26.5.11

Recenze: Kung Fu Panda 2 - 60%

Asi fakt nemá smysl, abych popisoval děj, že?A vlastně nemá smysl, abych se nějak moc rozepisoval. Tohle pokračování je naprosto typické "pokračování, které vlastně nemá důvod existovat, ale muselo se natočit, protože první film hodně vydělal".

Hlavní hrdina se poté, co se na konci jedničky stal Kung-Fu mistrem, nachází v jakési zvláštní šedé zóně, kdy je současně bojový superexpert a supernekňuba (podle toho, co se filmu zrovna hodí).

Nevyužitá camea z prvního dílu jsou ještě nevyužitější: Krokodýla mluví v originále Van Damme, ale když jsem si to na konci filmu přečetl, tak jsem ani nelitoval dabingu, protože jsem si nevzpomněl, že by krokodýl něco říkal (tedy on asi něco říkal, ale vůbec mi to neutkvělo v hlavě).

Vizuální stylizace je místy velmi hezká, ale následkem 3D jsou některé atmosférické noční scény tak tmavé, že není nic vidět.

Po většině stránek jde o profesionální produkt, ale nepřináší nic nového nebo lepšího než jednička.

7 komentářů:

 1. a co full frontal ?

  OdpovědětVymazat
 2. slabší příběh bych přežil, ale to 3D zlo v kombu se vstupným už nikoliv

  OdpovědětVymazat
 3. Tak nastesti jsou i 2D verze ze. Ja byl na 2D Avatarovi, pak na 3D Avatarovi .. a od te doby me 3D filmy nezajimaji. Samozrejme mimo specialnich filmu pro IMAX v IMAXu.

  OdpovědětVymazat
 4. Bude verze i pro 2D? Program Palace Cinemas i Cinestaru mlčí :(

  OdpovědětVymazat
 5. pro odpůrce 3D: http://www.thinkgeek.com/interests/looflirpa/e8be/

  :-)

  (Bohužel zesvětlovač na normální úroveň neobsahuje.)

  OdpovědětVymazat
 6. Další díly počítačových 3D filmů se dělají "povinně" proto, že modelování 3D postaviček a prostředí stojí nemalé peníze a čas.

  Pak už je znovu rozpohybuje i banda neandrtálců za zlomek času.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.