13.8.07

Když si Chuck bral Larryho [I Now Pronounce You Chuck And Larry] - 40%

...nebyla to moc velká bžunda.

Chuck a Larry jsou hasiči a nejlepší kamarádi. Larry je vdovec, Chuck je kurevník. Larry zjistí, že může značně pomoci své finanční situaci, kdyby se znovu oženil nebo uzavřel registrované partnerství. Takže přemluví Chucka, aby se naoko vydával za jeho gay partnera. Netuší ovšem, že úřady se rozhodnou jejich vztah pečlivě přezkoumat a ověřit si, zda jsou skutečně homosexuálové a mají se skutečně rádi.Když si Chuck Bral Larryho je co do námětu kopie Zelené karty s trochou gay humoru navíc. Důležitější ale je, že je to “standardní sandlerovská komedie” tj. osciluje někde kolem průměru, má neoriginální scénář a v malých roličkách se v ní objevují známí herci a jiné celebrity.

“Chuck a Larry” se drží spíše pod hranicí onoho zmiňovaného průměru. Humor je tak řídký, že by se lépe hodilo zpracovat totéž téma jako třicetiminutovou sitcomovou epizodu. Vtipy jsou fousaté a naprosto předvídatelné a jejich přednes jen velmi výjimečně vzbudí na vaší tváři aspoň pousmání.

Seriózní pointa filmu by měla vyznít ve smyslu “I gayové jsou lidé jako my”, ale i když pominu zbytečnost takové pointy, nemohu se zbavit dojmu, že tvůrci byli homofobové nejhrubšího zrna. Výsledek jejich snahy není vyloženě nechutný nebo nesnesitelný, ale dokonale zbytečný, a třeba takové (nijak objevné) Svatbě naruby se rozhodně nevyrovná.

Ci 40% (Původně psáno pro měsíčník Cinema. Přetištěno se svolením šéfredaktorky.)

1 komentář:

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.