2.6.09

Kámoš k pohledání [I Love You, Man] - 60%

Peter (Paul Rudd) se zasnoubil. Jeho snoubenka je hezká, chytrá, tolerantní. Nikde žádný problém. Jen snad... Peter přemýšlí, kdo mu půjde na svatbě za svědka, a přitom mu dochází, že vlastně nemá jediného dobrého kamaráda! Začne si ho tedy hledat, zprvu nezávazně, ale posléze stále zoufaleji a zoufaleji. Pak to vypadá, že se ten pravý kámoš objevil (Jason Segel), ale objeví se (částečně díky němu) jiná komplikace...Kámoš k pohledání připomíná komedie z dílny Judda Apatowa (ty lepší). Je hodně sprostý, ale přitom nikoliv nechutný (většinou), a tak nějak "hřejivě lidský" (ne gay). Je roztomilé sledovat zápletku, která je klasickým schematem romantických komedií: Chlap se zoufale snaží najít a udržet si kámoše, v čemž mu zdatně pomáhá jeho snoubenka, která pro něj chce to nejlepší.

Velmi dobře je obsazen především Segel, který precizně vystihl hranici mezi "fakt cool kámoš" a "divný úchyl".

Kámoš k pohledání je spíše televizní záležitost. Je to jako dívat se 90 minu na stand-up komiky nebo sitcom, ale kupodivu se daří celkem dobře udržet zábavnost po celou promítací dobu. Prostě něco na úrovni Kopaček (a pod úrovní Superbad nebo Zbouchnuté).

Mírný problém je v tom, že kouzlo většiny dialogů je nikoliv v tom, co se se v nich říká, ale jak se to říká. Titulky jsou přeloženy velmi dobře, ale ne všechno se do nich vešlo a spousta věcí je prostě nepřeložitelná.

4 komentáře:

 1. Sakra, se těším. Jason!

  OdpovědětVymazat
 2. Ty reklamy na ODS tady mě čím dál víc serou. To si mohl pan Fuka odpusit.

  OdpovědětVymazat
 3. Nemohl, jako dlouholetý přítel Dalíka opravdu ne (ale je to hnus, což o to).

  OdpovědětVymazat
 4. Nevím, jestli je to tou dementní reklamou nebo ne, ale můj prohlížeč má s tímhle blogem čím dál větší problém. Přitom ostatní jedou normálně. To bych blil.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.