1.9.10

Recenze: Let's Dance 3D [Step-Up 3D] - 60%

Mladý chlapec se svou skoropřítelkyní spadne do vzrušujícího světa poloundergroundového tance a začne se připravovat na velký taneční šampionát v poloundergroundovém tanečním studiu u něco staršího chlapce, který právě objevil svou novou sexy skoropřítelkyni.Let's Dance 3D je taneční film o tanci, ve kterém tanečníci tančí. A tančí a tančí. Což je to nejlepší, co mohli tvůrci udělat a díky jim za to. Tanec je totiž povětšinou zábavný, a to takovým způsobem že přijde zábavný i netanečníkovi (například mně) - netuším, co by na film říkal někdo, kdo například umí skutečnou capoeiru. Ale já se bavil, protože se tvůrci snaží projevit co největší variabilitu (takže se tančí i v prachu, v mělké vodě atd. atd...). Z choreografického hlediska nemám námitek.

Ze začátku se mi také libilo, že veškerá omáčka okolo tance je osekána na naprosté minimum, takže se tvůrci například ani příliš nezabývají tím, jaká pravidla ta taneční soutěž má a co se stane, když je někdo hrubě poruší, například nečekaně pustí na parket vodu (a nestane se nic, tančí se dál). V nejextrémnějších okamžicích dosahuje stylizovanost reality téměř (téměř) úrovně Scotta Pilgrima, což je dobře. Surreálnost je ještě podtržena dalšími dvěma drobnostmi:

1) Hrdinové jsou strašlivě nezávislí a free, přičemž cílem jejich existence je probojovat se do finále, kde mají šanci tančit mezi transparenty "Playstation" a "Sprite" a dostat za to prachy.

2) Hrdinové jsou strašlivě nezávislí a free, mluví hardcore slangem, ale nikdo neřekne během celého filmu jediné "shit", natož něco sprostšího (aby film mohl být přístupný i dětem).

To všechno zatím myslím jako chválu, neboť to vzbuzuje dojem, že tvůrci nejen byli dobří řemeslníci, ale také si tak trochu z toho všeho dělají legraci.

Bohužel, bohužel, bohužel, film má dvě hodiny a někdy kolem 70. minuty se najednou přestane tančit a téměř půl hodiny se řeší, kdo koho miluje a kdo koho zradil. To mě opravdu nebetyčně iritovalo a celkový dojem skoro nezachránilo ani to oldschool taneční intermezzo natočené v jednom záběru...

P.S: Protože v závěrečných titulcích bylo napsáno "Based on characters created by...", zdá se, že někteří z hrdinů vystupovali i v předchozích dílech. Ty jsem neviděl a ani v nejmenším mi to nebránilo v pochopení děje. Naopak, kdybych předchozí díly viděl, asi bych se nudil o něco více, protože tento díl se prostě musí v mnoha věcech opakovat - teoreticky možných rytmickýh pohybů těla je přece pouze omezené množství a moc dalších si jich představit nedokážu (tedy takových, které by byly přístupné).

P.P.S: 3D funguje slušně, tzn. moc z něj nebolí oči, ale všimnete si ho pořádně jen v pár záběrech. Je dobře, že české titulky jsou správně prostorově umístěny, takže jakoby plují ve vzduchu před filmem.

12 komentářů:

 1. "Z choreografického hlediska nemám námitek"
  To je dobrý

  OdpovědětVymazat
 2. Řekl bych, že zítra v "palcích" opět sklidíš posměch od Ondřefe a Saši za palec nahoru ;-)

  OdpovědětVymazat
 3. Jsem rád za zajímavou recenzi a ne recenzi typu - je to sračka, protože je to Let's dance, je to pro mladý a tancuje se tam. Jde vidět, že Franta získává s věkem víc a víc nadhledu a hlavně se těším, až tady někdo napíše, že Franta je p..a nebo nějakej podobnej výblitek. K tomu výsměchu v palcích - Saša se směje všemu.

  OdpovědětVymazat
 4. ad Anonym 1. září 2010 12:38

  Naprosto souhlasím. Kdybych se kouknul jenom na číslo, tak bych si řekl, že se František zbláznil, ale textem mě přesvědčil. Aspoň mám zase jednou na co jít do kina s manželkou.
  Díky Františku.

  OdpovědětVymazat
 5. Opet chybi zasadni info - full front nudity ano/ne?

  OdpovědětVymazat
 6. Satan: Mám dojem, že se jedná o americký film v kinodistribuci...což zmíněný jevy vylučuje.

  OdpovědětVymazat
 7. Sasa je hlavne dement ktery by mel mlcet a svoje "nazory" radeji neprezentovat. A Ondrej at se prosim konecne nauci mluvit, jeho "K" se neda poslouchat...

  OdpovědětVymazat
 8. Co se týče předchozích dílů, zřejmě to nějak souvisí s předchozím filmem "Step-Up" (2006), který u nás šel jako "Let's Dance".

  Zbývá vysvětlit jedinou záhadu. Proč se to, probohy, v češtině jmenuje "Let's Dance"...

  OdpovědětVymazat
 9. To asi vymyslel nějakej Slovák... v tv šla soutěž Let's Dance (v Česku šla obdoba jako StarDance). Tak si mysleli, že tomu lidi budou rozumět víc než "Step up".

  OdpovědětVymazat
 10. tak samozrejme ze titulky ve 3D filmu "plujou ve vzduchu pred filmem" :-) tak to byva. bylo to tak i v avatarovi :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Prave ze rozhodne neni pravda, ze by v titulkovanem 3D filmu titulky "pluly pred filmem", vetsinou jsou ve 3D usazeny dale od divaka, nez predmety v popredi a boli z toho hlava.

  OdpovědětVymazat
 12. jo? tak s tim jsem se jeste nesetkal. vzdycky kdyz jsem videl titulky k 3D filmu, tak pluly v popredi. ale po technologicky strance vubec netusim, jak se titulky k 3D filmum dodelavaj.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.