25.8.15

Recenze: Hitman: Agent 47 - 40%

Takže: Je tu další filmová adaptace videohry, která je pravděpodobně rebootem, neboť zcela ignoruje existenci osm let staré adaptace téže videohry s jinými herci. Ale je to celkem jedno, protože nebýt tetování na zátylku a červené kravaty, pravděpodobně by mnohé z vás vůbec nenapadlo, že film má něco společného s nějakou videohrou.


Agent 47 je v tomto filmu jednak velmi mladý (herci je 33 let) a jednak vypadá a chová se jako mentálně retardovaný. O nějaké převlékání a tajné pronikání ve filmu vůbec nejde a titulní hrdina je ztvárněn většinou jako Terminátor, který nevzrušeně prochází mezi kulkami a z jednoho metru střílí nepřátele, dobíhající až na metr k němu, protože z větší dálky ho nejsou schopni trefit (ale z toho jednoho metru taky ne, nebojte se). A je mistr Kung-Fu.


Tato postava nemá vzhledově ani chováním NIC společného s Agentem 47, kterého znám z her, a byla mi vrcholně nesympatická. Možná i proto, že mi připomínala mladého Orlanda Blooma.

O nic sympatičtější mi nebyla ani hlavní hrdinka a Zachary Quinto, který jako tajný agent tu hrdinku před Agentem 47 chrání (opět jako v Terminátorovi). Kromě toho, že mi přišli nevhodně obsazení, jsou také obětmi strašlivě debilního scénáře, který vypadá jako sestavený nějakým (špatně fungujícím) náhodným generátorem: Dovolte mi jako příklad ocitovat scénu, kdy ženská přijde za výrobcem falešných pasů a není spokojena s kvalitou pasu, který pro ni vyrobil. Tudíž mu vynadá, načež on vytáhne ze skříňky lepší pas, dá jí ho a ona spokojeně odejde. Jaké asi muselo být psychické rozpoložení elitního falzifikátora, který si řekl "připravil jsem pro ni pas, ale ten není moc dobrý, tak pro jistotu vyrobím ještě jeden, lepší, se stejnou fotografií, a kdyby držkovala, dám jí ten ===> PROFIT"...?

(V traileru je vidět spousta věcí, které ve filmu vůbec nejsou!)

Akční scény jsou řemeslně slušné a nevypadají lacině. A prvních pár minut je stoický vraždící homomodel trochu zábavný, ale brzy se začne vkrádat do kina nuda.

Akční scény jsou totiž nenápadité a co je nejhorší, ke konci filmu jich ubývá a čím dál víc se mluví o naprostých hovadinách, jako je například rodičovská láska a celosvětový mír. Což vedlo k tomu, že jsem na chvíli usnul a nepochopil, jakou roli v tom všem hrála Angelababy.

Děj se totiž značně zkomplikuje, protože se ukáže (několikrát po sobě), že je vlasně všechno jinak a někteří jsou spřaženi s jinými, než se myslelo. Bylo mi to opravdu zcela jedno, neboť mi bylo nepříjemné dívat se, jak tři hlavní představitelné předvádějí herecké výkony, což je asi u celovečerního filmu docela problém.

Pokud bylo záměrem vytvořit stominutovou koláž absurdních videoherních cutscén, tak se to skoro povedlo. Ale cutscény se většinou dají přeskočit.

Kdyby mi někdo tvrdil, že film režíroval Uwe Boll, asi bych mu to i věřil a chválil Bolla, že se oproti předchozím svým filmům trošku zlepšil...

11 komentářů:

 1. Půjde pan Fuka i na nového Kurvýra: Retard ?

  OdpovědětVymazat
 2. ano, také mě zaujalo, že ten moula vypadá jako mladý Orlando Bloom bez vlasů, s odpudivou červenou kravatou a zbraněmi ikonicky drženými jako módní doplněk,
  každopádně tedy gay nevkus

  OdpovědětVymazat
 3. Všichni jsme tak trochu obětmi

  OdpovědětVymazat
 4. Uwe to zabalil, tedka uz bude do konce zivot jenom hrat golf! https://www.youtube.com/watch?v=VT1J65KHX8E

  OdpovědětVymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 6. Měl jsem včera tu smůlu, že jsem Hitmana viděl.
  Nečekal jsem, že to bude kdo ví co, ale takový průser rozhodně ne.
  Celý film měl o několik levelů horší příběh, než v podstatě každý díl hry. Včetně jedničky, kde v podstatě žádný nebyl.
  Kdyby to alespoň zachraňovala akce, ale ta stojí za totální vyliž prdel. A nemyslím si, že je akce technicky dobře zvládnutá. Kamera vytrvale cuká při každém kontaktu v souboji, aby se herci náhodou nemuseli skutečně praštit a úhly kamer mi taky nepřipadali dobře zvolené. To by se pořád dalo zachránit CGI efekty, kdyby taky nebyli tak "umělé" a vyloženě vypadající jako cut scény ze hry.
  Ovšem na rozdíl od her, tak tady se nikdy nikomu nic nestane a všichni jsou pořád v plné síle a připraveni na akci bez jakéhokoliv omezení, což je recept na neskutečně nudný příběh bez skutečného vypětí. Což fungovalo skvěle, protože mi všichni byli ukradení a jenom jsem si přál, ať všichni pomřou.
  Postavy jsou tragédie. 47 je tu jenom jako superman se zbraněmi všeho druhu a jako lektor. Vůbec se neřeší jakákoliv jeho motivace, nebo pohnutí mysli, což se bezva, když se film jmenuje Hitman...
  Hlavní zklamání ale přišlo u Quinta, který nejspíš dostal režisérův pokyn "hraj to jako v Heroes" a to do poslední kapky splnil. Bizár své postavy doplňuje terminátor/subdermální-blábol brněním, které ho v podstatě imortalizuje a kurvý tak každou přestřelku, protože víme, že třeba v půlce filmu, při přestřelce hlavních postav, těžko umře někdo z klaďáků a Quinto je nesmrtelný...
  On vlastně ani není hlavní záporák. Tím je super úředník, který nikdy neopouští svoji kancelář, tedy až důvod, který byl debilnější než cestička z bonbonů, které by ho vyvedli ven.


  Film je totální sračka, ale šla by z něj sestříhat (a v podstatě by se brali celé scény) parádní reklama na Audi. Už jen scéna, kde si vybírají únikové auto a projdou kolem výběru super sportů a vyberou si Audi...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě se to moc neví, ale Vladimír Harkonen je hitman. Hitman najatý Forbestií, aby zabil betachat a telegramchat in one go. I jeho pleš ho prozrazuje.

   Vymazat
 7. konečně nějaký sprostý slova v diskuzi...a co na to Anonymní?...
  ..srát na to

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.