7.9.10

Recenze: 22 výstřelů [L'Immortel / 22 Bullets] - 80%

Jean Reno hraje mafiána, který seknul se svým zločinným životem a chces se věnovat rodině. Pak ho ale přepadne v garážích partička maskovaných chlápků a nastřílí do něj 22 ran z nejrůznějších palných zbraní (to se stane na úplném začátku filmu). Reno to jako zázrakem přežije a vydává se zjistit, co proti němu kdo má, a hlavně se strašlivě pomstít (a nějak to zaonačit, aby měl klid a mohl se konečně věnovat té své rodině).Jde o jeden z lepších kousků z produkce Luca Bessona. Hodně se podobá slušným hollywoodským thrillerům (dost pomáhá hudba Klause Badelta) a došlo mi, že jsem vlastně dost dlouho neviděl pořádný hollywoodský mafiánský film, který by nebyl komedie, akční podívaná nebo supersložitá psychologická sonda. 22 výstřelů není ani jedno z toho. Je to solidní drama o lidech v mafii. Ani tak ne o tom, jak celá hierarchie funguje, ale o osudech několika jejích "normálních" členů.

Celá story má zajímavou dynamiku (jeden protřelý profík vpodstatě sám proti celému syndikátu, občas s malou pomocí policistky). Ve filmu jsou slušné natočené akční scény a slušně brutální mučeníčka, ale ani jedno z toho není hlavní atrakcí. I herecké výkony jsou solidní (zdaleka nejen Reno) a film překvapivě rychle uteče.

Nenapadá mě nic zásadního, co bych na tomto filmu vyzdvihl. Prostě byl SOLIDNÍ. A to je dneska téměř svátek.

11 komentářů:

 1. Méně akční, více konverzační.

  OdpovědětVymazat
 2. "jeden protřelý profík vpodstatě sám proti celému syndikátu" - to zni docela jako Leon...

  OdpovědětVymazat
 3. Reno leží 40 minut v posteli, pak se 10 minut proplétá ostnatým drátem a mezi tím jednorázově 5x vejde do scény a stejným stylem někoho zastřelí. A v těch scénách, kde je nucen k psímu pohledu, polemikách o životě a rodinných hodnotách, mi ho bylo opravdu upřimně líto. V takhle špatně napsaném a nudném filmu nemá herec Leonova formátu co dělat!

  OdpovědětVymazat
 4. To je trapne dat sem ten samy koment co je na CSFD...At uz je dotycneho a jenom zkopiroval svuj nebo cizi..

  OdpovědětVymazat
 5. "Herec Leonova formátu" je každopádně olol

  OdpovědětVymazat
 6. Možná trapné, ale je to v podstatě to isté co si myslím já.

  OdpovědětVymazat
 7. Akorát, že to co si myslíš ty nikoho nezajímá.

  OdpovědětVymazat
 8. Anonymní Anonymní řekl(a)...

  Akorát, že to co si myslíš ty nikoho nezajímá.  Ajj, to mne opravdu nenapadlo, díky.

  OdpovědětVymazat
 9. podle me skutecne spatny film. nudny, nicim neprekvapivy, hloupy scenar. dialogy kdy z hercu padaji spatne zahrane prazdne repliky, ktere clovek slysel uz stokrat. logicke nesmysly, zbytecne postavy (napriklad ta policistka, ktera tam neustale zmatene pobiha v podstate bez vlivu na to co se deje a nakonec jeste prohlasi "skoda, ze jsem neprisla pozdeji"...) nedynamicke akcni sceny. zkratka nic co by mohlo prilakat vpodstate kohokoliv... vazne mizerie...

  OdpovědětVymazat
 10. novodobý don Corleone...
  po geniální trilogii Kmotra a mnoha nepovedených pokusech konečně
  další sousto, přirovnatelné k těmto opravdově filmovým hodům Gangsterského žánru, jehož mám ve velké oblibě. "Prolitá krev nikdy nezaschne" a krve, že by se pod promítání měl dát kýbl, aby měla kam téct... opravdu jsem si vychutnala nejen milovaného Jean Rena, ale celý film byl pro mne nevšední lahůdkou po dlouhé době. Líbilo.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.