17.4.08

Smrt on-line [Untraceable] - 60%

Film Smrt on-line vychází z "hezkého" nápadu, založeného na brutálnější verzi klasického internetového vtípku "čím víc lidí navštíví mou stránku, tím dřív vám ukážu nahé fotky své bývalé holky". Ve filmu jde o variantu "Čím víc lidí navštíví mou stránku, tím dřív umře tenhle člověk, kterého vidíte na videostreamu v přímém přenosu". Vidíme nějakého spoutaného nešťastníka na židli / na háku / v nádrži, a čím více lidí navštíví stránku s jeho přenosem, tím dříve nešťastník vykrvácí / je spuštěn do smrtícího mechanismu / je rozpuštěn v kyselině. Takový "Saw online".

Agentka z oddělení kyberzločinů (Diane Laneová) se o této stránce dozví a snaží se zjistit, kdo ji provozuje, odkud bere své oběti a zatnout mu tipec. To se jí ale nedaří a dokonce se jí ani nedaří zatrhnout provoz serveru.Je zajímavé, že filmaři evidentně měli odborné poradce, kteří jim pomáhali s některými dialogy, a proslovy o DNS serverech a nízkém TTL mají poměrně hlavu a patu. Nicméně nezjistitelná a nezrušitelná stránka, která dokáže streamovat video 15 miliónům lidí najednou (navíc provozovaná jedním pošahaným chlapíkem!) samozřejmě existovat nemůže a upřímné pokusy tvůrců o její logické vysvětlení jenom film shazují v očích technicky vzdělaného diváka.

Technicky nevzdělaný divák tomu všemu možná bude věřit a bude mu jedno, jestli se mluví o DNS a TTL nebo švédsky. Jako detektivka film Gregoryho Hoblita (Hartova válka, Frekvence) poměrně slušně funguje, i když se scenáristé rozhodli, že identitu pravého vraha se divák dozví poměrně velmi brzo a zbytek filmu jen čeká, jestli se ho podaří polapit dřív, než on polapí Diane Laneovou. Hádejte, jak to dopadne.

Jako díl nějakého televizního krimiseriálu by to bylo naprosto bezchybné. Jako celovečerní film mi trochu uniká proč to bylo natočeno a proč by na to někdo měl chodit...

P.S: Pokud chcete vidět podobné mučení online, najdete ho na killwithus.com.

7 komentářů:

 1. ted jen doufam, ze to na tom killwithus.com nejsou nahe fotky tve holky, FF

  OdpovědětVymazat
 2. Pote co jsem zde jednou kliknul na odkaz 2girls 1cup, se mi nejak nedostava odvahy otevrit killwithus.

  OdpovědětVymazat
 3. Při výpisu routovací cesty asi ve dvou třetinách traileru se objeví vlaječka České republiky. Jen tak na okraj.

  OdpovědětVymazat
 4. to anonym:

  na 2girls1cup tu prave klikaci odkaz nebyl :)

  Petha

  OdpovědětVymazat
 5. killwithus.com je obyčejný debilní screamer. Nevtipné.

  OdpovědětVymazat
 6. Jojo, stary dobry 2irls1cup uz jsou jen sladke vzpominky...Ted uz se zaregistrovat a vsechny s tim spojene sracky.

  OdpovědětVymazat
 7. Maminko, killwithus.com mě opravdu vyděsilo! A bála jsem se i u toho filmu! Bojim bojim, mě stačí málo. Jen by mě zajímalo, jestli to opravdu takhle pouštěli přímo lidem v FBI a ty se bezmocně koukali jak jim zabíjejí agenta a nic s tím nemohli dělat? Bojim.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.