14.12.08

Yes Man - 20%

Autentický záznam rozhovoru, který se odehrál v jednom nejmenovaném hollywoodském studiu bratrů Warnerových:

Šéf studia: "Máme šanci natočit něco s Jimem Carreyem. Po těch jeho divných artfilmech, na které nikdo nechodil, je teď ochotný hrát zase v nějaké komerční bombě!"

Podšéf studia: "Tak to je bomba, šéfe. Já myslel, že už je na to dost starý a že když se v tomhle věku legračně šklebí, tak už je to spíš strašidelné. Ale já tomu nerozumím, já jsem v tomhle byznysu nový... Teď rychle dát dohromady nějaký scénář. Co třeba Ace Ventura 3? Nebo Maska 2?"

Šéf: "Hochu, jsi tu nový, takže zřejmě nevíš, že jsme obě tyhle série už dokázali rozesrat k nepoznání, aniž bychom k tomu potřebovali Jima Carreyho. Chce to něco jiného."

Podšéf: "Mám nápad. Co kdyby ten film byl o tom, že Jim Carrey nejdřív všem na všechno říká jenom NE, a pak by místo toho všem na všechno začal říkat ANO!"

Šéf: "A dál?"

Podšéf: "............ A dělal by přitom vtipné obličeje!"

Šéf: "A proč by říkal nejdřív NE a pak ANO?"

Podšéf: ".......... No, třeba......... Nejdřív by říkal NE prostě jenom tak, protože je negativně smýšlející postava. Ale dělal by přitom různé vtípky a obličeje. A pak by se náhodou dostal k nějakému kouzelníkovi nebo hypnotizérovi a ten by ho zhypnotizoval, že by musel říkat ANO. A z toho by byl vyděšený a dělal by ještě vtipnější obličeje, ale pak by se mu tím změnil jeho život tak, že by teprve poznal, co to je doopravdy žít a milovat. Ale pořád by přitom dělal různé vtípky a obličeje, stejně jako předtím."

Šéf: "A miloval by nějakou hezkou ženskou!"

Podšéf: "Ano, a ta by byla divná, ale přitom roztomilá, a nejdřív by ho milovala, pak by ho nemilovala, a nakonec zase jo!"

Šéf: "!!!$$$!!! Do toho jdeme, příští čtvrtek chci mít scénář na stole!"

Příští čtvrtek:

Šéf: "Tak jsem ten scénář přečetl. Asi takhle: Je mi jedno, že to nedává smysl, a že říká několikrát NE i v druhé půlce, když by měl říkat jenom ANO. A že to není moc legrační ani moc dojemné, i když se to snaží být oboje najednou. A taky jsem moc nepochopil, jestli je teda zhypnotizovaný a říká potom pořád ANO, nebo říká pořád ANO proto, že to chce z vlastní vůle říkat...? Ale to je stejně úplně fuk, stejně se to natočí tak, že nechají Carreyho pár hodin improvizovat a pak to nějak sestříhají, něco dají do té první půlky a něco do té druhé. Ale hlavně jsem si uvědomil, že je to vlastně úplně totéž jako film Lhář, Lhář, ve kterém hlavní hrdina nejdřív pořád lže, pak ho očarují a musí pořád říkat pravdu, a tím pozná, co to znamená doopravdy žít a milovat."

Podšéf: To neznám, kdo v tom hrál?

Šéf: Jim Carrey.

Podšéf: "........"

Šéf: "No to je fuk, rozjedeme to, natáčet se musí od příštího týdne. A ještě pro jistotu: Bylo doufám scenáristovi jasné, že to musí být přístupné i pro dětičky, abychom trhli co nejvíc?"

Podšéf: "Já myslím, že určitě. Jestli myslíte tu scénu, kdy mu ta tlustá stará sousedka nabídne, že ho vykouří, a on musí říct ANO, tak to se dá natočit tak, že to kouření nebude vidět a bude jenom detailní záběr na jeho obličej, jak se přitom legračně šklebí. A aby to bylo vtipnější, tak předtím bude detail jak si ta bába odloží umělé zuby do skleničky."

