16.5.11

Recenze: WesternStory - 20%

Nejdříve se prosím podívejte na toto. Na celé:Pokud jste to vydrželi, čtěte prosím dál a nevynášejte zatím předčasné soudy. Film totiž není až tak strašný, jak to vypadá z traileru. BOHUŽEL.

Trailer může vzbuzovat dojem, že snad jde o nějaký western nebo parodii na něj. Nikoliv. Jde o komedii ze současnosti, jejímiž hrdiny jsou herci, kteří v tomto zábavním areálu hrají westernová představení. Trailer také obsahuje dost věcí, které ve filmu vůbec nejsou, například toho šíleného starého cizojazyčného vypravěče.

Ve westernovém městečku Boskovice jsem nikdy nebyl, takže nevím co a jak kvalitně tam kdo předvádí, a jestli by mě to bavilo. To je ovšem v případě tohoto filmu ÚPLNĚ JEDNO, protože 95 procent filmu je o tom, jak proti sobě herci kují pikle, a téměř žádná westernová představení (koně, střelbu, indiány) nevidíme.

Tolik tedy faktická úvodní upozornění. A nyní subjektivní recenze:

Námět, scénář, režii a hudbu má na svědomí stejný člověk: Vlastimil Peška (mnoho zajímavých citátů na webu!). Není to asi zlý člověk, ale jeho dílo je ztělesněné zlo, s výjimkou hudby, která byla místy velmi slušná.

Při sledování Westernstory jsem poprvé v životě litoval, že se raději nedívám na nový díl Slunce, sena nebo Kameňáku. Scénář je podobně dementní, postrádající smysl, vtipnost a jakékoliv směřování kamkoliv (včetně mnoha scén, u kterých mi totálně unikalo, v čem má být jejich vtipnost, informativnost nebo jiná pointa). Ale režie je ještě horší než u Zdeňka Trošky. Je zde jednak velmi patrná řemeslná nezkušenost (kompozice záběrů, kontinuita, střih), jednak skutečnost, že mnozí herci nejsou herci, nýbrž účinkující z westernové show. Je to škoda, protože některým hercům (a především herečkám) se občas podaří vykřesat ze svých extraterestriálních rolí jiskřičku něčeho zajímavého nebo vtipného.

Nejlepší vtip filmu: Chlap X nese v ruce porcelánovou záchodovou mísu, chlap Y na něj zavolá "Člověče, ty máš ruku v hajzlu!", chlap X odpoví "A ty vobě!", což je pravda, protože Y má obě ruce v sádře.

Kdyby byl celý film tak strašlivě dementní, jako je trailer, pak by byl pravděpodobně jistým antikvalitním způsobem zajímavý a mohl bych mu dát i vynikajících nula procent. Bohužel, film není až tak strašný, a neobsahuje příliš mnoho scén, při kterých budete nevěřícně kroutit hlavou. Bohužel!

Je to totiž ten úplně nejhorší případ filmu, který není zajímavý vůbec ničím. Ani tím, jak je blbý.

P.S: Na tiskovce po premiéře režisér řekl "Westernstory je první český western od Limonádového Joeho a myslím, že se bude divákům líbit stejně". V této větě jsou čtyři omyly. Za prvé, Westernstory není western. Za druhé: Druhý pád od "Limonádový Joe" je "Limonádového Joea". Za třetí, od Limonádového Joea bylo několik dalších českých westernů. A za čtvrté... No hádejte.

P.P.S: Podle závěrečných titulků byl tento film nějakým způsobem sponzorován ministerstvem kultury.

P.P.P.S: Tisková konference po novinářské projekci byl docela dobrý happening:

22 komentářů:

 1. A co ful frontál, Franto?

  OdpovědětVymazat
 2. Jo, na to jsme zapomel: ANI JEDNA BRADAVKA! Zlaty Troska.

  OdpovědětVymazat
 3. rofl "...mohl bych mu dát i vynikajících nula procent" Jsem rád, že 0% je v některých zasvěcených kruzích stále vyhrazeno pro zlatý fond světové kinematografie a neuděluje se jen tak pro nic za nic...

  OdpovědětVymazat
 4. oni tiskovkou k takovéhle sra*ce znesvětili Světozor?? to je skandál teda...

  OdpovědětVymazat
 5. "Cizojazycny vypravec" :))

  Thumbs up! :)

  OdpovědětVymazat
 6. Jak to, že ani jedna bradavka? A co ten pár, který propadl při souloži dřevěným stropem? Ta hérečka byla nahoře bez! :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Ale mel jsem dojem, ze bradavka videt nebyla. Mozna si to blbe pamatuju, koukal jsem na ty kalhotky.

  OdpovědětVymazat
 8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 9. "Česká filmová kultura je totálně v hajzlu!!! TOTÁLNĚ!!! Kterej kripl tohle zaplatil a kterej kripl na takové sračce bude rejžovat. Chce se mi blít z takových sranců a je mi stydno, že místo toho, aby se naše Česká kinematografie někam posunula dál, stahuje se né zpátky, ale jde přímo do prdele. Odplivuji. Jdu se z Vás pozvracet. Diletanti. Na druhou stranu mi z takových mrdek stoupá ego v branži." tohle vystihuje rovnez muj nazor na vec

  OdpovědětVymazat
 10. Bydlim kousek od Boskovic a musim rict,ze neznam nikoho,kdo by nekdy v tom westernovem mestecku byl a ani jsem o nikom takovem neslysel.

  OdpovědětVymazat
 11. Mimochodem, ten "starý šílený cizojazyčný vypravěč" je zasloužilý brněnský herec, a s kvalitou filmu nebo té ukázky nemá vůbec nic společného

  OdpovědětVymazat
 12. Ten Peška taky musí bejt slušnej brouk Pytlík.

  OdpovědětVymazat
 13. Ten prázdný sál na té tiskovce byl tak prázdný od začátku nebo ostatní diváci/novináři/účastníci už nějak stačili prchnout?

  OdpovědětVymazat
 14. Já jsem si hned říkala, že to srovnání s Limonádovým Joem smrdí...

  OdpovědětVymazat
 15. To už nemyslí vážně? Nejdřív trailer na Saxánu, pak Rekvalifikace a teď tohle? A všechny filmy několik měsíců od sebe. Super.

  OdpovědětVymazat
 16. Pouze pripominka k LJ... Sklonovani neni - Limonadoveho Joeho, ale Limonadoveho Joea...

  Dekuji za pozornost.

  OdpovědětVymazat
 17. Dan: Ja to vim, ale reziser to rekl takto. Ale mel bych to tam dopsat jako ctvrtou chybu, pravda...

  OdpovědětVymazat
 18. Skvela recenze, vtipne napsana...bohuzel jde zase opet o naprostou sracku a dalsi hrebik do rakve ceskeho filmu.A tohle my platime z dani? No fuj!!!

  OdpovědětVymazat
 19. Hned, jak včera v bedně říkali, že mediálním partnerem filmu je televize Nova, začal jsem tušit nějakou kulišárnu. A skutečně! :-)

  OdpovědětVymazat
 20. já bych tyhlety maďarštiny zakázal (nevydržel jsem ani první vteřiny traileru)

  OdpovědětVymazat
 21. Viděl jsem na videu z tiskovky správně Milana Jančíka, nebo jsem ho na tom videu neviděl? :)

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.