5.6.15

Recenze: Špión [Spy] - 80%

Melissa McCarthyová hraje Susan, která je zaměstnaná v CIA, odkud šeptá do ucha tajného superagenta (Jude Law) aktuální strategické informace (čímž mu vlastně nonstop zachraňuje kůži).

Když je Law zneškodněn, Melissa se musí poprvé vydat do akce, protože je jediná v CIA, kdo má patřičné schopnosti a informace a přitom ji superpadouch nezná. Musí cestovat po světě, mj. po Paříži, Římě a Maďarsku, aby odhalila prodej jaderné bomby mafiánovou dcerou, nebo něco v tom smyslu...


Melissa McCarthy rozhodně není mým oblíbeným komikem. Maximálně se dá říct, že ji "snesu", a někdy ani to. Tudíž mě velice překvapilo, jak dobře jsem se při tomto fimu bavil, přestože Mellisa McCarthyová v něm hraje vlastně znovu tutéž postavu. Skoro.


Její Susan totiž není vyložená kráva. Je to schopná profesionálka, jen je poněkud "sociálně zaostalá" a platonicky miluje Lawa...Dalším příjemným překvapením je Jason Statham, který má takové trochu větší cameo a průběžně se ve filmu objevuje, aby Susan vynadal a pochlubil se, co všechn ON jako špion dokázal (viz trailer).

A završil bych to tím, že film obsahuje i akční scény, které vůbec nejsou špatné, jsou dost brutální (a přitom vtipné) a místy mi připomínaly třeba Kingsmana.

Jo a ještě úvodní song - ten je asi bondovštější, než jakýkoliv bondovský song od Goldeneye (ano, včetně Skyfallu)!


Ke genialitě této komedii ještě něco chybí a některé dadaistické přisprostlé dialogy byly i na můj vkus trochu moc dadaistické a zbytečně sprosté (a to je co říct).

Ale je to zatím s přehledem nejlepší letošní komedie a docela se těším na další Susaninu misi, která se podle její šéfky má odehrávat v Praze!

13 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. Ne, to je bonusový bonzácký song o bonsaji. Možná ho zpíval Connery, anebo Brosnan.

   Vymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 3. Zidaci vedia co robia. - .moznost identifikovat sa do serednej obeznej zenskej postavicky musi v usa zarucit expanziu ziskov.

  OdpovědětVymazat
 4. Tady by měl být aspoň desetiminutový full front hlavní hrdinky. Konečně by si i Grim přišel na své, protože téhle bych ty přírodní čtyřky, pětky, šestky... i věřil.:D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Full frontal nebo po fukovsku fullfrontál. Rád se vyjádřím k tvé myšlence, milé kadibudkokimono neurčitého pohlaví. Představ si bohyni. Bytost s naprosto dokonalými tvary. Jediný důvod k nábožné úctě. Další důvod sklonit se před Přírodou. Nevím, měli jsme tu někdy takový film?

   Vymazat
  2. Byl to možná Konfucius, jenž pravil: "Každý ať se drží toho, k čemu jej jeho přirozenost táhne - k ženským pohlavním orgánům v mém případě, k mužským pohlavním orgánům v tvém případě." A máš pravdu, tohle si zaslouží důkladnější rozbor. Jistě jsi při drhnutí záchodků na univerzitě někdy pocítil Angst, nebo dokonce Weltschmerz. Ale sanitární zařízení a potřeba jeho pravidelného čištění jsou pouze jednou částí mikrosvěta pánských záchodků. Pomysli na sociální vazby, na nekonečno možností, které je ti otevřeno. Znovu začni psát na toaletní papír! Tvoř díla, která vejdou do análů.

   Vymazat
 5. Grime ty jako ses buzna? Te jako nezajimaj mrtvy ani cerny holky?! Ani nahaty?

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.