4.2.10

Recenze: Kung Fu kyborg [Kei hei hup / Metallic Attraction: Kungfu Cyborg] - 30%

Atypická distribuční společnost GoCrazy přináší do našich kin další  unikátní film. Ze všeho nejdřív se podívejte na trailer:Tento film se liší například od Herkula 3D tím, že jeho tvůrci nejsou úplní idioti a mají jisté filmařské schopnosti. Tentýž režisér natočil Čínskou odyseu.

A stejně jako mě nijak moc nebavila Čínská odysea, příliš mě nebavil ani Kung Fu Kyborg. A to ze stejného důvodu: Jde o bizarní směs situační komedie a romantiky, která možná něco dává asiatům, ale pro českého diváka se většina zamýšlených point zcela míjí pointou a humor připomíná něco z Yattamana.

Na rozdíl od Yattamana ale tvůrci Kung Fu kyborga měli menší rozpočet, takže ten divný nevtipný humor není příliš vizuálně zajímavý a většinou spočívá v tom, že se někdo divně ksichtí / šilhá / zakopává / ječí.

Co se týče akčních a trikových scén: V celém filmu je celkem asi  10 minut kyborgů a jedna minuta kung fu! (Tedy, ve většině filmu je kyborg, ale hraje ho normální člověk, trošku namaskovaný.) Docela rád bych viděl kyselé obličeje fanoušků Transformers 2, kteří se nechají na tohle nalákat do kina.

Jak už jsem napsal, Kung Fu kyborg má své kvality, ale jsou to kvality, které zůstanou 99% procenty našich diváků naprosto nedoceněny (a bude to dost záviset na českém překladu, který jsem neviděl). Například ten trailer v úvodu článku pravděpodobně má být záměrně vtipný.

P.S: Podle stránek GoCrazy.cz i podle Unie filmových distributorů má mít film dnes premiéru v našich kinech, ale nemohu najít jediné kino, které by ho hrálo. Jak atypické!

P.P.S: Podle podledních informací se premiéra přesouvá na 11. března 2010.

13 komentářů:

 1. ať mi nikdo neříká, že jde skouknout to celý.

  OdpovědětVymazat
 2. Je to znelka z Heroes na zacatku nebo se mi to zda? :)

  OdpovědětVymazat
 3. nic uz neprekona tento film

  http://www.liveleak.com/view?i=a57_1264994259

  franto viem ze indicka kinematografia je na teba tazky kaliber, ale mohol by si napisat kratku recenziu ...

  OdpovědětVymazat
 4. Kurva tak ta akční scéna -indická mě totálně dostala !!! revoluční !!! zvlášť jak hodí tomu džípu do chladiče ten výfuk, načež džíp vyskočí 10 metrů do vzduchu :-D mnohem zábavnější jak Transformers !!

  OdpovědětVymazat
 5. On s tím koněm udělal CO?

  OdpovědětVymazat
 6. akoze vyfuk je super, ale slide konom pod navesom tahaca to je vrchol akcnych filmov.

  OdpovědětVymazat
 7. Ta indická scéna je parodie, nebo je to myšleno vážně?

  BTW: Kun-Fu Hustle byl nářez, jenom nevím, jestli producent umí tak dobře produkovat, jako režírovat.

  OdpovědětVymazat
 8. Vašek Stodůlka - http://www.imdb.com/title/tt0245704/

  OdpovědětVymazat
 9. Počkat, co znamenají věty "V celém filmu je celkem asi 10 minut kyborgů a jedna minuta kung fu! (Tedy, ve většině filmu je kyborg, ale hraje ho normální člověk, trošku namaskovaný.)"

  To jako že těch zbývajících 10 minut jsou tam skuteční funkční kyborgové?

  OdpovědětVymazat
 10. Anonzm" Tech zbyvajicich 10 minut jsou tam CGI kyborgove jako z Transformers

  OdpovědětVymazat
 11. To v traileru ve 2:40 je kybernetickej rabín?

  OdpovědětVymazat
 12. To musí být vážně znělka z HEROES to co hraje na začátku traileru!

  OdpovědětVymazat
 13. Tak to asi zkusim. Cinskou odysseu povazuju za genialni...zvlast pokud jste znalci dila WKW. Tohle asi bude jiny salek kavy, ale treba mi sedne.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.