23.6.15

Recenze: Mimoni [Minions] - 70%

V tomto prequelu / sidequelu sledujeme tři Mimoně (ty žluté pišišvory z Já, padouch), kteří se v roce 1968 snaží najít toho správného padoucha, kterému by mohli sloužit.

A najdou si Scarlet Odkráglovou (v původním znění Overkillovou), kterou mluví Ivana Chýlková (v původním znění Sandra Bullocková). Pro ni se pak v Londýně snaží uloupit královskou korunu, ale věřte mi - je to úplně jedno.


Děj filmu totiž je pouze chatrnou konstrukcí, na kterou je navěšena hromada kulometných vtípků. A na tom není a priori nic špatného. Například v Tučňácích z Madagaskaru to fungovalo docela slušně.

A funguje to docela slusne i v Mimoních.


Humor je založen na tom, že nejméně 75 procent hlavní trojice (to není překlep) je dementních (každý trochu jinak) a že se dorozumívají pouze nesmyslným žvatláním, které je občas proloženo identifikovatelným slovem (což je většinou také správně počeštěno v docela vydařeném dabingu). A písničkami!

Výtvarná podoba je skvělá. 60. léta (a především londýnská 60. léta) jsou roztomile retro a animace postaviček je opravdu skvostná. I beze slov je většinu perfektně jasné, co Mimoni chtějí vyjádřit a co cítí.

Problém je v tom, že - podobně jako u ostatních filmů tohoto subžánru - je dost těžké udržet maniakální energii celých 90 minut.Kdykoliv tempo zpomalí, zábava ustává a žádná z vážnějších, konverzačnějších scén pořádně nefunguje.

Prostě, opravdu něco hodně podobného, jako Tučňáci z Madagaskaru...

P.S: Většina filmu je pestrobarevná a jasná, takže 3D je zábavné a netahá za bulvy.

P.P.S: Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna veliká a dlouhá scéna.

14 komentářů:

 1. Respekt! Moc! Banááánýýý! :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Franta. O čom prosimta bola ta aftrcredit scena?

  OdpovědětVymazat
 3. To teda nevim, jestli jsem mel nejakou jinou dabovanou verzi, ale v te me bylo zvatlani mimonu plne anglickych a spanelskych neprelozenych slov, o kterych deti a polovina salu nemela vubec potuchy ze jsou vlastne vtipne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nene, měl jste stejnou verzi. Taky jsem dost nepochopil, proč FF hovoří o počeštěném žvatlání, když ho 95 % počeštěné není, ačkoliv je srozumitelné (jak správně říkáte, ve španělštině a angličtině, možná i němčině)

   Vymazat
 4. Nechapu proc v recenzi najednou chybi kompletni dej, spoilery. Samozrejme tradicne chybi pocet a kvalita fullfrantalu.

  OdpovědětVymazat
 5. To jsem jedinej, komu tu žlutý kurvy přijdou otravný jak Zuzana Bubílková?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle si naši vietnamští spoluobčané nezasloužili.

   Vymazat
  2. Zuzana Bubílková je oproti hnusnej mimoňům bohyně erotična...

   Vymazat
 6. penis
  penisu
  penisu
  penis
  penise
  penisu
  penisem

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.