2.7.11

Ježek a alkohol

Cesta do Varů proběhla zdařile, samozřejmě s výjimkou legračního hledání volného parkovacího místa. Neméně zdařilý byl brunch u EEAP (polévka s játrovými knedlíčky!!!). A pak přišel první film: Polský animovaný Ježek Jiří.Ježek Jiří je asi metr velký, nosí čepici, chodí po dvou, jezdí na skejtu, mluví, chlastá, souloží a nadává. Mezitím se nějaký vědec rozhodne, že klonováním stvoří dokonalý pop idol. Počítač mu doporučí naklonovat ježka. Vědec vyšle asistenta hledat ježka. Asistent za pomoci dvou skinheadů chytí Jiřího, naklonují ho a tím vznikne jeho debilnější kopie (více zvrací, méně mluví, má křivější nos a bodliny). Následně pak Jiří i jeho klon utečou, jsou pronásledováni a dochází k záměnám.

Jak vidíte z traileru, film je hezky nakreslený a poměrně primitivně animovaný (srovnatelně s nějakou lepší flashovou animací). Animace ale u dospěláckých sprostých animáků není to hlavní (viz South Park). Ježek Jiří sice je dospělácký film, ale není v něm mnoho inteligentního humoru. Blije se tam a nadává, ale jinak je potenciál námětu trestuhodně nevytěžen (například není ani slovem zmíněno, proč ježek žije po lidsku a mluví, kde bydlí, atd. atd...). Asi byla chyba, že neznám comicsovou předlohu a polské reálie, ze kterých si film chvílemi dělal legraci - aspoň doufám, protože ty scény vypadaly, jako že by měly být něčím vtipné...

Rozhodně to celé nebylo lepší než vlažný maďarský film Distrikt, a jsem docela překvapen, že se něco takového objevuje jako soutěžní film na mezinárodním festivalu. Palec dolů.

Palec dolů dostává i kino "Městské divadlo", do kterého letos striktně NESMĚJÍ PSI. Loni i předloni jsem tam s nimi byl a nikdo neřekl ani slovo.


Večer jsem pak navštívil Jameson autobus. Jameson je druh alkoholu. Já jsem abstinent. Nějaký chytrý pán nám tam velmi podrobně vysvětloval, v čem se liší Jameson od jiných alkoholů a já pochopil, jak se cítí má sedmdesátiletá matka, když se jí snažím vysvětlit, jak se liší Skype od YouTube (neúspěšně). Skončilo to tak, že jsem vypil v míchaných nápojích pravděpodobně více alkoholu, než za celý svůj dosavadní život.


Míchané nápoje byly super, jenom v nich nemusel být ten alkohol. Točí se mi trochu hlava. Dávám si třešně.


Intenzivně uvažuji, zda jít raději na půlnoční projekci nebo na záchod...

15 komentářů:

 1. V čem se tedy liší Jameson od jiných alkoholů a jak se liší Skype od YouTube, Franto?

  OdpovědětVymazat
 2. Moje maminka vždycky říká: "Když to neumíš, tak nechlastej!". Moudrá žena.

  OdpovědětVymazat
 3. Zarucenej recept na to, abys rano nemel opici:

  1) Sezer 4 aspiriny

  2) Vychlastej co nejvic vody. Ne sklenicku, ale pul litru, litr, dva.
  Proste co nejvic jsi schopnej do sebe nalejt, aniz by ses poblil.

  I kdyby ti rano bylo blbe tak ti furt bude o 90% lip, nez kdybys tohle neudelal.

  Tohle je rada pro vsechny chlastace(i amatery) a naky ranni vyprostovaci cesnecky a podobny hovadiny jsou bez tohodle zakladu na hovno.

  Taky pak druhej den nebudete dehydrovany jak psi v pousti. Musite jatrum dat dost vody na zpracovani alhoholu, bez toho je vsecko marny.

  OdpovědětVymazat
 4. .. aneb setkani nerda s drogou. Fuxoft:Jameson 0:1. Fuxoft nechape nic, Jameson meni marketingove strategie.

  OdpovědětVymazat
 5. Konec recenzím a erekci. František se dal na chlast.

  OdpovědětVymazat
 6. Františku, kdo je ta atraktivní kocicka, se kterou se promenadujes po KV?

  OdpovědětVymazat
 7. Hehe .. nekdo nerozezna 2 psy od kocky ..

  OdpovědětVymazat
 8. Nejake foto atraktivni kocicky, pripadne full frontal??

  OdpovědětVymazat
 9. Je to Limonadova Yoe

  OdpovědětVymazat
 10. Full frontal neni. Na zadost a spolecnou foto jsem plachy :)

  OdpovědětVymazat
 11. jez jerzy je pekne provokativni na polsko. provokace pokrytecke moralky se tam moc nenosi, je to proste punkovy film.

  OdpovědětVymazat
 12. quote: "Jak vidíte z traileru, film je hezky nakreslený..."

  Teda, vesinou jsem schopny rozpoznat, kdy delas humor, ale tady nejak tapu, takze jen: "COZE?!"

  OdpovědětVymazat
 13. Vím, že Rychlé šípy varují "Nepijte na třešně!", ale co říkají Rychlé šípy na pití před třešněmi, případně co na to Jan Tleskač...

  OdpovědětVymazat
 14. mě stačí před usnutím vypít co nejvíce vody, aspiriny sem nikdy neaplikoval, ale opravdu, půllitr vody z kohoutku (radsi ne perlivou) je minimum..jinak vas rano ceka bolehlav jako prase. :)

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.