14.4.08

Suprhrdina [Superhero Movie] - 60%

Když Ricka Rikera (Drake Bell) kousla zmutovaná supervážka, stal se z něj superhrdina. A právě včas, protože ve městě řádí superpadouch, který vysává z lidí život. Podaří se ho Rickovi zastavit? Získá lásku krásné Jill? Je přece známo, že velká síla přináší velkou zodpovědnost. Nebo - jak říká Rickův strýček (Leslie Nielsen) - "velká síla přináší kurvy".I když původní název Superhero Movie může připomínat kinematografické zrůdnosti pánů Friedberga a Seltzera (Děsnej doják - 0 procent, Děsnej biják - 0 procent, Meet the Spartans - mínus 20 procent), Suprhrdina naštěstí pochází od Davida Zuckera a Craiga Mazina (dlouholetého spolupracovníka bratrů Zuckerů) a nejedna jeho scéna opravdu JE VTIPNÁ! Bohužel, humor téměř nikdy nepramení z toho, že je parodován jistý žánr (konkrétně především Spider-Man a X-Men), nicméně mnohé scény obsahují oldschoolový absurdně dadaistický politicky nekorektní zuckerovský humor s dobrým komediálním timingem (např. závěrečná rvačka na slavnostním večírku, kdy se Dalajláma pere s Desmondem Tutu a Nelsonem Mandelou a papež to radostně fotografuje, zatímco Stephen Hawking si vylil horké kafe do klína a robotickým hlasem říká "Shit shit shit...").

Suprhrdina v žádném případě není geniální dílo a obsahuje mnoho scén, které prostě žádným způsobem nefungují, ale na nejednom místě jsem se při něm smál nahlas, což se mi v dnešní smutné době příliš často nestává.

Ci 60% (Původně psáno pro měsíčník Cinema. Přetištěno se svolením šéfredaktorky.)

5 komentářů:

 1. tak popis zaverecne sceny me zarucene rozesmal. Staci znat Zuckeroviny a clovek ma jasno. Must see.

  OdpovědětVymazat
 2. film urcite shlidnu uz jen kvuli popisu posledni sceny, to me dostalo :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Haha, myslím, že vím přesně, kdy jsi se Františku smál nahlas. Hádám při vyhledávání auta na internetu? 2G1C

  OdpovědětVymazat
 4. Nejlepší prdící scéna od South Park Movie!

  OdpovědětVymazat
 5. Tohle je tak super film :) Scena se svorkovackou me malem polozila. A nejapny "superhrdinsky" a "superpadouchovsky" vymluvy u vecere jsou taky vynikajici.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.