11.5.11

Bad Taste: Prvotina Petera Jacksona online

Protipirátská unie občas trochu lže. Některé filmy jsou i zadarmo. Například celovečerní prvotina Petera Jacksona Bad Taste, která je kompletně a legálně k vidění na YouTube:Jde o dramatický příběh elitního tajného týmu, který musí zastavit invazi mimozemských zombies (které se poznají podle toho, že mají modré košile). Myslím.

Roli agenta Dereka v harrypotterovské šále (dlouho před Harrym Potterem!) hraje sám režisér, kterému bylo v době začátku natáčení asi 22 let. Natáčelo se o víkendech po dobu čtyři let a "herci" jsou Jacksonovi kamarádi nebo příbuzní. Rozpočet byl téměř nulový, ale přesto s ním Jackson dokázal působivé věci.

Pokud se vám styl tohoto filmu líbí, máte silný žaludek a zajímá vás, jak pokračovala Jacksonova kariéra, na jejímž konci jsou Páni prstenů nebo King Kong, skoukněte jeho další staré filmy: Perverzní loutkový muzikál Meet the Feebles a komediální horor Braindead (v USA uvedený pod názvem Dead Alive).

16 komentářů:

 1. V Bad Taste je kouzelná scéna, kdy Jackson alias Derek mučí sám sebe, tj. Jacksona alias zajatého emzáka (ale už s typickýma jacksonovskýma fousama). Tahle scéna vznikala 4 roky, napřed mladej Jackson oholenej zaráží bajonet do nohy Jacksonovi o 4 roky staršímu, už vousama zarostlému. Je to nastříhaný tak, že to vůbec není poznat a je to kouzelné.

  OdpovědětVymazat
 2. Ta je prave linkovana v tom linku "agenta Dereka".

  OdpovědětVymazat
 3. chybí hodnoceni franto...udělej regulérní retro recenzi...sakra

  OdpovědětVymazat
 4. Zní to skoro až neuvěřitelně, ale tohle kdysi dávno šlo i na ČT. Nebo možná dokonce ještě ČST...

  === Arccos ===

  OdpovědětVymazat
 5. mé hodnocení je 70% a co ty franto ?

  OdpovědětVymazat
 6. Ano, v takto hnusné kvalitě opravdu zadarmo jsou.

  OdpovědětVymazat
 7. Zrovna nedávno jsem to viděl a mohu doporučit. Údajně Jackson někomu ukázal polovinu filmu a dostal peníze na další natáčení, což je na filmu docela vidět.

  OdpovědětVymazat
 8. naprosta klasika a nutnost!
  ja miluju scenku kdy se clovek vmisi mezi mimozemstany, jeden emzak nablije zelenomodrou blitku do misy a mimozemstani postupne upijeji z misy. clovek je nejprve znechucen a jakmile ochutna chce celou misu pro sebe!

  OdpovědětVymazat
 9. Potvrzuju že to bylo na ČT. A ještě předtím to u nás vyšlo i na videokazetě.

  OdpovědětVymazat
 10. braindead respektive dead alive slo na ct take...nekdy v jednu rano...byl jsem jeste malej a rodice nechteli, abych se dival...stejne jsem se dival

  OdpovědětVymazat
 11. Ja som na tom pred rokmi bol na Febiofeste. Jeden deň premietali toto a na druhý Braindead. Škoda, že tú sekciu Di(v)né videofilmy potom zrušili.
  Dodnes ma mrzí, že sa Jackson prichomejtol k Pánovi prsteňov, dovtedy ho poznalo len zopár nás filmových fajnšmekrov a mohli sme si ho hýčkať ako tajný tip pre podobne filmovo úchylných, čo ešte nemali to potešenie.

  OdpovědětVymazat
 12. I'm a Derek and Dereks don't run!

  OdpovědětVymazat
 13. Brain Dead je paradni filmek! Dozvedel jsem se o nem kdysi (snad Frantove) recenzi v casopise Score.Skoda ze je docela nedoceneny...

  OdpovědětVymazat
 14. nejlepší scéna je, jak nejdřív emzáka zbijou, pak mu utrhnou hlavu, ale vytrhnou mu zároveň i páteř, která se kroutí, tak mu jí ušlápnou a hlavu vykopnou jako rugbyový míč z okna! nejlepší!

  OdpovědětVymazat
 15. teď jsem to vytřel.....

  OdpovědětVymazat
 16. koukam, kompletne legalne, ale uz si to nekdo odnarokval :-/

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.