20.4.08

Taková normální rodinka - 20%

Český film, natočený podle knihy Fan Vavřincové (kterou jsem nečetl), podle níž byl kdysi natočen také stejnojmenný seriál, který si matně pamatuji. Především si pamatuji, že seriál byl vtipný. Na rozdíl od tohoto filmu, který nejenže není vtipný, ale ani není jasné, čím by měl být vtipný. Buď jde o katastrofální nezvládnutí filmařského záměru, nebo se tvůrci rozhodli udělat ze staré komedie současné sociální drama s bizarními prvky - některé scény jsou téměř jako od Lynche. Ale záměr to asi nebude.

Zajímavé je, že se mnohé postavy v průběhu filmu smějí (především kyjevská babička), ale nesmějí se ničemu vtipnému, ani při tom samy nejsou vtipné. Někteří herci jsou evidentně dobří, ale v tomhle filmu jim to není nic platné, protože se mezi sebou nedohodli, film jakého žánru vlastně natáčejí (a to už vůbec nemluvím o takových drobnostech, jako že není jasné, která postava má ke komu jaký příbuzenský vztah a proč se vyskytuje v blízkosti ostatních).Trailer by měl obsahovat to nejlepší z propagovaného filmu. V tomto případě to bezezbytku platí a zbylých 88 minut je ještě horších.

10 komentářů:

 1. katastrofální nezvládnutí filmařského záměru?! tak to bude asi hodně katastrofální.

  OdpovědětVymazat
 2. Já myslím, že hlavním filmařským záměrem tady bylo vydělat prachy a ten vyjde. Napálení televizní diváci, kteří si budou myslet, že to má něco společnýho se seriálem, se do kina jen pohrnou.

  OdpovědětVymazat
 3. Scény "téměř jako od Lynche"??? To zní slibně. O co konkrétně jde? Myslím, kromě podoby Jirky Mádla a Elephantmana.

  OdpovědětVymazat
 4. Jestli je zbytek filmu ještě horší než trailer, který jsem musel v kině několikrát přetrpět a pociťoval jsem u něj bolest takřka fyzickou, tak potěš...

  OdpovědětVymazat
 5. Těším se na Odvážné palce :-)

  OdpovědětVymazat
 6. zvláštní, mě se trailer docela líbil.. ne, že by byl nějak vtipný, ale špatný mi nepřijde

  OdpovědětVymazat
 7. Teď jsem z toho trochu jelen... podle toho co jsem četl, tvůrci nijak netají že film nemá se seriálem nic společného. Potom by moc nesedělo to, co napsal terzi výše.
  No ale jestliže je natočený podle původní knihy Vavřincové, tak chca nechca musí mít společné se seriálem alespoň to.
  (BTW Vavřincová píše pokračování. Nevím jestli si někdo lajzne to natočit, přeci jenom je to stará dáma a těžko se může svým humorem trefit do vkusu dnešních diváků).

  OdpovědětVymazat
 8. Film má se serálem a s knížkou paní Vavřincové společný název, některá jména a některé obecné charakterové rysy postav. Jinak nic. Story s těhotnou Zoubkovou, blbózním Mádlem a tou ruskou tetou z Kolji je originální - originální parazitování na pověsti za účelem zisku.

  OdpovědětVymazat
 9. Film jsem viděl v úterý a nijak mě neurazil. Bylo to možná i tím, že jsem od něj moc nečekal. Líbily se mi výkony většiny herců, včetně babičky. Pamatuju si na jediný opravdu trapný moment, který ale možná řada diváků ani nepochopila, a to je honění signálu Ufouna na střeše a šťastný výkřik tatínk, jak ten Ufoun ale frčí...
  Příběh pochopitelně nijak podstatný, ale na hezky strávený večer to stačilo. 60%

  OdpovědětVymazat
 10. Na takovéhle filmy je potřeba chodit do kina se zábavnou společností a spoustou jídla, jen tak se to dalo vydržet až do závěrečných titulků.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.