3.5.11

Recenze: Medvídek Pů [Winnie The Pooh] - 50%

Klasicky animovaný film o klasických dobrodružstvích oblíbeného medvěda.



Disney se "vrací ke kořenům" a představuje nám několik příběhů Medvídka Pů a jeho přátel. Jsou velmi oldschoolové, z velké části inspirované přímo původní Milneovou knížkou.

Animace je také oldschoolová, ruční (respektive vypadá jako ruční), s hezky "historickými" pozadími a velmi umírněnou statickou kamerou, bez viditelného CGI.

I příběh je umírněný, oldschoolový a nesnaží se o žádné inovace. Jedna z inovací možná spočívá v tom, že několikrát vidíme, jak je scéna obklopena textem příběhu, který je vyprávěn, a hrdinové provádějí s těmito písmeny interakci (viz trailer). Je škoda, že i když je film dabovaný, všechny viditelné nápisy zůstaly v angličtině. Na druhou stranu si ale myslím, že je to víceméně jedno, protože film je určen především divákům, kteří neumějí číst.

A to je důvod, proč mu dávám jen 50%: Tohle prostě není film pro nikoho nad 6 let, ať je jakkoliv infantilní. To není kritika kvality filmu, ale konstatování skutečnosti. Stejně jako konstatování, že "Teletubbies" je kvalitní, dobře vymyšlený dětský televizní pořad, ale nikdy bych se neodvážil říct někomu nad osm let "Dívej se na to se svým mladším sourozencem".

Na Medvídka Pů by se vaše děti měly dívat, ale obávám se, že vy (lidé schopni přečíst tuto stránku) ho nevydržíte, přestože má jen kousek přes hodinu. Zdůrazňuji, že v tomto se film liší od předchozích dvou nebo tří celovečerních půovských filmů, které byly o něco málo komplexnější a snesitelnější pro dospělého.

14 komentářů:

 1. teď asi něco nechápu, to jsem přece před mnoha lety viděl?! Jak tam jsou ty vstupy s knížkou - tygr (nebo kdo) vyleze na strom a nemůže dolů a vypravěč otočí knížku vzhůru nohama a tygr (nebo kdo) sleze?

  OdpovědětVymazat
 2. Ne, toto je zcela nový film a popisovaná scénka s Tygrem v ní není.

  OdpovědětVymazat
 3. Tento film som síce zatiaľ nevidel, ale napriek tomu, že mám viac ako 6 sa mi páčili všetky doterajšie filmy s Púom a to vrátane seriálu. Aj keď teda je pravda, že čítať neviem.

  OdpovědětVymazat
 4. Teletubbies jsou pro zhulence :-)

  OdpovědětVymazat
 5. To, ze ve svych 14 letech nemas jeste deti je naprosto normalni. A je spravne ze nehulis..

  OdpovědětVymazat
 6. Diskuse se pohybuje v normálních kolejích a týká se opravdu filmu - žádné dotazy ohledně "full-frontal", "gay" tématiky apod. . Oddechl sem si.

  OdpovědětVymazat
 7. A full frontal medvídka pů by tam nebyl?

  OdpovědětVymazat
 8. Film je v pohodě. Kdo má děti ve správném věku na tento film, je zvyklý s nimi čas od času koukat na opravdu děské filmy a tudíž je na tuto úroveň komplexnosti příběhu zvyklý. Byl jsem na něm se svým tříletým synem a bylo to prima.

  Proto pro dítě ve věku N přičtěte (6-N) * 15 procent.

  OdpovědětVymazat
 9. Nemůžu si pomoct, správně je Pú a ne Pů.
  === Arccos ===

  OdpovědětVymazat
 10. Milneovu knížku jsem docenila až ve dvaceti a kdyby byl film v podobném duchu, určitě by se mi líbil. Teď ale nevím...

  OdpovědětVymazat
 11. Zhulený jsou Teletubbies...

  OdpovědětVymazat
 12. macko púúúú..zbožňujem film:)napriek tomu že som už vyrástla ešte stále si rada pozriem detské rozprávky..a som zvedavá na toto že v čom je rozdiel medzi týmto filmom a starým.

  OdpovědětVymazat
 13. Macko Poo! na tom som vyrástla! zbožňujem to!!! :D:D:D:D

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.