30.9.10

Recenze: Strýček Búnmí [Loong Boonmee raleuk chat / Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives] - 40%

Oficiální presskit tvrdí toto: Představte si, že se vám jednoho dne zjeví duch vaší životní lásky a ztracený syn se vrátí v podobě podivné lesní bytosti… vítejte ve světě strýčka Búnmího. Ve světě, kde přítomnost není jedinou realitou a minulé životy se znovu hlásí o slovo. Tento filmový skvost plný fantazie, vtipu i hlubokých emocí čerpá z úchvatné přírodní scenérie i thajské hororové produkce sedmdesátých let a komiksů.

Trailer tvrdí toto, a má pravdu:Moje "recenze" bude krátká. Podobně jako u posledních filmů Davida Lynche jsem měl velmi silný pocit, že tvůrce sice má nějakou svou jasnou vizi a nezanedbatelný filmařský talent, s jehož pomocí ji převedl na plátno, ale celý výsledek šel naprosto mimo mne, neoslovil mě ani v nejmenším, neměl jsem tušení, čím by mě měl oslovit a neviděl jsem v něm žádný "vtip", "čerpání z thajské hororové produkce" ani "čerpání z komiksů". Fantazie a hluboké emoce tam chvílemi byly, ale zlověstného hučení na soundtracku tam bylo víc.

7 komentářů:

 1. František, žáner ktorý vám nesedí ešte neznamená že je to zlý film ale máte pravdu je to váš názor a hodnotenie

  OdpovědětVymazat
 2. Je to prostě srajda jak bejk, citlivý Slováku a nic s tím nenaděláš.

  OdpovědětVymazat
 3. to by zaujimalo hlupy čech aky ma vyznam pre tvoje ego pripominat krajinu z ktorej autor prispevku pochadza :)
  keby som mal poznať čecháčkov len odtialto tak si myslím že žijete na stromoch a celé dni sa škriabete v riti :))
  naštastie si jeden z mála ktorí čechom robí hanbu, inak sú česi (okrem teba) v pohode :)))

  OdpovědětVymazat
 4. To mě vždycky fascinuje, když na český server přijde někdo z Horního Maďarska a začne nám nadávat. Proč to ty lidi dělají?

  OdpovědětVymazat
 5. Poslyš panáčku, za idiota seš tady jenom ty. Tohle je server o filmu a nikdo tady není zvědavej na tvý výlevy malýho ega. Tak nech lidi, ať už ze slovenska, madarska, marsu, či odkat napokoji.

  A vy tam nahoře, nenechte se vyprovokovat, kokot se najde všude.

  OdpovědětVymazat
 6. tak jsem se tesil, ze se neco dozvim o filmu a jen tady nejaci Cechacci delaji ostudu :-( (na imdb 7.2/10 tak to asi nebude tak zly)

  OdpovědětVymazat
 7. doporucuji s jistou trpelivosti shlednout film a pred tim nez si udelate rychly nazor precist par reviews, napr. jen uz ty od divaku na imdb jsou zajimave. Skoda, ze tuto recenzi psal nejaky samozvanec ...

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.