19.6.09

Transformers: Pomsta poražených [Transformers: Revenge of the Fallen] - 60%

O čem to je? No, v podstatě o tom samém. Hodní roboti, zlí roboti, mezi tím pár lidí, a hledání nějakého MacGuffina, který se musí odněkud někam donést, což někteří roboti nechtějí...Noví Transformers se snaží opakovat všechno to, co bylo v prvních Transformers, ale současně všeho přidat. Což nebylo správné rozhodnutí.

V jedničce bylo občas trochu stupidního humoru, který byl osvěžující. Ve dvojce je několik postav a dokonce i robotů pouze proto, aby dělali stupidní humor.

V jedničce byla čivava. Ve dvojce je k čivavě navíc černobílý buldoček, který je gay a čivavu znásilňuje. "Bomba," řekl jsem si. "Tenhle film se mi bude líbit." Ale ouha, po pěti minutách oba psi zmizí a už se neobjeví...

A to s těmi psy nejlépe vystihuje podstatu problému. Filmaři nás pořád něčím bombardují. Občas je to zábavné, občas ne, ale hlavně je to za chvilku pryč a už je tady něco úplně jiného, ale za pár minut je to zase pryč a jsme někde jinde, kde je zase něco jiného... Nic z toho není pořádně rozvedeno nebo vytěženo, jako kdyby si tvůrci řekli "No tak to by už stačilo, teď nevíme co s tím dál, tak zkusíme chvíli zas něco jiného". A tak pořád dokola dvě a půl hodiny. Je to kromě jiného hrozné mrhání talentem výtvarníků a trikařů. Ve filmu je snad 30 různých úžasně navržených robotů s úžasnými schopnostmi a zbraněmi, ale nemáte čas si pořádně vychutnat žádného z nich. Optimus Prime nakonec zmutuje v "Mega Optima Prime" s ještě více mega zbraněmi, ale opět - nemáte čas ani pořádně identifikovat, co všechno mu vlastně přibylo, natož si to vychutnat.

Má smysl na nové Transformers  jít? Ano, má. Ale pouze kvůli ocenění práce trikařů, výtvarníků, střihačů atd. Všechny scény, ve kterých se nevyskytují roboti nebo bojová technika, bych klidně vystříhal.

Místy jsem se dost nudil a nemám chuť vidět druhé Transformers znovu (snad až na DVD, kde si budu moci analyzovat detaily bojových scén). A teď si představte, že tohle píše někdo, kdo považuje první Transformers za téměř dokonalý film a viděl ho snad desetkrát, a podle toho si upravte své soukromé hodnocení...

P.S: V našich kinech půjde film dabovaný, pouze pět kopií je titulkovaných. A aniž bych dabing slyšel, obávám se, že tomuhle typu filmu nemohl nijak pomoci...

14 komentářů:

 1. No já viděl dabovaný trailer, a myslel sem že umřu. Jestli do byly skutečné hlasy českého dabingu, který půjde v kině, tak to už je snad opravdu konec dobrého dabingu v Česku. K zblití.

  OdpovědětVymazat
 2. Msím pochválit dabingy filmů edice FilmX od Reflexu. Zvlášť filmy od Almodovara. Nevím, ze kterého roku ty dabingy jsou, ale jsou opravdu vydařené. I když jsem zarytý příznivce původního znění, zde mi to vůbec nevadilo. Ještě u těch animáků se snaží. Nevím proč, ale u velkofilmů ty dabingy šíleně šidí. Ještě ušel Harry Potter, ale bylo to na hraně. Myslím, že jsem viděl Spider-mana 2 v dabingu v kině a úplně mi to zkazilo celý film. Ten film byl najednou nechtěně směšný.

  OdpovědětVymazat
 3. Samozřejmě ještě nevím, jak se finální český dabing povedl, či ne, ale naštěstí dabing traileru se dělal na rychlo a nemá nic společného s dabingem celého filmu, viz Premiere, poslední, či předposlední.

  OdpovědětVymazat
 4. Mě stačil trailer. Snad ještě nikdy jsem v kině u nějakého traileru nevyprskával hlasitě smíchy a nemohl zadržet záchvaty. K mému potěšení moje žena sedící vedle reagovala úplně stejně. Řvali jsme smíchy. A to to ani nebylo dabovaný. Tohle tak totálně mimo můj vkus a zájem a natolik nepochopitelný, že něco TAKOVÝHO může někdo myslet vážně...

  OdpovědětVymazat
 5. Takže vlastně takový Van Helsing?

  OdpovědětVymazat
 6. "tohle píše někdo, kdo považuje první Transformers za téměř dokonalý film"

  a současně někdo, kdo přestřelil hodnocení Indyho 4 a Kozího příběhu o 50% :D

  takže to zas takovou informativní váhu nemá :)

  OdpovědětVymazat
 7. Taktiez som tento film ohodnotil na 50%, hoci jednotku som povazoval za skvelu zabavu. Sceny v skole s rodicmi Sama Witwickyho sa proste nedali vydrzat. Co sa tyka komentaru nado mnou - skus pochopit, ze recenzie su subjektivne a nemusia sa zhodovat s tvojim osobnym nazorom...

  OdpovědětVymazat
 8. Začínám propadat trudomyslnosti! Dočkám se letos nějakého kvalitního blockbusteru?

  OdpovědětVymazat
 9. První Transformers sice nebyl taková prda jak jsem podle Františkova nadšení čekal ale byl to film na "hraní". Pěkná hračka plná úžasných věcí na hraní, vizuálních, zvukových, pocitových atd.
  Druhý transformeři už jsou trošku okoukanější hračka; pocity už nejsou takový intenzivní, zvuky zvukovější a hračky hravější.
  Ale pořád je to roztomilá hračka...

  OdpovědětVymazat
 10. Dabing je dávno dead, po té co sem tuhle viděl pana prstenu:Navrat krále, považuju dabing za cenzuru než za co jinýho....

  OdpovědětVymazat
 11. "Tohle tak totálně mimo můj vkus a zájem a natolik nepochopitelný, že něco TAKOVÝHO může někdo myslet vážně..."

  kdo PROBOHA bere transformery vazne?

  OdpovědětVymazat
 12. u me tendle film zkoncil trailerem ve kterem robot breci! fffffffuuuuuuuuuuuu....

  nikdy jsem nemel rad ve filmu:
  - zvirata ktere "hrajou"
  - deti ktere "hrajou"
  a nyni i
  - roboty kteri "hrajou"

  jednicka mi taky prisla jako ptakovina ale aspon zabavna, takovy lepsi fast and furious, hezky auta, hezky bitchas a mimojine fajn nadesignovani roboti..
  ale 100%? zacinam se s tebou rozchazet s hodnocenim na cim dal vice filmech Franto

  OdpovědětVymazat
 13. Hmm, mám ten pocit že čivava znásilňovala buldočka. Co se análního terroru týče, měl by člověk mít jasno kdo je vepředu a kdo vzadu.

  OdpovědětVymazat
 14. jste blbci!!!!ten film byl supeeeerrrrrrrrrrrr,žádné připomínky!Vidět chyby na transformers může jen člověk s inteligencí medvídka Pů

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.