Šéf: "Tak to je super, jdeme do toho. Do tří týdnů ať je to hotové."

...a jak řekli, tak se stalo. A lid se radoval!
Tádydádydá, that's all, folks!

15 komentářů:

 1. Od tohto filmu som vobec nic neocakaval. Trailer som videl uz davnejsie, Carrey je tam totalne trapny, tie jeho xichty mi uz lezu na nervy. Film pre malo rozmyslajucich ludi, ktori sa dokazu pobavit na filmoch typu Epic Movie, alebo American Pie.

  OdpovědětVymazat
 2. hmm American Pie je celkom fajn komedia teda 1 diel a nic na tom nemeni fakt ze tebe sa to zlieva a nevies najst 10 rodielov. Fuka ozil ;) - pekna recenzia.

  OdpovědětVymazat
 3. super recenzia ;)
  hlavne ty s tym liar liar .........
  :)
  tak do kina som neplanoval ist ale zda sa ze ani doma nepozrem

  OdpovědětVymazat
 4. Ale kniha byla dobrá, ne?

  OdpovědětVymazat
 5. haha to je recenze ve stylu civnet z jednoho prastareho cisla score..."faraona hraje doufam ben kingsley..no my ho nesehnali..coze? a koho jste sehnali?...nikoho. tam zadny animovany sekvence nejsou..lol"

  OdpovědětVymazat
 6. Civnet? Jezis, na to uz si vubec nepamatuju. Nemate to nekdo zaarchivovane?

  OdpovědětVymazat
 7. starsi veci stale miluju: ace ventura 1+2, maska, irena a ja.
  novejsi veci uz me spis stvou,
  skoda carreyho.

  OdpovědětVymazat
 8. Jóóó civnet... Ta byla dobrá. Počkat, jak to tam bylo... Něco jako:
  SID: A je tam editor.
  MEYER: Takže si můžu určit, kde bude uhlí a kde ropa?
  SID: No to zrovna ne, ale můžeš si nastavit, kde bude tráva a kde kopce.
  MEYER: Ale běží to celý pod Windows, ne? Takže si můžu otevírat okna měst a k tomu mít otevřený okna produkce a přehled jednotek, že jo?
  SID: No, my si nebyli úplně jistý, jak ty Windows fungujou, takže můžeš mít otevřený vždycky jen jedno okno jednoho druhu.
  MEYER: Tohle je Lincoln? Vždyť má ruku nakřivo!
  SID: Ne, to jen jak se na to díváš ze strany.
  MEYER: Býčí bobky! (v orig. bullshit) Má ji nakřivo!
  atd. atd.
  To je neuvěřitelný, že si to pamatuju... Tohle je tak z čísla 28 nebo 29. To byly ještě ty se sešitovou vazbou... Kurnik to už je let.

  OdpovědětVymazat
 9. Sakra, to jsem taky musel číst, ale já si pamatuju jenom ty býči bobky... =)

  OdpovědětVymazat
 10. par cisel starych PC (resp.ZX Spectrum)casopisov...

  http://www.oldgames.sk/casopisy.php


  http://zxm.speccy.cz/?m=cas&x=cas

  http://forum.warmacher.com/viewtopic.php?p=61940&sid=2c12476e509b458b0a18a696949b5afd

  OdpovědětVymazat
 11. Docela bych i veril, ze to takhle nejak mohlo byt :) Prece neni mozne, aby si nekdo z tvurcu o tom filmu myslel neco dobryho...

  OdpovědětVymazat
 12. Anon: Dobrá práce. Z kterého že to je čísla?
  (To je chladné! je taky dobrá hláška.)

  OdpovědětVymazat
 13. Je to číslo 27. Na vyhledávání, v kterém čísle co vyšlo (do č. 155) existuje skvělý ScoreList.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.