30.4.08

Recenze: Iron Man - 80%

Tony Stark (Robert Downey Jr.) je superbohatý supercool obchodník se zbraněmi (a playboy). Jednoho dne je unesen v Afghánistánu (tuším) a zdejšími teroristy donucen, aby jim vyrobil zbraň. Místo toho si vyrobí létající brnění se zabudovanými zbraněmi, teroristům unikne, "prozře", stane se o něco lepším, a musí se postavit svému dosavadnímu "opatrovníkovi" (roztomile démonicky plešatý a fousatý Jeff Bridges), který by dále rád vydělával na zbraních a smrti. A ještě je tam ta záležitost se střepinou u srdce a silným elektromagnetem, ale nekomplikujme to...Film Jona Favreaua (Elf, Zathura) je překvapivý tím, jak výborně v něm funguje většina neakčních konverzečních scén. Kromě Downeyho a Bridgese uvidíme v hlavních rolích ještě Gwyneth Paltrowovou jako Starkovu sekretářku (s potenciálem na něco víc) a Terrence Howarda jako Starkova kamaráda u armády. A kdykoliv se kdokoliv z nich (nebo více z nich najednou) objeví na plátně a nějak s někým komunikují, vždycky je radost na to koukat a především to poslouchat. Hlavně Downey hraje milionáře-parchanta tak roztomile, že není možné k němu necítit sympatie (bohužel mluví tak rychle, že se spousta z toho do českých titulků nevešla). V Iron Manovi je zkrátka překvapivě velká porce vydařené konverzačně/situační komedie.

Je kuriózní, že když došlo na očekávané bojové, akční a jiné trikové scény, neměl jsem jim co vytknout, ale tak nějak mi nepřišly ničím výjimečné a především jsem se těšil, až si zase někdo s někým začne povídat.

Jestli je to u stomilionového letního blockbusteru dobře, to nechám na vás...

P.S: Počkejte do konce závěrečných titulků.

7 komentářů:

 1. http://www.theonion.com/content/video/wildly_popular_iron_man_trailer

  OdpovědětVymazat
 2. Iron Man vylozene potesil - inteligentni vtipny komixovy blockbuster :). UZ se tesim na dvojku :)

  OdpovědětVymazat
 3. Naprosto souhlasím s MaLerem. Chytré, vtipné, i pro dospělé, triky nejsou samoúčelné, žádná opulentní masturbace, nesnaží se vám to výmýt mozek. Super!

  OdpovědětVymazat
 4. Safra, obvykle jsem posledni exot, co sedi v sale u titulku, ale tentokrat jsem odesel driv. Co jsem prosvihl?

  OdpovědětVymazat
 5. (minispoiler)
  anonymní: v podstatě to, že MARVEL bude v natáčení pokračovat a nejspíš (teď už úplně potvrzeně) natočí i film o avengerech

  (IM jsem ještě neviděl, tohle jsem četl)

  OdpovědětVymazat
 6. Kurnik sopa, az teraz som zistil ze ten cernoch NIE JE Cuba Gooding, Jr. cely film ma vytacalo ze v takom zabavnom filme hra taky otravny herec...

  OdpovědětVymazat
 7. docela fajn, ale za pět minut po skončení mi to už bylo jedno.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.