16.12.13

Recenze: Putování s dinosaury: Film ve 3D [Walking with Dinosaurs 3D] - 60%

"Zapomeňte na Jurský park", hlásá česká reklama na tento film. Ale měla by spíš hlásat "Zapomeňte na Dinosaura", protože by se sakramentsky hodilo, aby diváci zapomněli Disneyův filmu z roku 2000, kterému je Putování s dinosaury velmi podobné ve všech ohledech. A skoro ve všech ohledech je Dinosaurus lepší.
Film je zarámován asi pěti minutami živých herců v současnosti (včetně Karla Urbana), které jsou zhola zbytečné. Samotný film se odehrává mezi dinosaury a podobnou havětí před 70 miliony let a sledujeme v něm příběh dinosaura, který se narodí, roste, zamiluje, musí migrovat, utkat se s živly a většími dinosaury, a tak dále... Prostě úplně stejně jako v Dinosaurovi. A v Zemi dinosaurů. A všude jinde...

Dinosauři i ostatní zvířata mluví, ale nehýbou přitom ústy jako lidé. Vydávají "přirozené dinosauří" zvuky a současně s tím slyšíme herce, vyjadřujícího zvířecí myšlenky lidským hlasem. Je to zvláštní a v českém dabingu je to matoucí, protože v něm mají (narozdíl od originálu) hrdinové velmi podobné hlasy, takže při rychlejších dialozích občas není snadné rozlišit, kdo na koho právě mluví.

Co se týče animace, je možná o trošičku lepší než ve 13 let starém Dinosaurovi, což znamená, že není nic moc. Například dinosauří nohy většinou nezanechávají vůbec žádné stopy na zemi, bez ohledu na terén.

Nechápejte mě špatně: Tohle není špatný film. Dokonce se z něj děti možná něco naučí o dinosaurech (v důležitých okamžicích se obraz zastaví, abychom se dozvěděli fakta o zvířatech na plátně). Ale nevidím moc smysl v tom natáčet DALŠÍ film, jehož jediná trumfová karta je "jsou v tom dinosauři!" Na Jurský park rozhodně zapomínat netřeba...

8 komentářů:

 1. To snad ne. Celý svět chodí na novýho Hobita jen František na Dinosaury 3D...

  OdpovědětVymazat
 2. Hobbita jsem zatím neviděl, protože jsem byl v Londýně když byla novinářská projekce.

  OdpovědětVymazat
 3. Co byste chtěli tepláci. Hobit 2 - 60%. Šmak dobrej, moc CGI. Třetina útlé knížečky roztažená na skoro 3 hodiny. Kulisy, kostýmy dobrý, elfové jak terminátoři z komiksu. Co tam máte dál?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Full frontal jedině Šmak. Elfice oblečená po celou dobu, má nahý jedině uši a to jenom chvílema.

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.