si sama napsala scénář. Amy Schumerová dokáže být velice vtipná. Stejně tak Bill Hader. Stejně tak Judd Apatow.


Bohužel, tento film je méně vtipný, než by se mohlo zdát ze součtu oněch tří jmen.Oproti předchozím vydařeným Apatowovým filmům (40 let panic, Zbouchnutá) má Vykolejená podstatě roztříštěnější a absurdnější scénář. Předchozí filmy sice obsahovaly absurdní humor, ale přitom jejich hlavní hrdinové pořád byli víceméně reální lidé, prožívající víceméně reálné podzápletky - jen trochu více přitažené za vlasy.

Ve Vykolejené je tato "přitaženost za vlasy" mnohem větší a spousta scén připomíná spíš něco ze Zoolandera, Anchormana nebo Vybíjené. Rozhodně nemám nic proti Zoolanderovi nebo Vybíjené (naopak!), ale nemohla by v nich nikdy být fungující romantická podzápletka, protože jde o grotesky / stand up výstupy.

Takže když se Vykolejená skládá z velké části z naprosto absurdních scének, založených často jen na tom, že v nich někdo slavný hraje dementní verzi sebe samého, není divu, že zbytek filmu, který má být romantický, naprosto nefunguje. Pokud jsou hlavní hrdinové v polovině filmu kreténi / kokoti / retardování / mentálové / sociopati, nemůžeme soucítit s jejich romantickými souženími ve zbývající polovině filmu. Fakt ne.

Navíc má Vykolejenáskoro dvě hodiny, což je naprosto sebevražedná délka. Samozřejmě je vtipné když si John Cena, Tilda Swintonová nebo Marv Albert dělají srandu sami ze sebe. Přestává to být vtipné, pokud to jejich dělání srandy jsou s ničím nesouvisející ostrůvky ve dvou hodinách jiných podobných ostrůvků.

P.S: Pokud nevíte, kdo je Marv Albert, nebo neumíte dobře anglicky (do titulků se nevešlo zdaleka všechno a místy jsou poněkud divně přeložené), tak se pochopitelně budete bavit ještě o dost méně.

6 komentářů:

 1. Slovo naopak po zápore je často používané nesprávne (evokuje opačný zmysel, aký mal autor v úmysle) a zbytočne: "Rozhodně nemám nic proti Zoolanderovi nebo Vybíjené (naopak!)" Teda rozhodne niečo proti Zoolanderovi máš.

  OdpovědětVymazat
 2. Ve vybíjené je dokonce několik romantických podzápletek.
  Ale pokud se nemají počítat ty, které jsou záměrně legrační/ulítlé, zbývá v druhé půlce ta mezi nejmladším členem týmu, kterého hraje Justin Long a tou roztleskávačkou. Je to sice klišé jak sviňa, ale nezdálo se mi, že by nebyla fungující.
  Ale možná máš na romantiku vyšší nároky ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Počkat, já myslel, že Vybíjená je ten film s Genzrem, Suchánkem a Sokolem, jak na střídačku souložej s Babčákovou a Krajnovou, což se důmyslně proplétá se scénami romantického análního fistingování starého Vaculíka (ne toho tak starého, až nyní už mrtvého).

   Vymazat
 3. Přirozeně je i v Zoolanderovi romantická podzápletka, jež je i na rovině crazy komedie uspokojivě fungující. Zoolander se navíc neskládá z "grotesek / stand up výstupů", ale má regulérní děj.

  OdpovědětVymazat
 4. hele jak se prislo na to, ze Apatow je genius (F. F. v 80% recenzi Superbad)?
  nebo vubec neco extra? imho je Superbad naprosto jina (tozn. nizsi) liga nez Zoolander/Vybijena/Tropicka boure

  OdpovědětVymazat
 5. Já to napoprvý čet jako vykojená... možná taky je...

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.