29.8.14

Varování před sdílením playlistů v Google Music

Rád bych vás upozornil na jednu velmi nepříjemnou věc v Google Music. Pokud se chystáte s někým sdílet své playlisty (což je relativně nová featura), připravte se na možné překvapení:

Když sdílíte s někým svůj playlist, může dojít k tomu, že Google místo některých vašich skladeb nasdílí ZCELA JINÉ SKLADBY!

Pokud totiž máte v playlistu skladby, které jste si do Google Music sami uploadovali, tak se Google při sdílení tohoto playlistu snaží identifikovat, zda tyto skladby jsou také dostupné v Play Store a pokud ano, tak sdílí tyto (pokud ne, tak ta skladba v tom sdíleném playlistu zcela chybí). To je logické. Ovšem tato detekce má své WTF okamžiky!

Takže teď jsem například zkusil sdílet svůj playlist, a stalo se (mimo jiné) toto:

* Místo legračního techno-remixu hlavního motivu z Knight Ridera se nasdílela úplně standardní verze hlavního motivu z Knight Ridera (i když od první sekundy zní zcela jinak).

* Místo skladby Steve Jablonskyho "Ray's Theme" z filmu "Steamboy" je skladba "The Sims Theme"  z videoherního soundtracku "The Sims 3" (od téhož Jablonskyho).

Ne "Sims Theme", ale "Ray's Theme", děkuju za snahu!

* Místo skladby "Main Titles" ze soundtracku "Darkman" od Dannyho Elfmana se nasdílela zcela jinak znějící skladba "Main Titles" ze soundtracku "Family Man" (také od Dannyho Elfmana)!!

* Místo skladby "Extreme Ways" od Mobyho (z třetího Bourneho filmu) se nasdílel šílený psycho-techno remix téže skladby od Moguaie!

* Místo skladby "Main Title" Johna Williamse z alba "How to Steal a Million" se nasdílela skladba, ve některé někdo (ne John Williams) hraje na klavír ústřední motiv ze Star Wars (nazvaná také "Main Title")!

* Místo vítězné orchestrální skladby "Rebirth" ze soundtracku videohry "Ace Combat: Assault Horizon" se mi do playlistu nasdílela hiphopová skladba stejného názvu z kompilačního alba "The Art of Makin Hits, Vol. 2", kde tlustí černí pánove křičí něco o "bitches sucking my dick"!

(Pravděpodobně toho bude víc, na tyto jsem přišel náhodou.)

Mnoho skladeb v tom nasdíleném playlistu má v názvech a autorech faktické i pravopisné chyby, protože se jejich údaje berou z databáze Google Music, nikoliv z údajů, které jsem si já ve své knihovně pracně opravoval.Pro zajímavost, výsledek toho sdílení vypadá takto: http://goo.gl/e3zxWD. Je to mix hudby, kterou si pouštím při jízdě autem. V mé původní verzi je těch skladeb přes 400, takže ve sdílené verzi jich velká spousta chybí (aniž by na tobylo v té sdílené verzi nějak upozorněno).

Ne že bych teď Google Music přestat používal (takže mi nemusíte psát "LOL, gay, XY je lepší"). S ostatními nedostatky jsem smířen a příliš mi nevadí - například to, že John Williams (slavný skladatel filmové hudby) je v Play Store beznadějně promíchán s Johnem Williamsem (slavným klasickým kytaristou).

Google Music mi stále mi přijde pro mé potřeby velmi užitečná (viz moje články), ale tato "featura" je značně nedomyšlená. To v Googlu nikoho nenapadlo, že jeden autor filmové hudby mohl v životě složit desítky různých skladeb, které se všechny jmenují "Main Title"?

Chápal bych, kdyby se třeba u "nejasně identifikovaných" skladeb objevila malá poznámka "Tuto skladbu jsme neidentifikovali stoprocentně, takže vám místo ní nabízíme jinou, která se jí podle našich robotů podobá."

Ale bez jakéhokoliv varování a upozornění nahradit jednu skladbu jinou skladbou s mírně podobným názvem z jiného alba (která, znovu opakuji, zní zcela jinak a nikdy v životě jste ji neslyšeli), to považuji za výplod chorého mozku, který tuto featuru prakticky znehodnocuje.

7 komentářů:

 1. Toto je kvalitni clanek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Může být, ale Fukova "featura" (čti jak psáno?) je stejný humus jako jeho "futilita".

   Vymazat
 2. Tyhle věci se vyvíjí pro lidi, co poslouchají Kate Perry, ne pro existence, co poslouchají divné remixy něčeho, co už bylo i v původní verzi dávno zapomenuto.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych řekl, že problém je v tom že ty hle věci vyvíjejí přímo ti lidi co poslouchají Kate Perry.

   Vymazat
  2. Vyvijí to lidé s nulovým vztahem k hudbě, ale s o to silnějším vztahem ke své peněžence. Prostě takoví ti úspěšní lidé, co jim hrozně závidíme.
   Minorita se zbytky vkusu, hudebního sluchu, nebo jen vyhledávající něco, co zrovna nefrčí, jako je třeba Fuka, není pro ně cílová skupina a pár procent takových nespokojenců jim může....

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.