7.3.08

Bláznovo zlato [Fool's Gold] - 20%

Benjamin (Matthew McConaughey) a Tess (kate Hudsonová) se mají rozvádět, protože Ben je naprosto nezodpovědný, nespolehlivý a pořád někde pod mořem hledá staré poklady. K rozvodu ale nedojde a místo toho se oba vydávají hledat potopenou starou loď s pokladem. Protože nemají peníze, vetřou se do přízně starého milionáře s velkou jachtou (Donald Sutherland) a jeho debilní dcery. A celou dobu je pronásledují nějací černoši, kterým Ben dluží prachy.Tento film byl natočen pro někoho jiného, než pro mě - pro lidi, kterým se líbil snímek Jak ztratit kluka v deseti dnech, se stejným hlavním párem a s podobně dementním romantickým škádlením / nenáviděním / milováním.

Rozdíl je v prostředí, kde se film odehrává. Nicméně potenciál exotických krajin a nebezpečných honiček zůstal totálně nevyužit. Když jsem přemýšlel, k čemu tu strašnou výslednou nudu přirovnat, napadlo mě tohle: Představte si některý díl Četníka ze Saint-Tropez (s přibližně stejně naivními zápletkami a akčními scénami), kdyby v něm hráli pouze špatní herci, kteří nejsou vtipní, a režíroval to někdo, kdo se snaží imitovat francouzský humor ze 70. let, ale neví jak na to. Něco takového je Bláznovo zlato. Zdaleka nejhorší film Andyho Tennanta (Věčný příběh, Hitch, nová Anna a král).

1 komentář:

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.