12.6.09

Kletba Měsíčního údolí [The Secret of Moonacre] - 40%

Filmová adaptace fantasy knížky ze 40. let, která velice připomíná Kroniky Narnie, Nekonečný příběh a podobné věci...Film režíroval Gabor Csupo, jehož Most do země Terabithia byl dosti zajímavý. Kletba je ovšem oproti Mostu v nevýhodě ze dvou důvodů: Scénář je podstatně méně zajímavý (děvče chodí po lese a zřícenině, občas se objeví tajemná princezna, občas loupežník a na konci jednorožec) a film měl velice malý rozpočet (trailer tradičně velice lže a obsahuje snad všechny trikové záběry, které ve filmu jsou).

Csupo je ale stále velmi dobrý režisér, takže se snaží vykřesat z omezených prostředků, co se dá. Snaží se i herci, ale výsledek se bohužel podobá v nejlepším případě nějaké průměrné české pohádce ze 70. - 80. let.

Fakt škoda, Csupo by měl dostat lepší scénář a větší rozpočet.

1 komentář:

  1. tak to neni pravda..!!Kletba měsíčního údolí je skvělej film..!!!newim so si dělal/a když si koukal/a na ten film....protože je to fakt dobrej film!!

    OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.