22.6.14

Společenská hra: "Koncept"

Na tuhle společenskou hru jsem si dělal chutě již nějakou dobu, ale vždy jsem se zadrhl na tom, že k jejímu hraní musíte umět poměrně dobře anglicky, tudíž bych ji nemohl hrát s tolika lidmi.Tento zádrhel nyní odpadl, protože hra KONCEPT již je oficiálně k dispozici v češtině. Tedy, hra samotná je multilinguální a jde v ní pouze o ikony a kostičky, ale samotná zadání hádanek ("koncepty") jsou texty na kartičkách, a ty jsou v české verzi lokalizované.

Je to ideální hra pro programátory a jiné logicky uvažující lidi :)

18 komentářů:

 1. Toto je jak okopirovane z promo materialu. A teraz este recenziu.

  OdpovědětVymazat
 2. Roman Chlebec ma pravo vedet co Koncept zac!

  OdpovědětVymazat
 3. Hlavně chybí odkaz, kde že je ta česká verze k dispozici.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, na vetsine mist, kde se v cesku prodavaji spolecenske hry...

   Vymazat
  2. u nás v trafice mají mariášky, seženu tam i toto?

   Vymazat
  3. Hlavne chybi odkaz na vetsinu mist, kde se prodavaji v cesku spolecenske hty.

   Vymazat
  4. http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/259024/vetsina-mist-kde-se-prodavaji-v-cesku-spolecenske-hry.html

   Vymazat
 4. "The only rule is to not communicate verbally with others."
  Takže proto=> "Je to ideální hra pro programátory".

  Nechápu smysl téhle hry. Proč je tam ta hrací plocha? Co je zábavného na tom, že zadávající nemůže mluvit? Proč prostě nahlas neříct "je to super hrdina, chlap. Už víte? Ne? Tak nosí černý kostým. Pracuje hlavně v noci.. Už je to jasný, ne?"

  OdpovědětVymazat
 5. Aby to Fuka nevychvaloval, když je video točené u něj doma a on se tam občas mihne (4:05). ..

  OdpovědětVymazat
 6. franto, co takhle pred padesatkou zacit konat neco uzitecnyho? :) napriklad dat se mnou do kupy knihu o baleni divek....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Horák, kurva, ty chceš psát o balení? To je jako kdyby psal Chlebec inteligenční text, ty čuryne...

   Vymazat
 7. Nikdy neviděli podobnou hru??? Proboha, vždyť to není nic jiného než Aktivity pro lidi, co pochybují o svém kreslení (http://www.svet-her.cz/spolecenske-hry/activity-rozsireni/). Netvrdím, že bude špatná, spíš naopak, ale moc tu nevidím rozdíl oproti klasickým Aktivitám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. activity je kryptofašistickej komerční mainstream...tohle je underground.

   Vymazat
  2. V Aktivitách máš obrovskou volnost. Při kreslení můžeš udělat libovolnou čáru, při pantomimě libovolný pohyb. V Konceptu máš k dispozici jen par desítek symbolů, nic víc. Je to jako si povídat si cizím jazykem ze kterého znáš jen 80 základních slovíček, to se pak špatně vyjadřují například "tepláky"

   Vymazat
  3. Jistě, NENÍ TO KOPIE Aktivit, a to je dobře. Je mi jasné, že to omezení bude fungovat jako docela dobrá výzva. Můj post byl namířen spíše proti té videorecenzi: pokud někdo tvrdí, že v životě nehrál nic podobného, ztrácí tím u mě kredit znalce společenských her... Protože tohle je dost přímý derivát Aktivit.

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.