11.1.11

Recenze: Zelený sršeň [Green Hornet] - 30%

Britt Reid (Seth Rogen) je nechopný playboyský synek novinářského magnáta. Když tatínek nečekaně zemře, Britt nejdříve neví co se životem, ale pak zmoudří a vezme do svých rukou nejen noviny, ale také spravedlnost: S bývalým otcovým sluhou Katóem (který je také šíleným a geniálním vynálezcem) vyráží do ulic jako "Zelený sršeň" - zdánlivý padouch, který ve skutečnosti bojuje ve službách dobra.Green Hornet je původně rozhlasový seriál z 30. let minuláho století, později několik televizních seriálů, comicsy, atd., atd... V USA něco velmi populárního (Cato v Růžovém panterovi je například inspirován Katóem ze "Zeleného sršně"). Nápad natočit updatovanou verzi této story pro dnešní diváky tedy není tak debilní, jak by se mohlo z traileru zdát.

Bohužel, film je PŘESNĚ tak debilní, jak se zdá z traileru. To znamená, že je v něm trocha akčních scén, trocha poučení ("musím se přestat flákat a ctít odkaz svého otce") a především by v něm měla být hromada humoru, který bohužel ve většině scén působí dojmem, že režisér řekl "a teď dělejte pár minut nějaké humory, já to natočím". Nezachrání to ani Christoph Waltz (je ho tam málo) ani Cameron Diazová (je jí tam ještěm méně).

Občas to vypadá, jako kdyby došlo při natáčení k nějakému konfliktu názorů, např. mezi režisérem a producenty: Třeba když v jedné z úvodních scén má Waltz proslov k jinému zločinci, který by měl připomínat nějaký suchý hardcore monolog z Pulp Fiction, ovšem hraje k tomu "standardní napínavá hollywoodská hudba", která potenciální atmosféru zcela ničí. Ale převážně je to jenom nuda.

Nejzajímavější je, že se na filmu NAPROSTO NIJAK neprojevuje skutečnost, že ho režíroval Michel Gondry. Věčný svit neposkvrněný mysli byl úžasný. Nauka o snech, Prosíme přetočte nebo Slez ze stromu byly aspoň zajímavé tím, že nějak vybočovaly nebo byly unikátně vizuální. Zelený sršeň není nic z toho. Kdyby mi někdo tvrdil, že ho režíroval Brett Ratner nebo Andrzej Bartkowiak, bez problémů bych mu to uvěřil.

P.S: Viděl jsem 2D verzi.

22 komentářů:

 1. Buďto Bolywood koupil Holywood....
  nebo už soudruzi v USA zblbli úplně.
  Byl poslední dobou nějaký film,který by opravdu zaujal od námětu po režii???
  Belf

  OdpovědětVymazat
 2. Sakra, na Zeleného sršně jsem se těšil. Myslel jsem, že to bude tak trochu parodie na klasické komiksové hrdiny (když už v tom byl zamotaný Rogen). To je trestuhodně nevyužitá příležitost, pokud z toho vyšla jen tuctová, a navíc nudná akčňárna.

  OdpovědětVymazat
 3. dalsi film, kdy je dojem z filmu dost individualni - viz. jine recenze, ktere jsou i nadsene

  OdpovědětVymazat
 4. Zase tak vážně tuhle recenzi brát nebudu ... těšil jsem se na to dost a že to bude vydařená, ale jiné komiksárna mě přesvědčili kluci z Movizone, 3*8 hvězd se tam jen tak nevidí.

  OdpovědětVymazat
 5. moviezone mna namlsalo 8* a tady 30% ? co včil???

  OdpovědětVymazat
 6. Velká škoda na tudle pecku sem se podle ukázky celkem těšil. Jinak pro Belfa.. poslední dobrej film se vším všudy to je Shutter island z DiCapriem.

  OdpovědětVymazat
 7. Tak to jsem v trochu v šoku. Gondry a dopadne to takhle?

  OdpovědětVymazat
 8. Vážně? Uníkátně vizuální?

  OdpovědětVymazat
 9. František se asi špatně vyspal :P Ostatní recenze jsou vcelku nadšené :) Takže film určitě nezatracujte...

  OdpovědětVymazat
 10. Na pondělní ČSFD projekci se smálo a tleskalo. Ale těžko říct, jak to dopadne v poloprázdném kině.

  OdpovědětVymazat
 11. 2Belf: Nejsem si uplne jist, jak jsi to myslel, protoze kdyby takovy material zpracoval Bollywood, bylo by to rozhodne stokrat zabavnejsi. :)

  OdpovědětVymazat
 12. csfd ma tak silne postavenie, ze distributori robia pre nu solo projekcie?

  OdpovědětVymazat
 13. Tak ona se většina zúčastněných v souvislosti s Gondryho stylizací a "technickými blbůstkami" odkazovala primárně na to, jak (údajně) revolučně nakládá s 3D, takže to se ve 2D verzi asi příliš neprojeví...(ale je samozřejmě otázka, jestli to je pravda nebo jen PR kecy)

  OdpovědětVymazat
 14. Dlouho jsem tu nečetl nic, s čím bych se alespoň z poloviny shodoval tolik, jako právě s touhle recenzí. Zvláště poslední odstavec mi mluví z duše.

  Case: 3D je nesmysl, nejvíce je 3D v závěrečných titulcích.

  OdpovědětVymazat
 15. klid, tady prostě Fuxoft ustřelil. Já už to viděl, je to docela vtipná komedie a i na CSFD má 76%

  OdpovědětVymazat
 16. Gondry mal dobrý svojský originálny štýl. s týmto si to pekne posral

  OdpovědětVymazat
 17. tak nevim, ale green hornet mi prisel jako solidni pracicka, dokonce se mi libil stejne jako kickass

  OdpovědětVymazat
 18. Teď jsem přišel z kina - nakonec jsem se některými kladnějšími hodnoceními nechal zviklat. A zaplakal jsem. Britt Reid, nebo jak se "sršeň" jmenuje, je opravdu takový megaču*ák, jak píše Fuka. Tak nesympatický snad nebyl ani Damien (a to byl antikrist :-)). No, jen si představte, že máte kámoše, pro kterého uděláte první poslední, a on se k vám chová pořád jako k onuci ze třetího světa, kope do hlavy lidi ležící v bezvědomí na zemi, a pak se tím ještě chlubí, a když se vám líbí nějaká holka, snaží se ji stůj, co stůj přefiknout, a aby toho dosáhl, tak jí neváhá na vás i něco nabonzovat. A Rogen to svými křečovitými pokusy o vtipné hlášky nevylepšuje. Párkrát jsem se trochu pousmál, a toť vše. Závěr filmu byl trošku lepší, viz skvělý berserkr útok torzem kancelářské židle - škoda, že takový nebyl celý film.

  OdpovědětVymazat
 19. Tak sorry. Že je Britt Reid vůl, nenapsal Fuka, asi jsem to viděl někde jinde. Ale je to pravda :-)

  OdpovědětVymazat
 20. PRosím jak se jmenuje ta písen která hraje na ten gramofon kdy vyjíždějí ze zahrady?

  OdpovědětVymazat
 21. jak se prosím jmenuje pisen která hraje při tom jak vy jiždějí ze zahrady?

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.