28.8.14

Recenze: Let's Dance - All in [Step Up - All in] - 40%

Protože se mi překvapivě líbil předchozí díl této taneční série, zkusil jsem jí i na tento, v pořadí už pátý (myslím).

A neměl jsem to dělat.


Tomuto filmu totiž chybí většina toho, co se mi líbilo na předchozím. Především taneční čísla!

Tanečních scén je v pátém dílu poměrně málo (první pořádná je až někdy po 30 minutách) a především nejsou dobře natočeny.


Je pravděpodobné, že účinkující v tomto filmu umějí dobře tančit. Ale scény, ve kterých vystupují, vypadají jako záznam reálných tanečních vystoupení, která by se mohla odehrávat v reálném čase při reálných televizních přenosech.

Nevím, jestli jde po předchozím filmu o záměrný "návrat k realismu", ale pro mě tím mizí z filmu většina půvabu. V aranžmá a choreografii nejsou skoro žádné kreativní nápady, postavy "jen normálně tančí", a je to snímáno povětšinou velmi statickou kamerou, která těm nudným scénám příliš zajímavosti nepřidá. Jedna jediná scéna se odehrává v potenciálně zajímavém prostředí (v laboratoři vysokého napětí), ale stejně se nedočkáme ničeho vizuálně zajímavého (na rozdíl od předchozího filmu).

Znovu opakuji: Je to kvalitní tanec, ale když jdu do kina na hraný film, tak nechci televizní záznam reálného kvalitního tance, nýbrž nějakou podstatně větší show.

No a vše ostatní kromě tance je samozřejmě strašlivé: Přátelství, rivalita, láska, neláska, vše přesně podle kopíráku, s nulovou originalitou, a s některými elementy, které by mohly být dost legrační, kdyby se vám chtělo nad nimi přemýšlet: Například se koná "velká mezinárodní taneční soutěž", ale všechny neamerické týmy jsou v ní vyřazeny v prvním kole a jejich tanec si užijeme jen v sestřihu, asi 30 sekund celkem...

4 komentáře:

 1. Taneční film, kde se netančí, děj je dementní a nudný a scény špatně natočené? Tak proč 40%?

  OdpovědětVymazat
 2. vubec nechapu, proc ma anglickej nazev jinej, nez anglickej nazev ceskej. nedavno to mel i film, love song myslim. nova moda?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Spíš staré české buranství.. Češi anglicky umějí, ale jen velmi omezeně. Z názvu Step Up by nepochopili, že jde o "dance":D Zároveň však (coby burani) stráášně chtějí být šik, proto název nepřeložejí normálně do češtiny. Nebo alespoň debilstributoři.

   Vymazat
 3. Je to ten díl, kde vystupuje Jana Vaňková? Říkal jsem si, že bych se na to kvůli ní podíval. Rozhovor na Aktuálně.cz

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.