28.12.08

F.A. Brabec vs. Michael Bay

V recenzi Máje jsem psal, že vizuální styl F.A. Brabce velmi připomíná Michaela Baye. Nevím, jestli je to záměr nebo náhoda, ale evidentně nejsem sám, kdo si to myslí. Viz toto střihové video od uživatele petr1720 (a stejně je Steve Jablonsky lepší než Support Lesbiens!):

14 komentářů:

 1. to neni zadne prekvapeni, myslel jsem si to o nem delsi dobu - btw a lepsi nez support lesbiens je kdekdo, i ticho :D

  OdpovědětVymazat
 2. Z jakeho ost je ta hudba, prosím?

  OdpovědětVymazat
 3. eriol: posledni track ze soundtracku "The Island"

  OdpovědětVymazat
 4. Transformers (2007)
  The Island (2005)
  Bad Boys II (2003)
  Pearl Harbor (2001)
  Armageddon (1998/I)
  The Rock (1996)
  Bad Boys (1995)

  Tohle je seznam poslednich filmu rezirovanych "bozskym" Michaelem. Ten clovek ma urcite talent vytvorit kratkodobe atmosferu ve filmu. Kdyz ty filmy ale hodnotim celkove, bohuzel, ani na jeden bych nesel podruhe do kina ... ani bych se na to podruhe nedival v TV.

  OdpovědětVymazat
 5. no filmy nič moc až samozrejme na skalu

  OdpovědětVymazat
 6. Dík, už vím jak Island skončil. Jsem u něj usnul.
  BTW, support lesbiens pwned by Kalousek (škodolibý smích)

  OdpovědětVymazat
 7. Až na Transformers a The Island mám doma všechny Bayovy filmy a nestydím se za to. Sice můžu tvrdit, že ze studijních důvodů, ale nezastírám, že třeba na Skálu nebo Armageddon se sem tam podívám opravdu rád. A ve chvílích vrcholného masochismu si dám Mizery II:)
  Podle videa to vypadá, že by se Jerry Bruckheimer mohl s F. A. Brabcem klidně dát dohromady, když mu Bay prchl pryč...

  OdpovědětVymazat
 8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 9. Podobný styl? Proboha v čem? Že oba stojí za kamerou, točí (mj. i) exteriéry a hrají tam lidé?

  OdpovědětVymazat
 10. Když jsem se na Máj díval, tak jsem předtím recenzi od FF četl, tudíž jsem byl na něco podobného připraven. Ale brácha, který fffilm vůbec nesleduje, prohlásil, že mu ty záběry hrozně připomínají něco od Baye. Takže něco na tý podobě mezi Brabcem a Bayem opravdu bude. Doufam, že Brabec ještě nějakou další(úchylárnu?)natočí :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Bad Boys II bych si dal i víckrát... ne dvakrát do roka, ale snesl bych je. Jinak po prvním kouknutí opravdu nic. A ta podobnost je očividná!

  OdpovědětVymazat
 12. http://www.youtube.com/watch?v=KRS90V8BQGo, vskutku

  OdpovědětVymazat
 13. cože, ježiš, kamera letí, no a co jako, nevidim tam moc velkou podobnost, no, Brabec se snaží trošku o Ameriku, ale holt na to tu nejsou prostředky.....na čistý krásně stabilizovaný záběry z vrtulníku a apod., jeřáby a....tak

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.