27.1.11

Recenze: Méďa Béďa [Yogi Bear] - 40%

V parku Jellystone žije malý medvěd a velký medvěd. Oba mluví. Strážce Smith je na ně naštvaný, ale když hrozí uzavření parku, hodí se mu jejich pomoc...Méďa Béďa má své místo v srdcích nás "starších", protože jsme vyrůstali na jeho celovečerním filmu od Hanna Barbery, který má i dnes svou nadčasovou poetiku - aspoň mi to tak připadá.

Je nutno upozornit, že pokud má nový Méďa Béďa nějakou poetiku (a netvrdím, že žádnou nemá), je to poetika zcela odlišná od "našeho starého" Médi Bédi. To reflektuje koneckonců i český dabing, ve které se Ďželystoun jmenuje Želéstoun, Bubu se jmenuje Bubík a mluví úplně jinak než Aťka Janoušková.

Kromě toho je děj tak nějak kokotsky předvídatelný a nudný a přiznám se, že se mi nechce ověřovat, zda byl stejně kokotský i děj onoho starého filmu, jenom mi to tehdy tak nepřipadalo, protože jsem byl naivní komunistické děcko...

Musím pochválit technické aspekty filmu, protože zakomponování digitálních medvědů do reálného lesa je zvládnuto velmi dobře (i ve 3D), medvědi jsou legračně animovaní, lesy jsou krásné (i když se myslím natáčelo v Kanadě, ne v USA) a pokud medvědi provádějí grotesková alotria, není nepříjemné se na to koukat.

Bohužel, ve filmu (který rozhodně není nijak dlouhý) je velká spousta scén, ve kterých není žádná groteskovost a žádná animovaná zvířátka, a jenom v nich kují své pikle lidi, a to především:

Jejich scény (kterých je větší polovina) jsou v lepším případě nudné, v horším případě nechtěně strašidelné.

A film končí úplně jinak než vidíte v tomto videu, takže palec dolů:


21 komentářů:

 1. jen doplnim, ze skladba, ktera je pouzita v "alternativnim endingu" je http://www.youtube.com/watch?v=gqsIHVTyMDk

  Nick Cave & Warren Ellis - What Must Be Done

  OdpovědětVymazat
 2. To mozna proto, ze to je presne ta sama skladba, ktera hraje ve scene z filmu "Zabiti Jesseho Jamese...", kterou tahle scena kopiruje... http://www.youtube.com/watch?v=wPIivI1K6f0

  OdpovědětVymazat
 3. Hmm, mám chuť ho nakopať do gulí, som v poriadku?

  Aj keď podľa tohto testu mi vyšlo že by som potom prežil 12 sekúnd:
  http://theoatmeal.com/quiz/bear_balls

  OdpovědětVymazat
 4. Homo-nekro-pedofil? Skvele popsana herecka metoda, kam se hrabe Stanislavski :-))

  Kazdopadne od tebe film dostal tak o 20% vyssi hodnoceni nez jsem cekala...takze ani nemuze aspirovat na medaily "tak blby az dobry". Skoda.

  (p.s.link na Annu Faris mi nejak nefunguje)

  OdpovědětVymazat
 5. tlamiczka: Je pravda, ze celkove to byl vyrazne mensi shit, nez jsem ocekaval.

  Anna link opraven.

  OdpovědětVymazat
 6. to Fuxoft:
  jo, to jsem nedodal, protoze mi to prislo celkem jasne, jelikoz to je prave z onoho soundtracku

  OdpovědětVymazat
 7. Ono je vůbec strašně málo filmů pro děti, kde se něco pořád děje a není tam taková ta vata, jak tam někdo stojí a mluví - o čemž si tvůrci myslí, že je to vtipné, ale ve skutečnosti to děcka nudí. Za zcela geniální v tomto považuju Prokletí králíkodlaka, kde jsem žádné hluché místo větší délky nenašel, pak první polovina Wall-Iho (druhá polovina je naopak v tomto směru zcela tragická), Stvoření světa (i přes to stáří všechna čest), docela dobrá je Doba ledová 3, z kratších formátů pak zbytek Aardmana - kromě Spláchnutého a Slepičího úletu. Ještě "Jak zkrotit draka" celkem jde. BTW - nemáte někdo nějaké tipy na filmy pro děti bez té "dialogové" vaty?

  OdpovědětVymazat
 8. K tomu popisování jednotlivých figur/postav atd., myslím, že se naprosto míjíte se světem dětí a v tom to vězí. Myslím, že byste neměl dělat recenze na vyloženě dětské filmy.

  OdpovědětVymazat
 9. Asi budu za 37 letého vola, ale původního Méďu Béďu jsem nedávno opět zhlédl a líbil se mě stejně jako kdysi. "Písničkové" scénky jako s Cindou ve vlaku, průvod atd jsou podle mě geniální ...

  OdpovědětVymazat
 10. "Homo-nekro-pedofil"? Tomu nějak nerozumím. Můžeš Františku osvětlit, proč jsi zrovna tyto tři věci spojil dohromady a co tím má být řečeno? (zejména co tím má být řečeno o tvém pohledu na homosexualitu)

  OdpovědětVymazat
 11. Homo-nekro-pedofil je pán, který znásilňuje mrtvé chlapce. A vypadá přesně takhle. Co je na tom nepochopitelného?

  OdpovědětVymazat
 12. Aneb presne to, co dela FF kazdou nedeli po dobrem obede... ;)

  OdpovědětVymazat
 13. A, díky, že si mi připomněl, že jsem si chtěl stáhnout soundtrack k tomu Jesse Jamesovi

  OdpovědětVymazat
 14. zatimco franta je v podstate standartni nekro-pedofil, proto je prece jenom stale hetero, hahahaha.
  teda pokud neni franta nekro-zoofil, ale to uz bych mu lichotil.

  OdpovědětVymazat
 15. WTF? Od "Hanna Barbery"? To snad ne Františku... Doufám, že to bylo myšleno takto... http://en.wikipedia.org/wiki/Hanna-Barbera

  OdpovědětVymazat
 16. ...Ano, přesně to tím bylo myšleno. V čem je problém? Že jsem tam neměl pomlčku?

  OdpovědětVymazat
 17. Připadá mi, že dv má za to, že nevíš, že Hanna a Barbera jsou dva lidé. Nebo to taky nechápu.

  OdpovědětVymazat
 18. Fuxoft:
  Znasilnuje? Nechci se tech labuzniku nejak zastavat, ale apriori predpokladat, ze se tak deje bez souhlasu subjektu..

  OdpovědětVymazat
 19. Tak jsou to dvě příjmení, čekal bych, po věčných diskusích o skloňování a přechylování alespoň spojku "a", případně dokonce "od Hanny a Barbery". V článku to totiž zní jako od člověka jménem Hanna Barbera. Ale to už píchám hnidy.

  OdpovědětVymazat
 20. dv: Ja to nemyslel jako jmena dvou lidi, ale jako jmeno jednoho studia, ktere se jmenuje "Hanna Barbera". Analogicky: Taky nepisu "Tesime se na novou bondovku od Metra, Goldwyna a Mayera".

  OdpovědětVymazat
 21. Není náhodou homosexuální pedofil jednoduše jedním slovem pederastr?

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.