20.8.14

Recenze: Želvy ninja [Teenage Mutant Ninja Turtles] - 60%

Ještě před pár lety by to byl docela dobrý námět na vtip: "Představte si, jak by asi dopadly Želvy ninja, kdyby je zfilmoval Michael Bay!" Teď už tento vtip používat nemůžeme, protože Michael Bay rebootoval Želvy ninja. Tedy, film režíroval Jonathan Liebesman (Světová invaze, Hněv Titánů), ale Bay ho produkoval a celý film rozhodně vypadá jako typická bayovina.

"Half shell, yo, homie?"

To znamená, že scénář je velmi chatrný, humor je infantilní, sexistický a různě -fobní, triky jsou bezchybné a akční scény stojí za to.


Rozhodně nejsem žádný expert na Želvy ninja (z jejich čtyř definic mi pouze utkvělo, že "Michelangelo is the party dude"), takže mě nijak neurážela základní dějová kostra: Jsou tam želvy, je tam Trhač, je tam Tříska, je tam April (Megan Foxová), je tam William Fichtner jako bayovský úchylák. Je to všechno o něco více provázáno dohromady (např. se ukáže, že April vlastně želváky stvořila), než v TV seriálu. Nebylo to ultra dementní ani ultra sofistikované, prostě oukej.

Tolik k námětu.

Když se dostáváme na úroveň scénáře jednotlivých scén, tak je to pořád plus mínus přijatelné v rámci filmů pro dětičky, ale působí trochu divně - místy až strašidelně - jak je mixován humor pro předškolní diváky s typicky bayovským humorem pro puberťáky (tzn. verbální narážky na sex, drogy, hip-hop atd.).

Ani mi nijak moc nevadila updatovaná podoba želváků. Jsou prostě víc hardcore a nigga. Jejich motion capture je téměř bezchybný a opravdu vypadají, jako by se fyzicky vyskytovaly ve skutečném trojrozměrném prostoru.Velkou radost mi udělaly akční scény. Jsou skutečně hardcore, drsné, comicsové, šíleně přehnané, ale přitom jsou přehledné a ty digitální postavičky vypadají, jako kdyby měly patřičnou hmotnost a setrvačnost. Musím přiznat, že mi akční scény přišly lepší, než ve většině současných Marvel filmů.

A taky instrumentální soundtrack Briana Tylera je velmi slušný.Želvy v originále mluví přibližně takto (i když ne tak sprostě), což v českém dabingu samozřejmě poněkud utrpí. Ale měla by se promítat i titulkovaná verze.

8 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. Můžeš přihodit i fotodokumentaci tohoto aktu? Nepochybuji o tom, že by to vzbudilo zaslouženou pozornost.

   Vymazat
  2. http://video-one.com/ tam si najdi fekal podsekci, jiste budes uspokojen.

   Vymazat
  3. Mně teda přišel sexy ten animovaný Trhač, taky to je trochu úchylný, ale takhle ne.

   Vymazat
  4. ..odkaz na porno, kde nějaký fešák píchá chlapa v kostýmu Trhače (věrném) by nebyl? Asi ne, co.

   Vymazat
 2. Chybi tam Krang :( Ale jinak se celkem tesim.

  OdpovědětVymazat
 3. Kdyby tam byl Rocksteady a Bebop, tak bych na to šel..

  OdpovědětVymazat
 4. se vsadím, že kdyby to bylo animované a mělo to nějakou debilní instrumentální hudbu, tak tomu fuku dá min 120%

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.