7.1.11

Recenze: Poznáš, až to přijde? [How Do You Know] - 40%

Reese Witherspoonová je třicetiletá hráčka softballu, které se tak nějak zhroutil život (nebyla vybrána do olympijského týmu) a váhá co dál. Téměř současně se objeví v jejím milostném životě dva muži: Owen Wilson jako chlapík, který se nechce vázat, je free and cool, má spoustu milenek a nestydí se za to. A Paul Rudd jako syn velkopodnikatele (Jack Nicholson), který se snaží bojovat se svou nerozhodností a vymanit se z otcova stínu.Tato romantická hořká komedie Jamese L. Brookse patří k jeho slabším hořkým romantickým komediím.

Je to především tím, že dilema hlavní hrdinky prostě není dostatečně zajímavé. Chtěli by ji dva chlapi, oba jsou celkem fajn, ale každý z nich je jiný. Hrdinka tedy váhá, váhá a nakonec se pro jednoho z nich rozhodne. To by měl být hlavní silný příběh, ale není.

Film má dvě hodiny a aby se v něm něco dělo, jsou do něj přidány podpříběhy, z nichž některé jsou mírně zajímavé (podvod, do kterého se Rudd nevědomky namočí a musí ho řešit za pomoci otce), jiné naprosto zbytečné a nefungující (hysterická Ruddova těhotná sekretářka).

Herci hrají povětšinou na autopilotu, rutinně, ale bez nějaké zajímavé jiskry. Scénář ani dialogy nejsou nic moc (nejlepší hláška je ten dialog Wilsona s jeho spoluhráčem, viz trailer) a prostě to celé "nešlape". Ti lidé jsou sice pohlední, ale nejsou zajímaví ani jako lidé ani jako filmové romantické karikatury. Chvilku jsou jedno, chvilku druhé, a jejich osudy jsou jen zbytečně překombinované scenáristovy konstrukce.

7 komentářů:

 1. Nejzajímavější na tomhle filmu je, že stál 120 milionů dolarů.

  OdpovědětVymazat
 2. Přičemž 110 dostal Nicholson za to, že se v tom objevil ;)

  OdpovědětVymazat
 3. 120 milionu dolaru? Predpokladam, ze na konci filmu hrdiny napadne invaze mimozemstanu...

  OdpovědětVymazat
 4. ne ale vážně kde vzali a vyhodili takovej rozpočet?!

  OdpovědětVymazat
 5. Wilson brával dvacku, Reese bere dvacku, Paulu Ruddovi se daří a Nicholson taky nebude nejlevnější. Plus plat pro oscarového režiséra a scenáristu a...

  OdpovědětVymazat
 6. The total production cost of the film was $120 million, with the net figure at about $100 million after tax rebates from Pennsylvania and the District of Columbia. The combined salaries for the director Brooks (about $10 million) and the four major stars Witherspoon ($15 million), Nicholson ($12 million), Wilson ($10 million) and Rudd ($3 million) totaled about $50 million.[2] Brooks' "slow and meticulous" production and post-production also explained the size of the budget.[2]

  OdpovědětVymazat
 7. Pro nečeštináře: Kde vzali a KAM vyhodili takový rozpočet?

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.